Denon 3808 a Samsung dsb-h370g

Rejter

New member
Mam problem z podłączeniem hdmi -> hdmi amplitunera Denon 3808 z odbiornikiem satelitarnym HD Polsatu samsung dsb-h370g. Brak dźwięku i brak obrazu. Ustawienia denona wielokrotnie zmieniane kabelki hdmi w ver. 1,3 też. Czy można uzyskać obraz i dźwięk w połączeniu hdmi->hdmi, czy jest tu ograniczenie wynikające z technologi HDCP.A może coś jeszcze.
Proszę o pomoc.:confused:
 

tcom

New member
Od dzisiaj i ja mam ten sam problem.
Podłączyłem przez component i chodzi, ale nie po to kupiłem Polsat HD żeby przez analog oglądać mistrzostwa...
Mozę ktoś wie o co chodzi.
Wskaźnik wyjścia HDMI na amplitunerze miga tak jakby była niezgodność sygnału na wyjściu (!) ale po wyłączeniu na standby tunera wszystko jest OK z amlitunerem.
:mrgreen:
 

Rejter

New member
Powiem wiecej wymieniłem denona 3808 na 4308 i problem pozostał. Mam 4 kabelki hdmi w cenie od kilkudziesieciu złotych do kilkuset złotych i na kazdym wystepuje w/w problem.:confused: Mysle ze wina lezy w oprogramowaniu samsungu i go nie pokonamy sami. Trzeba czekac na nowszy soft i liczyc ze to poprawią. Chyba ze ktos ma jakis pomysł ? :mrgreen:
 
Ostatnia edycja:

jaceloth

New member
no ładnie, własnie jestem w trakcie kompletowania sprzętu. mam denona 3808 oraz polsat cyfrowy z tunerem hd.na razie jeszcze nie podłączałem, bo czekam na tv. jestem laikiem i nie rozumiem jednego - nie można podłączyć tunera hd bezpośrednio do tv? zależy mi by obejrzeć w najlepszej jakości, jak polacy strzelają niemcom bramki :)
 

Rejter

New member
jaceloth napisał:
nie można podłączyć tunera hd bezpośrednio do tv? :)


Bezpośrednio tuner =>hdmi=> plasma/lcd mozna.

problem tkwi w takim podłączeniem.

tuner =>hdmi=> denon3808/4308/=>hdmi=>plasma/lcd :confused:
 
Ostatnia edycja:

jaceloth

New member
czyli wtedy obraz skaluje tv. warto więc mieć dobry tv:) na szczęście zamówiłem prezentację i na kilku przykładach będę mógł się przekonać jakie sa różnice. ale problem jest, bo w końcu nie po to kupuje sie amplituner av, żeby sygnał puszczać bokiem. spróbuję się dowiedzieć czegoś w salonie av design (sprzedają sprzęt horna), ale z tego co widziałem to maja tam ntv.
 

trollu

New member
odgrzewam temat - czy komuś udało się zmusić samsunga od Polsatu HD do współpracy z amplitunerem po hdmi? U mnie nie działa z onkyo-606 > na componencie wszystko chodzi cacy. Tuner podłączony bezpośrednio do projektora po hdmi oczywiście pracuje....
 
Ostatnia edycja:

Tommy555

New member
podobnie z Onkyo TX-SR805 :-(

Niestety podobnie zachowuje się mój amplituner Onkyo TX-SR805, który po HDMI wyswietla "brak sygnału" z Samsunga DSB-H370G :-(
Podłączajac pod te same wejscia, tym samym kablem odtwarzacz BlueRay Sharpa wszystko działa jak należy.

Zostaje tylko podłączenie bezpośrednio tunera do TV i optykiem audio do amplitunera.

Nikomu nie udało sie zmusić DSB-H370G z amplitunerem po HDMI ( a dalej przez HDMI out do TV) ?
Gdzi jest pies pogrzebany ? Czy to sprawa firmwaru tunera ?
 

KeyJey

New member
Tommy555 napisał:
Nikomu nie udało sie zmusić DSB-H370G z amplitunerem po HDMI ( a dalej przez HDMI out do TV) ?
Gdzi jest pies pogrzebany ? Czy to sprawa firmwaru tunera ?

Mam Onkyo 605 i wszystko jest OK.
W Samsungu musialem tylko ustawic rozdzielczosc wyjscia na 1920x1080 bangla jak ta lala.
Ale mam problem z podlaczeniem pilota od Onkyo do tego dekodera. Zaden kod z listy dostarczonej przez Onkyo nie dziala :|
 

mario.d

New member
Mam Yamahę V663 i za nic nie udaje mi się jej zmusić do współpracy z tym Samsungiem po hdmi? Skoro ten problem wystepuje na róznych ampitunerach to pewnie jest wina dekodera - może softu. KeyJey jaki masz numer softu na dekoderze?
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
winowajca HDCP

Lektura prasy i kilka prób na różnych telewizorach i w swoim amplitunerze pozwoliły mi być pewnym że przyczyną jest
brak kompatybilności systemu HDCP
jest tak ze niektóre urządzenia to widzą inne za cholerę NIE!
Ja mam tuner vectry HD,sąsiad tv-N obaj mamy plazmy samsunga ps50a656 i sygnał głupieje!!!
Raz ze trzeba łączyć bezpośrednio z tv
dwa że wystarczy wyłączyć zasilanie tunera i już telewizor nie znajduje sygnału,nie ma znaczenia czy po hdmi idzie
RGB czy 1980. Kabel trzeba wyjąć i włożyć ponownie!!! Popieprzone!

W poprzednim LG było tak że jedno dniazdo hdmi widziało sygnał a drugie zachowywało się jak wyżej opisane.

W amplitunerze 2809 też jakieś idiotyzmy z tym HDCP wychodzą!:confused: Ustawienia nic nie pomagają!
Na nagrywarce Panasonica po nagraniu programów z tv pokazują się już niekiedy ikonki ze sygnał jest zabezpieczony przed dalszym kopiowaniem,np KINO PL i TVN.
 
Ostatnia edycja:

Jimmy

New member
Wydaje mi się, że to problem polsatowskiego Samsunga. Ja mam połączenie po HDMI: tuner satelitarny (Technisat Digicorder HD S2) => Denon 2809 => TV Sharp LC XL2E i wszystko chodzi idealnie.
 

Defacto

New member
Denon 4308 i Samsung DSB-H370G

Witam,

Ostatnio mnie także dotknął problem poruszany na tym wątku. Na szczęście z racji pracy tu gdzie pracuję mam kontakt ludźmi zajmującymi się*dekoderami na co dzień. Problem faktycznie leży w braku kompatybilności z HDCP po stronie Denon'a. Przetestowałem dekoder Samsunga z wyłączonym HDCP i działa wszystko poprawnie. Na szczęście jest pewne rozwiązanie dla problemów z Denon'em. Wystarczy wgrać najnowszy firmware z sieci z (niestety płatnym - około 250zł) dodatkiem, który to zawiera już HDMI Control. Od aktualizacji Denon'a mój dekoder Samsung'a działa już po HDMI bez najmniejszych problemów z amplitunerem. Poza tym aktualizacja wnosi kilka przydatnych funkcji (ściszanie reklam ;-), więc polecam.

Pozdrawiam wszystkich...
 
Do góry