Denon 2807 czy H/K 435 a moze Pioneer AX2AS ???

Przemcio73

New member
blackninja napisał:
To nie możesz nic kupić z elektroniki :) .
Chyba trochę przesadzasz;) mam właśnie denona (dość długo) i jakoś nic się nie dzieje. Natomiast zraziłem się do h/k po tym, jak znajomy który zajmuje się elektroniką, zniechęcił mnie do tej firmy. Może gdyby zajmował się jego sprzedażą to miałby na ten temat inny pogląd.
pozdrawiam
 

ro35

New member
końkretnie, co się psuje ?
co wraca na serwis, ampli czy odtwarzacze dvd ?
nie raz pewne firmy odnotywały wpadki, głównie chodziło o napędy...
 

rep

New member
nie możiet byt

Simanko.
Kurcze to zacząłem mieć obawy do H/K mojego faworyta.
Nie brałem praktycznie żadnej innej firmy pod uwage do kupna apli i dvd.
Znowu będe sie z decyzją bujał z pół roku.
:(
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Nieważne, co wybierzesz z firmowych produktów. Jak będziesz miał pecha lub będziesz nieostrożny, to każdy sprzęt może się zepsuć.

ArtS :)
 

mobor

Banned
Powiem tak- ze sprzetem HiFi mam doczynienia od 16 lat (nie licząc okresu gdy miało sie w domu sprzet z UNITRY :D )
Niektorzy twierdzą ze mam fioła (byc moze tak jest - o sprzet dbam bardziej niz o żonę ;) ) ale jak dotąd NIGDY nie zazwiódł mnie żaden klocek. Do tej pory mam segmenty Technicsa sprzed 15-16 lat - wyglądają jak nowe - i takowosz grają. Inna sprawa ze sprzet od ok 12-13 lat jest coraz GORZEJ wykonany. Wystarczy przejsc sie po ekspozycji w MM by zauwazyc iż ZDECYDOWANA wiekszosc odtwarzaczy DVD to zwykły szmelc (sprzet wart uwagi znajduje sie w czesci "Hi-Fi") Aby kupić coś dobrego - nalezy celować w coraz wyższe półki cenowe. Producenci wyszli bowiem z założenia że lepiej wyprodukować i sprzedać z miejsca 100 000 playerów dvd po 80 $/szt niż wyprodukować 15 tyś po 300$ i jeszcze się z nimi kisić. Niestety- tani sprzęt to kiepska elektronika (liche podzespoły i projekty) Nie zawsze taka polityka okazuje się byc trafiona - doskonałym przykładem jest Technics który tak schodził na psy aż w końcu poszedł z torbami.

Jesli kupuje się dobre graty, uzywa w dobrycvh warunkach (niezadymione pomieszczenia, dobrze przewietrzone, niezawiglocone), nie forsuje wzmacniaczy/kolumn, uzywa się dobrych nośników, stosuje listwy przeciwprzepieciowe - sprzet potrafi sie odwdzieczyc (o ile jest oczywiscie na odpowiednim poziomie) Poza tym - dobrze utrzymany sprzet cieszy oko ;) Jestem estetą - powiem szczerze- BARDZO RZADKO mozna spotkac osoby które dbają o sprzet jak należy. A to niestety ma wpływ na jego trwałosc oraz na .... wartość przy odsprzedaży ;)

PS Od przedwczoraj mam Denona AVR-2807. Od czasu upadku Technicsa - przerzuciłem sie wlasnie na Denona ;)
 
Ostatnia edycja:

Pablo1964

New member
Bez reklam
Przemcio73 napisał:
Ciekawe... Polecasz produkt, który właśnie jest serwisowany. Jeśli ja miałbym polecać produkt to wybrałbym taki, który nie jest (przede wszystkim) wadliwy a dopiery później spełnia moje oczekiwania.
pozdrawiam
To, że trafiłem na wadliwy egzemplarz, nie dyskwalifikuje modelu, który każdemu szczerze mogę polecić. Kupiłem go na "promocji" w MM i teraz podejrzewam, że promocja nie była bez przyczyny. Na pudłach ampli i kolumn naklejone były czerwone małe kółka, a w którejś audycji radiowej słyszałem teraz, że to w MM oznacza "bubel na wyprzedaż". Wiadomo, że MM się do tego nie przyzna, ale nikt niczego nie nakleja bez przyczyny. Mam nadzieję, że serwis usunie usterkę i będę mógł się wreszcie cieszyć sprzętem.
 
Ostatnia edycja:

mobor

Banned
blackninja napisał:
Coś ze stajni Harmana też masz, przyznaj się :)

Blacky - ja i Harman ? no coś Ty ;)
Jakos nie trafia do mnie ten brend. Co mnie w nim drażni ?
Na pewno to że wszystko jest zrobione (wizualnie) na jedno kopyto. Takze to ze sprzetu nie mozna ładnie wkomponowac do zestawu złozonego z innych gratów niż Heniowskie
Duzo się naczytałem o HK - najczesciej były to "ochy i achy" ale jakos nie jestem przekonany. U Henia płaci sie jak za zboże i (w porównaniu do Danona) o wiele mniej dostaje w danym segmencie cenowym.

Tym nie mniej- sprzet na pewno zasługuje na uznanie jakim się cieszy u sporej rzeczy fanów AV. Szczególnie za dźwiek (podobno)
Powiem tak- gdyby nie było na swiecie Danona- siedziałbym w Heniu - to mój numer dwa w hierarchii ważności ;)
A dalej pionki, tiki, onkyo......and others ;)
 

Goliat

New member
Bez reklam
blackninja napisał:
To nie możesz nic kupić z elektroniki :) .
No to tak mam Denona AVR-3801 (czyli jak wiesz ostatnia cyfra jest wyznacznikiem roku modelowego) i nic się nie dzieje sprzęt używany Non-Stop do niego podpięta końcówka Rotela i bez najmniejszego problemu.
Z własnych doświadczeń:
-HK bardzo często siadają końcówki mocy i procesory sterujące (na zachodzie stwierdzono że jest to wina montażu w Chinach)
-Denony ampli z serii 1000 padają końcówki mocy (słaba jakość i poprzez zmniejszenie kosztów słabe radiatory)
-NAD nagminnie padają końcówki mocy i procesory sterujące (na dowód chociażby duża ilość ampli ponaprawczych pojawiła się na Allegro via Rogoźno;) )
Z uwagi na ograniczenie kosztów i ciągłą pogoń za konkurencją firmy produkujące sprzęt stosują całą masę zamienników (chociażby podmiankę tranzystorów mocy z Sankenów na Motorollę,montaż tańszych (gorszych???) kondensatorów,transformatorów itd.....)
Porównywałem swój ampli z nową produkcją i zrezygnowałem z wymiany :( (jedyne co mnie zainteresowało to http://europe.rotel.com/products/surround-sound-receivers.htm ;) )
Wystarczy spojrzeć na ten temat po zainteresowaniu rynku ampli które zostawiły piętno na miłośnikach kd/stereo (Sony STR-DA50ES :D) ... sam zresztą jestem atakowany przez znajomego o odsprzedaż swojego :p ale mówię NIE :D
Dlatego ładowanie wszystkiego do jednego worka z napisem "Made In Elektronika" uważam za drobny nietakt.
Pozdrawiam.
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
Wracając do Harmana, pojutrze mam odebrać swojego 435 po 4 tygodniach z serwisu. Opowiem o wrażeniach. Mam nadzieję, że mój przypadek był odosobniony.
 

mzdral

New member
Harman i Denon

No to możecie mnie nazwać heretykiem. Od trzech lat posiadam HK 630, powoli dokupowałem do niego serię JBL LX /poprzednik E/. Przez cały ten okres za odtwarzacz służył niejaki Bentley - sprzęt zamówiony przez jakąś polską firmę zrealizowany przez wszechobecnych Chińczyków. Dźwięk był przesyłany przez optyk więc całą obróbką zajmował się amplituner. W chwili obecnej zamieniłem DVD na Denona 1920 ze względu na dobrą cenę /model zastępowany przez 1930/, wyjście HDMI, obsługę SACD i DVD-Audio. Żeby było ciekawiej nowym biosem zdjąłem region i teraz pozycje dostępne tylko w Stanach mogę swobodnie odtawrzać. Sprzęt gra bardzo dobrze i jeśli chodzi o KD to chyba trudno doszukiwać się tutaj smaczków, po prostu wybuchy, strzały itp. rzeczy więc śmiem twierdzić że 90% sprzętu zagra tutaj niemal identycznie /podstawa to duże klocki/. Różnic możemy się doszukiwać w odsłuchu stereo. Nie oszukujmy się, każdy sprzęt zagra inaczej. W średniej klasie cenowej nie znajdziecie sprzętu, który zagra świetnie z każdym rodzajem muzyki. Jeden będzie lepiej przenosił rock, metal - ostrzejszą muzykę, inny klasykę czy jazz. Nie ma sensu tutaj generalizować. Jak ktoś się chce skoncentrowac na na odłuchu muzyki to niech lepiej kupi sobie gramofon analogowy, porządne monobloki na lampach, klocki za minimum 20 000, po czym stwierdzi... że i tak trzeba kupić coś lepszego. Tego typu dyskusja jest jałowa.
 

ThYX

New member
mzdral napisał:
W chwili obecnej zamieniłem DVD na Denona 1920 ze względu na dobrą cenę /model zastępowany przez 1930/, wyjście HDMI, obsługę SACD i DVD-Audio. Żeby było ciekawiej nowym biosem zdjąłem region...

A jak zdjąć region ? Mam Denona 1930 i pewnie sposób podejdzie....
 

mzdral

New member
Zdjęcie regionu, przynajmniej w przypadku Denona 1920 wiąże się z wgraniem nowego biosu z poziomu płyty z wypalonym, spreparowanym odpowiednio biosem. Może być to nieco ryzyzkowne, ale każde flashowanie biosa jest takie. Model o którym wspominasz jest świeżutki, więc pewnie potrwa zanim ktoś przeanalizuje biosa tego urządzenia, chyba że będzie niemal identyczne z modelem poprzednim, choć nie sądzę. Gdyby tak było i zmiana między modelami 1920 i 1930 była czysto programowa to nie widzę powodów dla których po sflashowaniu firmware'u tego pierwszeg softem drugiego uzyskać 1080p na wyjściu.
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
Pablo1964 napisał:
Wracając do Harmana, pojutrze mam odebrać swojego 435 po 4 tygodniach z serwisu. Opowiem o wrażeniach. Mam nadzieję, że mój przypadek był odosobniony.
Zgodnie z wcześniejszą informacją odebrałem. Jednak dopiero w sobotę będę miał czas, żeby pobawić się sprzętem. Opiszę wszystko. Na dziś mogę mieć jedną sugestię: nie kupujcie bez gwarancji, bo na najlepszym sprzęcie też można się przejechać.
Dziękuję BN za wszelkie sugestie na forach i poza nimi, bardzo mi pomogły :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry