Denon 2807 czy H/K 435 a moze Pioneer AX2AS ???

jezikk

New member
Witajcie,

Pomozcie mi zdecydowac co bedzie najodpowiedniejsze do glosnikow JBL seria E (2xE90, EC35, 2xE20, E150). Pomieszczenie ok 35m2 (5,5x6,5) otwarte na korytarz i aneks kuchenny. Proporcje film/muzyka stereo to ok 70/30. Raczej lekka muzyka, instrumentalna, jazz, rock, odrobina klasyki + przeboje lat 60-80 :wink: zaden tam rap, hip-hop. Chce aby ten zestawik zagral ladnie i przyjemnie sluchajac muzyki ale zeby tez dal czadu podczas ogladania KD.

Rozpatruje:
Denon 2807 + DVD 1930
Pionieer VSX-AX2AS-S + DV-696AV
Pioneer VSX-2016AV-S + DV-696AV
H/K AVR 635 lub 435 + DVD 47


dzieki
 

masaj007

New member
Lekka muzyka i JBL? Oj jakoś słąbo to widzę.
Do podanych dołoże jeszcze CA 640R v2 i do tego dvd.
Natomiast więcej pieniedzy zainwestował bym w jeszcze lepsze kolumny
 

jezikk

New member
A mozesz mi cos zasugerowac ?? Jak widzisz w duzym stopniu bedzie to zestaw do KD wiec tam glowna role graja efekty, bas i tutaj glosniki JBL E sprawdzaja sie (chyba) bardzo dobrze. Mialem okazje potestowac je na kilku dvd z video i plytach z muzyka audio. Jesli chodzi o filmy to bylo to rewelacja, no niestety co do stereo i lekkiej muzyki to mam wrazenie ze za duzo basu i troche slaby srodek pasma maja. Niestety testowalem to na zupelnie innym amplitunerze niz tu wymienione i nie moglem zanadto pobawic sie ustawieniami.

Co bym mi ewentualnie poradzil, bo widze ze sam masz E80 nad ktorymi bardzo mocno sie zastawialem i nadal zastanawiam czy warto doplacac do 90tek, jak wogole Ci sie te glosniki sprawują ??
 

wotan66

New member
sam gram na denonie więc będę polecał tą markę, ale pracowałem w mm 5 lat i przerabiałem wszystkie wymieniane amplitunery i denon był końcowym wyborem, HK jest dość awaryjny więc sobie odpuść, pioneery są ok, kumpel ma ax-2s i jest bardzo zadowolony
 

wotan66

New member
masaj007 napisał:
Panie z MM dlaczego pan sądzi, ze HK jest awaryjny?
Poza tym jak mogłeś przerabiać 2807 jak to nowy model?


Dlatego że wszystkie naprawy przedsprzedażne/gwarancyjne/pogwarancyjne przechodziły przez moje ręce (po 5 latach tworzy się pewna statystyka) i HK jest bardziej awaryjny od innych marek
2807 bezpośrednie kontakty z dystrybutorem mają swoje dobre strony
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
przez nasze ręce przechodzi znacznie więcej produktów Harmana / sprawdziłem- to wiem/ Niż w MM. I z całą stanowczością zaprzeczam o awaryjnosci Harmana.
Zależy jakie modele bierzemy do porównania .
Ale sprawdź również Denona , ONkyo, Yamahę ,CA.
Wiele czynników moze być jednak subiektywych. Ale brak awaryjnosci Harmana nie nalezy do ocen subiektywnych ale wymiernych.
Też optowałbym za CA i Harmanem.
pozdrawiam
 

jezikk

New member
No widze ze dyskusja rozgorzala na dobre.
Ostatnio sluchalem H/K ale jakie bylo moje zdziwienie kiedy z tylu nie zauwazylem (czyt. poprostu nie ma) HDMI. Niestety w TV mam tylko 1xHDMI i chcialem aby to amplituner spelnial role pewnego rodzaju koncentratora zordzielajacego odpowiednie sygnaly. Wiec niestety mimo ze H/K brzmi ladnie, z wygladu tez mi sie podoba to HDMI go zdyskwalifikowalo.

Nie wiecie gdzie w Krakowie mozna przetestowac CA z JBL E ???

Poki co sklaniam sie do Pionka ax2, Denona 2807, pionka 2016 w takiej kolejnosci.
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Wszystkie te modele przesłuchasz w Krakowie - Malborska 24 (domek na samym rogu Konopnickiej i Malborskiej), naprzeciwko stacji BP.
Bardzo uprzejmi ludzie i full sprzętu. Kapitalna sala odsłuchowa.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Dlatego że wszystkie naprawy przedsprzedażne/gwarancyjne/pogwarancyjne przechodziły przez moje ręce (po 5 latach tworzy się pewna statystyka)
Dla przypomnienia, wcześniej pisałeś, że kierowałeś działem HIFI. To w MM kierownicy zajmują się wysyłką sprzętu do serwisu :) ?
Sam mam w domku Harmana i nic mu nie dolega, to samo mogą powiedzeć właściciele HK na forum.
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Blacky, możesz mi wierzyć, że są duże firmy, gdzie zlecenia napraw serwisowych, nawet na małe drukarki, przechodzą przez ręce członków zarządu. I bywają wnikliwie badane. :cool:

ArtS :)
 

wotan66

New member
blackninja napisał:
Dla przypomnienia, wcześniej pisałeś, że kierowałeś działem HIFI. To w MM kierownicy zajmują się wysyłką sprzętu do serwisu :) ?
Sam ma w domku Harmana i nic mu nie dolega, to samo mogą powiedzeć właściciele HK na forum.

może powinienem napisać "przez moje ręce" czy jeszcze któryś z forumowiczów pomyślał że dźwigałem wszystkie harmany?
Dla wyjasnienia w handlu wielkopowierzchniowym, dla potrzeb logistyki cała sprzedaż/serwis odbywa się za pomocą systemu komputerowego, tylko w ten sposób można opanować handel na tą skalę. Niestety będę się upierać przy swoim, Harman pomimo tego że stanowił ok. 10% sprzedaży w kinach domowych miał awaryjność bezwzględną najwyższą z marek. Jeżeli ktoś bardzo wierzy w niezawodność marki niech spróbuje do dvd Harmana włożyć hybrydę cd-audio/dvd-audio, zapewniam że jeden na 5 odtwarzaczy poradzi sobie z tym zadaniem. Jeżeli znajdzie się jakiś masochista to mogę podać jescze inne przykłady "znormalizowanych" usterek :)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Bzdura.
Harman to firma z byczymi obrotami, która zarabia na sprzęcie OEM, czyli takim który montuje się w telefonach komórkowych, samochodach: BMW, Audi, Mercedes, kinach. Ta sprzedaż to 75% obrotu :) jak widzimy sprzedaż dla konsumentów jest tycia ale kreuje markę i ten sprzęt nie może mieć usterkowości, bo taki Mercedes nie będzie chciał sobie kadzić w swoich samochodach.
 

wotan66

New member
blackninja napisał:
Bzdura.
Harman to firma z byczymi obrotami, która zarabia na sprzęcie OEM, czyli takim który montuje się w telefonach komórkowych, samochodach: BMW, Audi, Mercedes, kinach. Ta sprzedaż to 75% obrotu :) jak widzimy sprzedaż dla konsumentów jest tycia ale kreuje markę i ten sprzęt nie może mieć usterkowości, bo taki Mercedes nie będzie chciał sobie kadzić w swoich samochodach.


ok. wszytkim klientom którzy zglazalido naprawy HK wyślę notkę że mieli halucnacje, albo lepiej Twój numer telefonu, mnie już przekonałeś :)
 

Przemcio73

New member
Pablo1964 napisał:
Hmmm.. mój 435 już 3 tygodnie w serwisie...
ale mimo to polecam.
Ciekawe... Polecasz produkt, który właśnie jest serwisowany. Jeśli ja miałbym polecać produkt to wybrałbym taki, który nie jest (przede wszystkim) wadliwy a dopiery później spełnia moje oczekiwania.
pozdrawiam
 
Do góry