Denon 2600 vs Onkyo 696 pod kątem DAC

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Sens pewnie ma ,tylko trzeba odróżnić pewne rzeczy

To że amplituner X gra lepiej od amplitunera Y wynika nie tyle z faktu wyśrubowanych wartości przetwornika cyfrowo-analogowego ,tylko z budowy innych układów np. stopnia końcowego mocy ,jeżeli taki byłby zrobiony na układzie scalonym ,to trudno oczekiwać jakiś nadzwyczajnych wrażeń muzycznych
Podnoszenie częstotliwości próbkowania jest niczym nowym ,dla przykładu Technics 35 lat temu stosował ten sposób w swoich odtwarzaczach CD zwiększając wartość z 44,1 khz do 88,2khz, później było 176,4 khz .To że te odtwarzacze grały jak grały to już inna sprawa
Powiem szczerze ,że sam chciałbym posłuchać materiału muzycznego 32/384 khz - ale oryginalnego materiału ,a nie wytwarzanego z płyt CD jak to niektórzy robią
 

P1otr

New member
Dzięki.

Przy okazji- zniknęła polska strona onkyo.pl. Jest przekierowanie do jakiegoś sklepu.
 
Ostatnia edycja:

P1otr

New member
Dystrybutorem Onkyo jest EIC (www.eic.com.pl) zawsze tak było ,a przynajmniej od ostatnich 20 lat z tej strony jest przekierowanie do sklepu

Nie wiem jak to było ze 20 lat temu. Wiem że ostatnio wchodziłem na stronę Onkyo po polsku, były wszysktie modele, pliki firmware, cenniki etc i był sprzęt tylko Onkyo. Owszem- wyglądała trochę archaicznie pod względem designu, ale była aktualna jeśli chodzi o zawartość. Teraz wklepałem ten sam adres (zapamiętany w przeglądarce) i wlazłem do sklepu ze sprzętami różnych marek. Oczywiście w tym Onkyo.
 

Robik99

Member
Denon 2600 vs Onkyo 696 jak to wychodzi w odsłuchu i ogólnym użytkowaniu?
W sklepie hifi24 oferowali Onkyo taniej od Denona (kilka 100;).
 

DarkMag

New member
W użytkowaniu to ten kto ma Denona powie, że Denon. Ja mam Onkyo i dla mnie zdecydowanie Onkyo.
Denon ma menu w języku polskim.
A dźwiękowo posłuchaj sam. Ja kupiłem 686 i niby było ok. Później kupiłem RZ840 i ustawiłem go obok 686 bo chciałem sobie kable poprzepinać żeby sprawdzić różnicę. Kabli nie przepiąłem ani razu. 686 szybko spakowałem w karton.
 

P1otr

New member
Jak już tak często piszecie jakie to 686/696 beznadziejne w stosunku do 840 to nabieram podejrzeń czy to w ogóle gra na jakimkolwiek poziomie. "Różnica kolosalna", "różnica klas", "niebo a ziemia". Oj chyba będzie Denon, bo po takiej cenzurce w/w amplitunerów to chyba już tylko desperat lub wielbiciel marki by się porwał...
Choć w zasadzie to ja mam kupione nowe Jamo HCS 809 z Atmosami i SVS- PB1000 więc może i przy amplitunerze za 5000 PLN bym przy powiedzmy szczerze- takich sobie kolumienkach zbytniej różnicy nie słyszał... :) Czort wie.
 
Ostatnia edycja:

DarkMag

New member
Porwał by się ktoś posiadający 2000zł na amplituner. Nie mam nic do zarzucenia 686 pod względem kina. Było na prawdę ok. Porównując kino to RZ poszerzył scenę i lepiej kontroluje bas. W stereo różnica jak dla mnie jest ogromna. Na tyle, że na jakieś kilka miesięcy nie mam zamiaru kupować wzmacniacza...
Ale też 696 ma spory plus względem 686 bo ma pre out ; )
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Porwał by się ktoś posiadający 2000zł na amplituner. Nie mam nic do zarzucenia 686 pod względem kina. Było na prawdę ok. Porównując kino to RZ poszerzył scenę i lepiej kontroluje bas. W stereo różnica jak dla mnie jest ogromna.

No tak ,ale RZ to inna klasa sprzętu więc i brzmienie lepsze
Nie ma też co ukrywać ,że Onkyo wyrobiło sobie renomę na amplitunerach AV
 
Do góry