Denon 2930 i opcja pure direct

sst

New member
Czy zauważyliście u siebie podczas odtwarzania płyty cd i chęci skorzystania z opcji pure direct - wybierane przyciskiem w prawym dolnym rogu pilota (select) przy przechodzeniu z opcji normal przez mode1, mode 2, all off i wracając do opcji normal (wszystko w jednym ciągu lub np. z opcji all off do normal) żeby Wasz odtwarzacz zawieszał się. Trzeba go wyłączyć z sieci żeby można było go znowu używać. Taka sytuacja nie ma miejsca przy przechodzeniu jednynie np z normal do mode 1. Jedynie powrót do normal z innej opcji wydaje się kłopotliwy.

Dzięki za rady. Pozdrawiam
 

sst

New member
Piotrbim napisał:
Witam
U mnie nic takiego się nie dzieje. Jakkolwiek bym nie przełączał wszystko gra O.K.

Witaj Piotrbim. Dziękuje za informację. Rozumiem że wykonujesz tą sekwencję z powrotem do opcji normal przy grającej płycie?
 

Piotrbim

New member
Witaj
Dokładnie tak. Parę razy i przy różnych płytach. W momencie przechodzenia z jednego trybu w drugi jest taki moment zawachania i słychać wyraźnie pracę mechanizmu lasera ale trwa to ułamek sekundy i muzyka gra ponownie.
 

sst

New member
U mnie jest dokładnie tak samo tzn. po przełączeniu trybu jest chwila przerwy i dalsza praca. Sprawdziłem że na DVD i SACD nie ma problemu. Jedynie CD się wiesza. Może włączyłm jakąś opcję która powoduje zawieszenie? Polega ono na tym że po przejściu z opcji all off (poprzedzającej) przechodzi w tryb normal, pojawia się wyświetlacz ale nie pojawia się juz odczyt czasu. Mogę jeszcze wybrać jedną opcję np. otwarcie podajnika płyty po czym nic juz nie działa (podajnik różniez się nie otwiera). Pozostaje jedynie wyłączyć z sieci. Może jakieś sugestie - poza kontaktem z serwisem oczywiście :)
 

Piotrbim

New member
Hmmm ...."widzę ciemność"...:) Chyba żeby może spróbować przepuścić płytę czyszczącą taki "cleaner cd" ? Albo "rozmagnesowywacz" Densen de Magic Gold ? Bo co do opcji to chyba trudno coś namieszać ? Ale znawcą nie jestem :(
Pozdrawiam
 

sst

New member
Dzięki za info. Na marginesie czy kupowałeś swojego Denona z polską gwarancją? Jakie masz wrażenie z jego użytkowania i czy nie korciło Cię na zakup 3930?
 
Do góry