Denon 2311 problem z DTS HD MA

Monkin

New member
Bez reklam
Proszę kolegów o wsparcie.
Oglądam z BD koncert lub film ze ścieżką DTS HD MA. Połączenia wszystkie ok, kable HDMI sprawdzone.
Na wyświetlaczu Denona AVR 2311 uparcie pokazuje DTS Surround. Instrukcje czytam już 4 raz i nic tam nie ma jak wymusić pokazywanie aktualnego kodeka audio. Zresztą instrukcja wołą o pomstę do nieba, pisza o tym na forach zagranicznych Denona. Dzwoniłem do Horna na infolinię. Jedyna porada gościa od sprzętu reset mikroprocesora. Zresetowałem i dalej g...uparcie wyświetlka mi DTS Surround.
Jak wymusić na wyświetlaczu aby pokazywał prawidłowa ścieżkę dźwiekową? Przecież DTS Surround to nie jest HD Master Audio?... Ręce mi opadają.Może ktoś z użyszkodników Denona mi podpowie?
Reszta funkcji w ampli działa okiej.
P.S. Gram na razie w układzie 5.0 bez suba.
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
1. sprawdz w menu playera czy nie masz aktywnej funkcji "additional audio" (lub podobna nazwa)
2.sprawdz czy nie masz wlaczonego downmix z dts hd ma do dts
 

Monkin

New member
Bez reklam
Mat chłopie masz rację, jestem dupa wołowa do kwadratu:oops:. Właśnie w BD miałem pokopane ustawienia. Teraz jest już OK. U mnie się ta funkcja nazywa "przejście pierwotne". Dzięki serdeczne. Skleroza mnie ogarnia na starość. Tero gro i bucy na 102!
 
Do góry