Denon 2807 vs. Yamaha RD-V800

mlapaj

New member
Proszę o pomoc.
Obecnie mam ww. amplitunery. Po urządzeniu pokoju z projektorem, ekranem etc. wybór jako główny amplituner w zestawie padł na Denona 2807. Ma in/out HDMI i generalnie jest ładnych 5-6 lat młodszą konstrukcją.

Niestety. Po podłączeniu Denona 1930 przez TOSLINK i w stereo i w 5.1 Denon przegrywa na całej linii ze starszą konstrukcją. Jest tu szczegółowość i analityka, ale brak mu dynamiki. Nie potrafie wykrzesać z niego ognia. Owszem - można usłyszeć każdą kroplę deszczu padającego w Dwóch Wieżach, ale dreszczy to jakoś nie wywołuje. Co do licha? Yamaha brzmi mięsiście, ma wymiot i Ikony grają z werwą. Ustawiałem w Denonie subwoofer (LFE, Main), zmieniałem crossover freqs, Audyssey, próbowałem ręcznym ustawień equalizera i dalej bez porywu. Jako że nie chciałem przy każdym teście przepinać wszystkich głośników skupiłem się na stereo - tu róznica wychodzi najwyraźniej.

Recenzje Denona dotyczące dźwięku są zwykle bardzo pozytywne. Ja nie mogę tego potwierdzić. Gdzie leży problem? Czy ktoś z Was ma idealny setup dla tej klasy amplitunera?

Zestaw: Dali Ikon 6, kable QED Silver Anniversary XT.
 
Ostatnia edycja:

mlapaj

New member
Restart Denon

Dziękuję za wysyp odpowiedzi.

Niestety problem został nierozwiązany. Skończyłem z Yamahą w kinie podpiętą do Ikonów i suba Yamahy. Denon 2807 po podpięciu do monitorów Yamaha NS100 robi za stację dokującą do iPoda:( Nie udało mi się wykrzesać z niego ognia. Chyba zaniosę go do salonu HiFi w celu odsłuchania. To jest przecież nienormalne.

Acha. Jeżeli ktoś szuka restartu do ustawień fabrycznych to proszę.
Wyłączyć amplituner małym guzikiem ON/OFF znajduąjcym obok standardowego POWER. Następnie równocześnie przytrzymać DIMMER i NIGHT i nacisnąć pstryczka ON/OFF. Ekran błyśnie i zamryga i właśnie się zresetował.

Jak wspomniałem powyżej niespecjalnie to pomogło.
 

don111

Banned
mój 2106 to również potworny zamulacz, podobne wrażenie miałem z odsłuchu 4306, dźwięk suchy i "szczupły", niestety wygląda na to ze taki już styl Denona (przynajmniej w ampli kinowych, bo wzmacniacze tej firmy grają o wiele lepiej)
 

mobor

Banned
orzyczyną jest słaby zasilacz. Trzeba by wsadzic wieksze trafo i wieksze elektrolity - dopiero wtedy poczułbys moc. Ten Denon ma 50% mniejsze elektrolity dla 7 koncówek niż mój 16 letni Technics dla dwóch - co się dziwić ? Dobry zasilacz jest PODSTAWĄ każdego solidnego wzmacniacza
Popatrz na tabliczkę znamionową i wszystko okaże się jasne
 

mlapaj

New member
Uwaga może durna w swojej prostocie, ale i Yamaha i Denon ważą podobnie po kilkanaście kilo tak na moje ręce. Myślałem o zasilaczach itd., ale waga utwierdza mnie że oba należą do półciężkiej:)
Zerknę im dzisiaj na plecki i zobaczę co tam siedzi.
P.S. Ważą po 14-15 kg każdy. Sprawdzilem.
 
Ostatnia edycja:

mobor

Banned
to i tak ważą mnie niż mój wzmacniacz stereo :D

ps trafo moze byc podobne ale wystarczy ze elektrolity są wieksze i już masz zupełnie inny bas ! Tak wiec po masie niewiele się dowiesz. Pomijajac fakt że jeden radiator moze byc stalowy, drugi aluminiowy, jaka jest konstrukcja ramy obudowy etc
Jak juz chcesz sprawdzac- rozkrec klamory i obacz na wlasne oczy jakie sa roznice - niczego nie musisz dotykac - trafo i kondensatory masz obok siebie - od razu bedziesz je widziec. Odczytaj pojemnosci i bedziemy w domu /z tego co pamietam w 2807 jest 2x 10 000 uf/ :)
 

don111

Banned
sama sekcja zasilania i pojemne kondensatory to chyba nie wszystko (przy okazji sprawdziłem, u mnie w 2106 jest tylko 2x 12000 mF)
sprzerobiłem kilka wzmacniaczy (w tym np Denona PMA 260) o stosunkowo niskiej oddawanej mocy (ok 2x 35W/8ohm) i malutkim poborze mocy ale grały dynamicznie ze świetnym basem...
ja mam wrażenie że producenci "umyślnie" nie pakują dobrego brzmienia w amplitunery, albo przynajmniej uważają żeby czasem nie było "za dobre" w stereo, przecież jakby chcieli to mogliby zrobić amplituner na podstawie powiedzmy takiego chociażby taniego PMA 700AE (z większym zasilaniem itd)
 
Ostatnia edycja:

mobor

Banned
widzisz- 12k uf na 6 czy 7 kanałów to jest jednak tyle co kot napłakał. To nie ma prawa dobrze grać - szczególnie basem
Omawiany przez ciebie wzmacniacz dysponujący nawet 10k uf na 2 kanały Z PEWNOŚCIĄ zagra lepiej...
Kazdy elektronik potwierdzi ze bez dobrego trafo i dobrych filtrów - NIE MA wzmacniacza- chocbys go postawił na najlepszych lampach /przy lampach będzie się od razu dławił - tylko tranzystor ma to do siebie że gra na byle jakim prądzie - ale gra wtedy byle jak/

Co do koncowek- Denony stoją o ile się nie mylę na Sankenach - tranzystorkach bardzo popularnych w tej klasie urządzen. Nalezy jednak wskazać ze dopiero od modelu 28xx w zwyż elementy są selekcjonowane czyli wszystko co nie ma liniowej charakterysttyki trafia do sprzętu z serii 1xxx, 21xx i 23xx Jaki to ma wpływ na brzmienie nie muszę mówić, szczególnie dorzucajac do tego słabsze trafa.... No ale cena też jest adekwatna do jakosci dzwieku
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
ja wiem że te 2x 12000 mF to jest bardzo mało (chociaz z mojej wypowiedzi to faktycznie zabrzmiało jakby to było dużo :rolleyes:, zaraz to wyedytuje), ale przy odsłuchu w samym stereo nawet tyle powinno teoretycznie wystarczyć, przynajmniej do cichego grania... może po prostu te zestawy są stworzone pod niewymagające prądu monitorki a nie podłogówki oraz do kina a nie muzyki ;)
 

mlapaj

New member
Tak sobie kombinuję, że może spiąć je razem... Jakieś pomysły? Main out do pre out? Może plotę, ale liczę na Waszą opinię.
 

mobor

Banned
dla ciebie jedyne wyjscie tu puscic przez denona sam srodek i górę /a w korektorze obciać doły/ a pod pre-out-y kanału L i R podpiąc subwoofery /aktywne rzecz jasna/. Ich wielkość należy dobrać do pomieszczenia
 
Do góry