Denon 2807 czy Onkyo 803E??? BARDZO PILNE!!!

Hawkmoon

New member
Mam taki oto problem. Wziąłem Harmanka 630 powystawowego. Coś z nim nie tak (albo ja nie umiem się nim posługiwać, sam przełącza źródła dźwięku, nawet po resecie i z podłączonym tylko jednym źródłem), więc chcę go dzisiaj jeszcze wymienić (rękojmia 10 dni i upływa w tym tygodniu, ale dzisiaj jest praktycznie jedyny termin kiedy moge się wybrać do wawy). Zaproponowano mi Onkyo 803, który już wcześniej odsłuchiwałem z tamtym Harmanem, ale cena wtedy zadecydowała o wzięciu jednak harmanka, teraz sytuacja się zmieniła. Na forum jednak spotkałem się z wieloma wręcz entuzjastycznymi opiniami na temat denona 2807, jednak wzięcie go wiązałoby się z dopłatą dodatkowych 700 zł, stąd też pytanie na ile denon 2807 jest lepszy (jesli w ogóle) od onkyo 803 i czy warty takiej aż różnicy w cenie. Dodam, że słucham głównie metalu, new metalu, ale także bardzo cenię muzykę filmową, jazz i różnego rodzaju gatunki muzyczne gdzie zarówno selektywność jak i przyzwoity prztup niskotonowy jest ważny (wiem, że w tym segmencie nie da się tego wszystkiego zestroić, ale chodzi mi głównie o porównanie tych dwóch modeli, innych już raczej nie biorę pod uwagę) Proszę o szybką pomoc. Bardoz mi zależy, żeby tym razem nie popełnić błędu.
 

ronin

New member
Wprawdzie już za późno, ale nie sądze aby Denon sprawdzał się AKURAT w metalu. Tam raczej na moje uszy widziałbym CA, HK i Yamahe.
 

Hawkmoon

New member
no faktycznie trochę późno... cóż wybrałem z tych dwóch onkyo 803E, kosztował mnie 3300... Kiedyś, jak będę miał za dużo kasy :)p:p:p), to zbuduję sobie zestawik z monobloków, a póki co onkyo musi wystarczyć...

PS: na razie brakuje mi tego powera z hk, ale za to szczegółowość się bardzo poprawiła, wysokie tony się już tak nie zlewają, resztę sobie wyreguluję, to może nieco pomoże...

PS2: czy wie ktoś skąd wziąć kody do dvd 47 harmana, bo nie chce mi się przerzucać 10 pilotów (z pilota cyfry machnąłem ręcznie, i działa zarąbiście)... A może takie zabytki jak telewizorka starego jak świat też się da ???
 
Do góry