DENON 3806 + LAPTOP ( problem z dzwiekiem 5.1)

lover11

New member
Witam.

Mam problem z podłaczeniem laptopa tak by dzwiek 5.1 szedl z amplitunera.
Moj laptop posiada wyjscie spdif. na poczatku podloczylem do niego zwykly kabel pod wejscie sluchawkowe a do amplitunera byl podlaczony cinchem i wszystko gralo w stereo. Natomiast niedawno zakupilem taki kabelek http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=182123519 by moc odbierac dzwiek w 5.1 ale niestety gdy podlaczam go pod moj amplituner jest zupelna cisza, wogole nie wykrywa takiego podlaczaenia mimo ze w setupie ustawiam wszysko tak jak nalezy, czyli odpowiedniemu urzadzeniu przypisuje wejscie coaxialne.

Macie moze jakis pomysl jak ten problem rozwiazac?
 

ThYX

New member
lover11 napisał:
Witam.

Mam problem z podłaczeniem laptopa tak by dzwiek 5.1 szedl z amplitunera.
Moj laptop posiada wyjscie spdif. na poczatku podloczylem do niego zwykly kabel pod wejscie sluchawkowe a do amplitunera byl podlaczony cinchem i wszystko gralo w stereo. Natomiast niedawno zakupilem taki kabelek http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=182123519 by moc odbierac dzwiek w 5.1 ale niestety gdy podlaczam go pod moj amplituner jest zupelna cisza, wogole nie wykrywa takiego podlaczaenia mimo ze w setupie ustawiam wszysko tak jak nalezy, czyli odpowiedniemu urzadzeniu przypisuje wejscie coaxialne.

Macie moze jakis pomysl jak ten problem rozwiazac?
Podłącz inne urządzenie do tego wejscią w AV i sprawdz czy gra. Jeśli nie gra to oznacza że problem jest w AV, a jeśli gra - to problem w kabelku lub ustawieniu karty dzwiękowej w laptopie.

W Denonie przypisuje się w jakijś konfuguracji że np VTR1 to będzie takie a takie wejście cyfrowe ... sprawdz w swojej konfiguracji AV.
 
Ostatnia edycja:

grudzi

New member
Mam podobny problem i wyczytałem, że nie zawsze spdif w lapku musi byc elektryczne. Możesz mieć swiatłowód, którego wyjście wygląda tak samo jak jack i wtedy twój kabelek jest nieodpowiedni. Mam tylko problem jak sprawdzic jakie to połączenie jest.

Może ktoś ma sposób?
 

domadm

New member
U mnie w lapie też jest jedno gniazdko na stereo i spdif, tyle że wkładając normalnego jacka 3,5mm mam stereo, a wkładając 3,5mm spdif OPTYCZNY mam cyfrowe wyjście jak trzeba.
Ciężko tylko o kabelek bo wszyscy sprzedają TOSLINKi i mało kto słyszał o kablu optycznym 3,5mm ale w MM znalazłem całkiem tanio 2m TOSHIBY światłowód TOSLINK-TOSLINK z przejściówkami na 3,5mm. I wszystko działa super!

Czy jak zajrzysz w tą dziurkę na jacka to widzisz tam czerwone światełko?? :D
Bo u mnie jest.


Pozdrawiam
 

lover11

New member
Niestety jak zagladam do dziurki widze czarna odchlan! :-D
A tak powaznie to cos tam na koncu jest ale nie swieci. postaram sie zalatwic taki kabelek o ktorym mowisz i zobaczymy co z tego wyjdzie.
 

Kuba_ps2

New member
Bez reklam
lover11 napisał:
Niestety jak zagladam do dziurki widze czarna odchlan! :-D
A tak powaznie to cos tam na koncu jest ale nie swieci. postaram sie zalatwic taki kabelek o ktorym mowisz i zobaczymy co z tego wyjdzie.

A powiedz mi czy wymusiles wyjscie przez spdif? Ja mam karte Realtek High Definition Audio i mam opcje wymuszenia wyjscia dźwieku na spdif. Pozdrawiam
 

lover11

New member
Kombinowalem na rozne sposoby ale niestety w zadnych ustawieniach nie mam wyjscia na spdif. Jedynie jak uruchamiam Windvd i windows media player to w opciach moge ustawic by dzwiek lecial z spdif ale niestety to nic nie daje.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Obawiam się, że w notebooku masz wyprowadzone tylko wyjścia analogowe, ale nie zaszkodzi sprawdzić w ustawieniach systemu.

Kliknij prawym klawiszem myszy ikonkę głośnika w pasku zadań i wybierz opcję Regulacja głośności (lub coś w tym rodzaju, mam angielską wersję Windows). Pojawi się mikser, kliknij przycisk Zaawansowane i włącz opcję Tylko wyjście cyfrowe. Powinno pomóc.

ArtS :)
 

domadm

New member
Ja mam też w lapie kartę na Realteku, i w trayu mam taką niebieską ikonkę, z której otwiera się sterowanie kartą muzyczną i są ustawienia dla SPDIF.

U mnie akurat cały czas laser świeci, ale właśnie w tym sterowniku mam w zakładce SPDIF włączoną opcję Output Digital Only. Trochę myląca ta nazwa, bo normalne stereo też jest przez cały czas (równolegle z cyfrowym) ale cyfrowe działa. Jak przełączę na No Digital Output to laserek gaśnie.
 

zbychox

New member
Mam podobny problem proszę o pomoc.

Moja konfiguracja to Laptop Asus A8jn, który bez powodzenia próbuje połączyć kablem coaxial z amplitunerem Sony SDR-DE 485E.
Oprogramowanie przy pomocy którego chciałem uzyskać połączenie cyfrowe audio obu urządzeń to Cyber Link PowerDVD Ultra i zainstalowany kodek AC3filter. Gniazdo SPDiF reaguje czerwonym podświetleniem na zmianę ustawień z cyfrowego na analogowe w interfejsie sterownika obsługującego kartę dzwiękową laptopa. Zmiany w konfiguracji oprogramowania (wybór wyjścia SPDiF) niczego nie zmieniają. Absolutna cisza.
 
Do góry