Denon 2113 problemy

rafel1809

Member
Witam
Od niedawna jestem posiadaczem w/w. Nie wiem tylko czy szczęśliwym czy nie. Tak właściwie to jeszcze dobrze go nie przetestowałem, a już są problemy. Otóż jest podłączony do tv przez hdmi z funkcją ARC (tv). Przy załączeniu raz uruchamia się z głosem na głośnikach, a często nie ma głosu w głośnikach w ogóle (na ampli wyświetla się Stereo tv). Czy te typy tak mają? :( . Drugi problem to taki, że do menu mogę tylko "dostać" załączając odtwarzacz dvd (podłączony przez hdmi do ampli), na tv nie ma takiej możliwości. Przeglądam instrukcję i niczego konkretnego nie można się z niej dowiedzieć.
Proszę o info, czy jest jeszcze jakaś możliwość innego podłączenia, czy po prostu zaliczyłem wpadę.
Dzieki z góry
 

rafel1809

Member
Na pilocie z Denona nie ma takiego przycisku :) (amp).
Teraz załączyłem ampli i jakby nigdy nic na wyświetlaczu pojawiła się Dolby D i sygnał w głośnikach. Nie wiem od czego to zależy :(. Rozumiem, że w tv nie każdy program ma dolby, ale chyba coś w głośnikach pojawiać się powinno.
 

artsaulo

New member
witam
Dokładnie tak chyba jest w tym modelu. W moim też to zauważyłem, że bez sygnału ze źródła zewnętrznego nie mogę wejść w setup.
 

rafel1809

Member
No tak mniejsze zło z tym menu, choć nigdzie o tym nie ostrzegają niestety, dopiero wychodzi "w praniu". Jednak znacznie bardziej irytujący jest ten drugi problem. Wygląda na to, że albo funkcja ARC to tylko bajer działający okazyjnie, albo sam ampli Denona jest przereklamowany, podobnie jak opisywane ostatnio na forum modele Onkyo. Zastanawiam się czy w ogóle nie lepiej było kupić coś znacznie tańszego :( .
 

Jok3r

New member
Bez reklam
A włączyłeś w ogóle ARC w ampli i TV? Masz kabel 1.3c minimum? Bo na tym sprawdzałem i ARC pomimo tego, iż cisną wszyscy, że musi być HDMI 1.4 działa.
 

rafel1809

Member
Dokładnie, zresztą jakbym połączył niewłaściwie lub niewłaściwym kablem, to w ogóle by nie działało. A czasami działa... W tv jest tylko jedno hdmi z arc. Nie wiem, może kabel optyk by rozwiązał problem, ale chyba ktoś wymyślił ten hdmi 1.4 po coś?
 

Jok3r

New member
Bez reklam
Wymyślił generalnie po to, żeby kupować nowy (stary kabel) mówiąc szczerze :) 3D działa na kablu 1.3c bez problemów, tak samo ARC, 4K nie sprawdzałem jeszcze, bo nie ma nawet za bardzo na czym, więc marketingowe chwyty :) A próbowałeś zamienić kabel? Czasem jest tak, że w kablu jakieś piny są źle zlutowane i raz stykają, a raz nie.
 

rafel1809

Member
Na razie sprawdziłem kabel, jeszcze raz podłączyłem i zadziałał znowu, może był niedociśnięty, ale przedtem też czasami działał. Może to było to, zobaczę, potestuję. Dam znać czy na stałe będzie OK. Na razie dzięki.
 

rafel1809

Member
Kupiłem nowy kabel, hdmi 1.4 z obsługą arc i niestety dalej działa na zasadzie "jak się uda", raz się załączy z dźwiękiem raz bez. Nie wiem co dalej z tym fantem :(
Mam jeszcze takie pytanie, bo raczej nic z tego nie będzie. Czy jeśli dokupię kabel optyczny do dźwięku, to czy lepiej zmienić hdmi, czy zostawić na tym nieszczęsnym arc? Czy w ogóle nie lepiej od razu zmieniać całość na zwykłe kable audiovideo, by w ogóle był dźwiek?
 
Ostatnia edycja:

klaus71

New member
Bez reklam
a co jest źródłem dzwięku do tv który schodzi do ampa jako ARC?
bo może jak to jest jakiś tuner sat/dvb-t to w zależności od programu może on wysyłac albo mpeg2 audio albo ac3.
mój tv z ac3 nic nie potrafi zrobic.
 
Ostatnia edycja:
Do góry