Denon 3311 problem ze sterowaniem lan

jaras231

New member
Spróbuj napisać do centralnego EU,wytłumacz w czym problem .
Ja bym jeszcze spróbował go podłączyć do innego internetu
Słabo u mnie z angielskim... z tym netem to tez mi przeszło przez myśl..
kurde ze nie ma tego pliku nigdzie,, przeryłem całego neta ze dwa razy...
 

matrixabc

Member
Też mam podobny problem ale z AVR4310 nie działa LAN. Prawdopodobnie gdzieś podczas aktualizacji nastąpił błąd z ładowaniem frimware-a odnośnie karty Lan. Najlepszy myk to to że jest soft który można załadować przez RS232 ale nim dysponuje chyba tylko serwis. A jak wiadomo on się plikami nie chce podzielić. No chyba że ktoś z użytkowników ma taki soft do AVR4310 to byłbym zainteresowany.
 

jaras231

New member
Też mam podobny problem ale z AVR4310 nie działa LAN. Prawdopodobnie gdzieś podczas aktualizacji nastąpił błąd z ładowaniem frimware-a odnośnie karty Lan. Najlepszy myk to to że jest soft który można załadować przez RS232 ale nim dysponuje chyba tylko serwis. A jak wiadomo on się plikami nie chce podzielić. No chyba że ktoś z użytkowników ma taki soft do AVR4310 to byłbym zainteresowany.
Serwis chce ok 150zl plus wysyłka..
Byłoby miło dorwać taki soft, niestety w necie pusto..
 

matrixabc

Member
Tak wiem że serwis chce 150 zł bo też dzwoniłem do nich. Jak dla mnie to firmware powinien być udostępniony ponieważ to nie nasza wina że aktualizacja "niszcze" nasz sprzęt. Z drugiej strony to 150 zł za wgranie softu to trochę przesada.
 

jaras231

New member
Tak wiem że serwis chce 150 zł bo też dzwoniłem do nich. Jak dla mnie to firmware powinien być udostępniony ponieważ to nie nasza wina że aktualizacja "niszcze" nasz sprzęt. Z drugiej strony to 150 zł za wgranie softu to trochę przesada.
no trochę dużo, po za tym w moim przypadku musiałbym wysyłać do warszawy to dochodzą koszta przesyłki i ubezpieczenia... a gość jeszcze zaznaczył że może by coś uszkodzone to będą dodatkowe koszta...
Cały czas szukam tego softu...
próbowałeś robić reset i aktualizować ponownie?
 

jaras231

New member
Znalazłem instrukcje serwisową aktualizacji firmware w denonie.
Potrzebny program DFW_0043_AVR3311_AVR991_(Rev.1.0.13).exe
oraz sam firmware prawdopodobnie AVR-3311CI_000100430100-0003.bin.zip

Dodatkowo dowiedziałem się co oznacza błąd który sie pojawia updating fail 10
Główny CPU nie otrzymał oprogramowania układowego
do przepisywania wiadomości z DM860A (po przekroczeniu limitu czasu).
instrukcja mowi
Wyłącz i włącz zasilanie. Aktualizacja rozpoczyna się automatycznie.
 
Ostatnia edycja:

matrixabc

Member
Gdzieś miałem program ale nie miałem frimware więc dlatego utknąłem w miejscu. Reset u mnie nic nie dał. Następnie dzwoniłem do serwisu ale pliku nie udostępniają a jak wcześniej wspomniałem 150 zł za "free" (w tej cenie jest programowanie ale jak się okaże że jeszcze coś nie tak to oczywiście dodatkowe koszta) to trochę za dużo gdyby to było 50 zł to bym im wysłał. Z drugiej strony to mogą nieźle kantować w tym "serwisie" ponieważ wezmą 150 zł i powiedzą że trzeba wymienić płytkę DM860A która pewnie kosztuje z 800 zł po czym jak się zgodzisz to naprawa kosztuje już 950 a wgrają zwyczajnie soft, natomiast jeżeli się nie zdecydujesz to wracasz do punktu wyjścia tyle że stratny o 150zł
 

jaras231

New member
Gdzieś miałem program ale nie miałem frimware więc dlatego utknąłem w miejscu. Reset u mnie nic nie dał. Następnie dzwoniłem do serwisu ale pliku nie udostępniają a jak wcześniej wspomniałem 150 zł za "free" (w tej cenie jest programowanie ale jak się okaże że jeszcze coś nie tak to oczywiście dodatkowe koszta) to trochę za dużo gdyby to było 50 zł to bym im wysłał. Z drugiej strony to mogą nieźle kantować w tym "serwisie" ponieważ wezmą 150 zł i powiedzą że trzeba wymienić płytkę DM860A która pewnie kosztuje z 800 zł po czym jak się zgodzisz to naprawa kosztuje już 950 a wgrają zwyczajnie soft, natomiast jeżeli się nie zdecydujesz to wracasz do punktu wyjścia tyle że stratny o 150zł
Jak dasz rade to podrzuć program, ja będę dalej szukał firmware ;)
 

matrixabc

Member
Program to jedno natomiast potrzeby jest jeszcze plik .bin czyli firmware którego to chyba nie da się znaleźć.
Myślałem już kiedyś że może podejść do tematy od drugiej strony czyli ktoś kto ma działający amplituner (np taki jak w moim przypadku avr4310) zrobił by kopie firmware-u i udostępnił w celu wgrania w amplituner w którym jest brak oprogramowania dla sieci LAN (ethernet).
 

jaras231

New member
Program to jedno natomiast potrzeby jest jeszcze plik .bin czyli firmware którego to chyba nie da się znaleźć.
Myślałem już kiedyś że może podejść do tematy od drugiej strony czyli ktoś kto ma działający amplituner (np taki jak w moim przypadku avr4310) zrobił by kopie firmware-u i udostępnił w celu wgrania w amplituner w którym jest brak oprogramowania dla sieci LAN (ethernet).
No właśnie widzę że w sieci pusto.. liczyłem raczej na jakiegoś życzliwego pracownika serwisu ;)
Z drugiej strony dziwi mnie to że taka firma jak denon nie udostępnia firmware'u do starszych modeli.. skoro kiedyś był ogólnie dostępny na stronie producenta..
 

matrixabc

Member
W całości się z tobą zgadzam. Dla amplitunerów które są starsze niż 5lat powinny być udostępniane oprogramowanie za free. Dlatego jeżeli czyta to ktoś z serwisu denona a tak jest na pewno, niech coś z tym zrobi i udostępni oprogramowanie dla naszych AVR (mam na myśli AVR4310 jak i twój AVR 3311)
 

matrixabc

Member
Zachłanność zachłannością ale to nie nasza wina że wypuścili babol w aktualizacji a konkretnie (jeśli chodzi o mój przypadek) skopany frimware o numerze 1.85 który podczas upgrade-u źle adresuje kartę Lan i powoduje brak komunikacji karty DM860 z mikroprocesorem sterującym w AVR.
I panowie od Denona mając tę świadomość każą nam za ich pomyłki płacić. Troszkę chore nie myślicie.
 

jaras231

New member
Myślę że skoro udostępniają aktualizacje on line to mogliby tez udostępnić po rs czy usb,,
Jeden z kolegów z forum pisał do denona ale chyba nic nie odpowiedzieli bo się jeszcze nie odezwał..
 
Do góry