Denon 2808 Pomoc w ustawieniach

Domo19m

New member
Witam. Prosze o pomoc z ustawieniami denona 2808 z HKTS 11 Chodzi mi o takie rzeczy jak np crossover freq. (?) Probuje uzyc mikrofonika dolaczonego do denona ale przed jego uzyciem trzeba poustawiac co nieco zeby wlaczyc auto setup. Prosze o jakies faq. Na co mam uwazac gdzie mam czego nie przelaczac. Nie chodzi mi o podlaczanie x+y+z bo to juz jest zrobione, ale o sam setting w denonie zeby dobrze gral z tymi glosnikami (np. albo mi sie wydaje albo gdy puszcze film DD np. "Push" (na ampli widnieje ikonka DolbyDigital) to nie moglem uslyszec dialogow, a basem huczalom. Znowu gdy podglosnilem central zeby bylo slyszec co mowia to wydawalo mi sie ze wiecej niz polowa wszystkich dzwiekow grala z centralnego. Nie wiem jak ustawic optymalnie te glosniczki, a podobno ladnie sobie pykaja :) Prosze o pomoc w ustawieniach, z gory dzieki.
 

Domo19m

New member
Mam pytanie czy moglby mi ktos objasnic zasade crossover frequency w glosnikach, tzn wiem o tym ze jesli ustawie cross. freq. dla subwoofer'a (posiadam zestaw hkts 11) w denonie na 120Hz to znaczy ze wszystkie dzwieki powyzej tej częstotliwosc beda obciete tzn ze subwoofer nie bedzie mogl sie skupic na basach. Jesli ustawie 120Hz obciecia na subie to czy na satelitach (chce tylko przypomniec ze sa to malenstwa w tym zestawie) mam ustawic maksymalna wartosc 250Hz (taki jest max w denonie) jesli pasmo przenoszenia maja od 105Hz do 20kHZ? O co w tym chodzi, czy nie bede gubil dzwiekow jesli cos zle ustawie. I jeszcze mam jakies wrazenie ze po autokalibracji najwiecej dzwiekow gra z centrala potem jest bas a potem fronty gdzies tam w tle a potem na szraym koncu cos kiedys z tylu zagra. Hmm moze ktos mi pomoze jak ustawic te malenstwa z denonem bo podobno graja dobrze jako jednolity system, a tu dupa. Nawet nie czuje roznicy miedzy DD a True HD (ogladam tylko filmy na tym sprzecie) Nawet jak puscilem Transformersow z TrueHD to jakos tak dziwnie plytko, niby basu bylo ok ale jakos tak bez glebi. Dziwnie bardzo bo nawet na moich starych creativach t6100 z kompa ciarki mnie przechodzily. Jakos brak mi wyzszych tonow, piskow ze tak powiem hmm?
 

superbart

New member
Jak ustawisz 120 Hz na subie to będzie odtwarzał wszystko poniżej tej częstotliwości, natomiast 250 Hz na głosnikach spowoduje odtwarzanie na nich wszystkiego powyżej tej częstotliwości. Będziesz miał dziurę pomiędzy 120 Hz - 250 Hz. Tak ja to rozumiem przynajmniej. Mi Denon 1509 ustawił na autokalibracji fronty na 60 Hz, centralny na 40 Hz i surr też bodajże na 60 Hz. Głośniki mam wszystkie małe i na pewno nie są w stanie dobrze przenosić takiego pasma więc sobie przestawiłem wszystkie na 80 Hz.
 

Domo19m

New member
Nowy problem ...

Czy w "direct mode" dostane dzwiek dolby digital na 5.1 czy tylko na stereo ? W momencie kiedy wlaczam film DD i ustawiam na STANDARD to ladnie leci sobie na wszystkie glosniczki i wyswietla mi sie DD na Denonie. W momencie gdy wlaczam Direct Mode dzwiek zmeinia sie na stereo + sub. Czy Direct MODE w tym Denonie (2808 ) wypuszcza tylko na stereo? Nie chodzi mi tu o Multi Channel Direct tylko o zwykly Direct albo Pure Direct... W manualu na stronie 37 jest tabelka na ktorej pisze ze jesli input jest DolbyDigital/DTS to display ma pokac DIRECT i z tym sie zgodze ale czy jesli chce miec DD puszczone DIRECT na 5 glosnikow to musze to zmieniac na Mutichannel DIRECT (czyli multichannel LPCM 5.1 w ps3) ??
 
Ostatnia edycja:
Do góry