Denon 2113 okropnie się grzeje

oko26

Member
Witam

Mam problem z moim Denonem 2113którego to mam od 3 tygodni, zaczął się wyłączać (miga potem czerwona diodka przy przycisku)i okropnie się grzeje i to w Stereo przy dwóch kolumnach(Taga Harmony v3) dodam że kolumny zostały sprawdzone na innym sprzęcie i problemu nie ma. Dodam jeszcze że dzieje się to w chłodnym pomieszczeniu i przy głośnej muzyce tak około 63-69 na skali głośności, czy to normalne w tym sprzęcie czy to jakaś wada?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie wiem jaką impedancję maja Twoje kolumny. Amplituner nie powinien się aż tak grzać. Ja mam inny model (1611) i mi się nie grzeje nawet przy głośnym słuchaniu. Moje kolumny mają 6ohm. Kiedyś miałem kolumny 4ohm i też sobie z nimi radził. A nie masz go wciśniętego za bardzo w szafkę?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jesli stoi n akomodzie i jest odsloniety i kolumny sa 6 omowe to cos nie halo jest z twoim ampem, malo tego denony teraz juz tez sobie radza z 4 omowymi kolumnami przynajmniej ta ostatnia seria i te wyzsze modele..
 

finger

Member
Mam 1611 i zdarzyło mi się ze dwa razy przy stereo tak, że zagrzał się mocno i migała dioda.
Ale to było przy dłuższym i głośniejszym słuchaniu, tak więc coś masz nie teges ze swoim.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Czyli po trosze jednak denon ma problem z kolumnami 4 omowymi - przynajmniej te nizsze modele , bo nawet moj dziadek onkyo 602 jak mialem to potrafilem nim grac po 8-10 godzin nonstop z kolumnami 4 omopwymi i nic nawet nie zamigotal :)
 

hans2

Banned
ja mam 2113 i kolumny ktore audio.com.pl zmierzyli jako faktyczne 4ohm (producent je okresla jako 4-8), grzeje sie mocno (nie ma nadmiaru powietrza w mojej szafce) ale sie nie wylaczyl nigdy jak dotad nawet przy koncertach powyzej -10db.

@oko26: moze byc ze jednak jest uszkodzony, moze warto zapytac w sklepie czy da rade wymienic na inna sztuke
 

Veto

New member
Ma ciebie gdzieś sklep -handlarz dyletant nawet nie wie, że może coś takiego wystąpić!!To bierz paragon zakupu- biuro praw konsumenta- i duś ich niech amatorszczyzna umrze na zawsze!! A swoją drogą sprzedałem 4 sztuki AVR 4810 i wszystkie padły ,Denon ostatnio to bardzo amatorski sprzęt i ta impedancja !!! Sprawdź paczki ,może mają jakiś dziwne minimum!!Denony to 6-16 taki zawór mają -walcz!!!
 

woytaski

New member
Bez reklam
Ja mam 2113 i mimo, iż avr zasłonięty jest przez głośnik centralny (prześwit pomiędzy centralem a avr to jakieś 1,5 cm / część górnej powierzchni avr nie zasłonięta (central zajmuje jakieś 3/5 głębokości avr) - nic się jakoś ponadnormatywnie nie grzeje.
Nie mówiąc o wyłączaniu przez wew. zabezpieczenie...
Masz możliwość podpiąć inne kolumny (impedancja) pod ten avr i sprawdzić??
Ewentualnie zabierz go do sklepu i podepnij u nich pod głośniki...
Może to jednak wina głośników??
 

T75

New member
Mialem denona 1912 z tannoyami v4 a potem z focalami 816 i faktycznie byl gorocy przy dlugim sluchaniu ale nigdy sie nie wylaczyl.
Jesli masz go od nowego ze sklepu to oddaj im go jak najszybciej.
Moim zdaniem jest wadliwy.
Pozdr.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wiesz to ze jest goracy to normalka , kazdy bedzie w miare goracy ( nie mowie o tych co pisza ze maja denony i dotknac sie donich nie moga ) ale serwis tez moze olac jak z tylu na ampie bedzie napis ze dany amp obsluguje od 6-8 ohm... kolumny....powiedza kup Pan sobie 6 omowe i tyle... ale wszyscy niby mowia ze w tych nowych wersjach nie powinny miec problemu z kolumnami 4 omowymi... moj tam gra na kolumnach 4-ach i malo tego na ampie jest ustawione 4 omy i poza tym ze troszke sie grzeje i wlacza sie wiatrak to nic sie nie dzieje... a jak podlacze za jakis czas o ile to polepszy mi dzwiek amp w bi-ampingu to jeszcze mniej sie bedzie grzal..
 

jurass

Banned
Wiesz to ze jest goracy to normalka , kazdy bedzie w miare goracy
Nie każdy, chyba że mówisz tylko o Denonach.


jak z tylu na ampie bedzie napis ze dany amp obsluguje od 6-8 ohm... kolumny....powiedza kup Pan sobie 6 omowe i tyle... ale wszyscy niby mowia ze w tych nowych wersjach nie powinny miec problemu z kolumnami 4 omowymi... moj tam gra na kolumnach 4-ach i malo tego na ampie jest ustawione 4 omy
Czy na Twoim ampli z tyłu jest napisane 6-8 ohm, a w ustawieniach można wybrać 4? :shock: Jesli tak, to bardzo dziwne, a jeśli nie to nie widzę w tym nic nadzwyczajnego, że grasz na 4 ohmowych kolumnach.
 

jurass

Banned
Z podstaw elektrotechniki wiemy, że podłaczenie do źródła prądu odbiornika o mniejszej impedancji powoduje przepływ prądu o wyższej wartości. Elementy obwodu muszą byc na to przygotowane. Ekstremalnym przypadkiem jest zwarcie, które jest po prostu zamknięciem obwodu przez impedancję bliską zeru i w konsekwencji wymuszenie prądu o dużej wartości. Jeśli producent specyfikuje zakres impedancji głośników 6-16 ohm, a ktoś podłącza głośniki o niższej impedancji, to robi to na własne ryzyko i musi się liczyć z różnymi anormalnymi efektami takich ćwiczeń do uszkodzenia wzmacniacza włącznie.
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
W przypadku prądu stałego tak jest ale przemiennego już niekoniecznie, największą moc a co za tym idzie prąd otrzymamy przy dopasowaniu źródła do odbiornika pod względem impedancji i częstotliwości.
 

jurass

Banned
Że co niby jest niekoniecznie? Twierdzisz, że można bez ryzyka przykrych konsekwencji podłączyć kolumny o impedancji mniejszej niż wyspecyfikowana przez producenta wzmacniacza? Takie jest Twoje zalecenie dla użytkowników?
Jeśli uważasz, że prawo ohma działa zupełnie inaczej dla pradu przemiennego i stałego, to proponuję wziąć izolowany śrubokręt i goły gwóźdź i włożyć je do gniazdka w ścianie. Będziesz na pewno w stanie ocenić kiedy przepłynie przez Ciebie większy prąd.
Prawo ohma dla prądu stałego jest przypadkiem szczególnym prawa ohma dla prądu przemiennego, znika w nim składowa bierna impedancji. Zależność jest taka sama.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie każdy, chyba że mówisz tylko o Denonach.



Czy na Twoim ampli z tyłu jest napisane 6-8 ohm, a w ustawieniach można wybrać 4? :shock: Jesli tak, to bardzo dziwne, a jeśli nie to nie widzę w tym nic nadzwyczajnego, że grasz na 4 ohmowych kolumnach.

Jak dobrze pamietam z tylu mam napisane od 4 do 16 ohm, a na ampie mam mozliwosc ustawienia do 5 ohm i od 6 ohm w gore...

Z podstaw elektrotechniki wiemy, że podłaczenie do źródła prądu odbiornika o mniejszej impedancji powoduje przepływ prądu o wyższej wartości. Elementy obwodu muszą byc na to przygotowane. Ekstremalnym przypadkiem jest zwarcie, które jest po prostu zamknięciem obwodu przez impedancję bliską zeru i w konsekwencji wymuszenie prądu o dużej wartości. Jeśli producent specyfikuje zakres impedancji głośników 6-16 ohm, a ktoś podłącza głośniki o niższej impedancji, to robi to na własne ryzyko i musi się liczyć z różnymi anormalnymi efektami takich ćwiczeń do uszkodzenia wzmacniacza włącznie.

100% zgoda..
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Że co niby jest niekoniecznie? Twierdzisz, że można bez ryzyka przykrych konsekwencji podłączyć kolumny o impedancji mniejszej niż wyspecyfikowana przez producenta wzmacniacza? Takie jest Twoje zalecenie dla użytkowników?
Jeśli uważasz, że prawo ohma działa zupełnie inaczej dla pradu przemiennego i stałego, to proponuję wziąć izolowany śrubokręt i goły gwóźdź i włożyć je do gniazdka w ścianie. Będziesz na pewno w stanie ocenić kiedy przepłynie przez Ciebie większy prąd.
Prawo ohma dla prądu stałego jest przypadkiem szczególnym prawa ohma dla prądu przemiennego, znika w nim składowa bierna impedancji. Zależność jest taka sama.
Wczytaj się i będziesz wiedział co niekoniecznie.
Co do zaleceń to są niezmienne "postępować zgodnie z instrukcja producenta".
 
Do góry