denon 2106

valdi

New member
Witam Wszystkich
Mam prosbę.muszę zbudowć nowe kino do LCD z HDMI
Jestem na kupnie Denona 2106.Mój problem to głośniki
Otóż w tej chwili nie mam mozliwości kupic porzadnych głosników ze względów lokalowych , mam 5 od starego kina o mocy ok 40 - 50 W/6 om
Denon ma moc ok 100W/kanał w 5.1.
Czy ktos ma jakies doswiadczenia we współpracy tak małych głosników
z ty urzadzeniem. Jak gra przy małym poziomie głosności
prosze o opinie
valdi
 

P.C.

Banned
valdi napisał:
Witam Wszystkich mam 5 od starego kina o mocy ok 40 - 50 W/6 om
Denon ma moc ok 100W/kanał w 5.1.
valdi

Zapomnij.
100 W na kanal to on moze ma w papierach.
Jesli teoretycznie ma 700W mocy ktora ODDAJE a POBIERA z gniazdka moze 300W to nie trzeba byc Einsteinem zeby obczaic ze to bujda.
Dla przykladu Cambridge Audio AZUR 540 oddaje niby 80W na kanal a pobiera z gniazdka 800W.
Jest roznica?
Ano jest.I w brzmieniu ona jest takze zdecydowana.
Nie wiem za co Denon zbiera takie laury w recenzjach ale gra cieniutko.
Watle,suche i ascetyczne brzmienie,w dodatku jest naprawde slabiutki mocowo.
Masz troche pieniedzy do wydania,kup CA albo NADa.
Za jakis czas dokupisz porzadne kolumny i bedziesz sie cieszyl BRZMIENIEM
a nie jego NAMIASTKA.
Pozdrawiam
 

Foggy

New member
Witam wszystkich w swoim pierwszym poście ;)
Być może to co napiszę, przyda się innym. Sam przeczytałem wiele postów na forum hdtv i bardzo mi pomogło.

Do P.C.:


[Dla przykladu Cambridge Audio AZUR 540 oddaje niby 80W na kanal a pobiera z gniazdka 800W.]

Naprawdę uważasz, że moc pobrana z sieci energetycznej = mocy oddanej do głośników?


[Nie wiem za co Denon zbiera takie laury w recenzjach ale gra cieniutko.
Watle,suche i ascetyczne brzmienie,w dodatku jest naprawde slabiutki mocowo.]


Dzwięk to rzecz gustu a moc, cóż, w przypadku Denona 2106 i dopasowanych kolumn wystarcza do właściwego nagłośnienia domku jednorodzinnego i jeśli potrzeba również sporego ogrodu :) - sprawdziłem.

A teraz dane Denona 2106: (podam wartości występując przy obciążenu kolumnami 8 omów, przy którym występuje 0,08%T.H.D.) - zgodnie z informacją producenta.

Moc znamionowa przód/centr./efekt.przód/efekt. tył/: 90+90/90/90+90/90+90.
przy obciążeniu kolumnami 6 omów moc ta wynosi odpowiednio 120W dla każdego kanału przy 1kHz z 0,7% T.H.D.

Moc dynamiczna:
120W x 2 kanały (8 omów)
170 W x 2 kanały (4 omy) ---- hmmm ----
200 W x 2 kanały (2 omy) ----hmmmmmm ----- troche wątpię żeby wzmacniacz wytrzymał tak małe obciążenie, być może producent bierze pod uwagę spadek impedancji niektórych zestawów głośnikowych w czasie pracy.

I tu własnie występują te WIELKIE moce :)


Pobór mocy (z sieci energetycznej) 450 W.

Nie chciałem Cię urazić. Sam długo zastanawiałem sie nad wyborem sprzetu i nad jego parametrami, nad tym co "tam wypisują". Nie słuchałem Cambridge Audio AZUR540 więc nie mam porównania. Słuchałem modele innych firm i Denon wydał mi się urządzeniem posiadającym brzmienie najbardziej MI odpowidające.

Do valdi:

Myślę, że gdyby ustawić w setupie parametry głośników i od razu ustawić dla nich (zaznaczam - w setupie) np. - 30dB to nawet gdyby "dobry zanojomy" włączył Denona na maksa, nie spaliłby kolumn ani wzmacniacza. Ale to juz tylko mój pomysł i nie wiem czy jest on najlepszy. Niestety, aby ustawić takie parametry, musisz miec podłączony TV, ponieważ te parametry ustawiasz na ekranie "monitora" czyli np TV.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Denon to uniwersalny sprzęt w dodatku nie tak źle radzący sobie z kinem domowym. Nie ma co sie tez przyczepic do Nada i CA, sprzęty w końcu wyśmienite.
Ustawiając, małe głośniki jako small i obcinając im basior np przy ich dolnej granicy przetważania, nic im nie zrobisz tym mocnym Denonem i będziesz sie cieszył na razie kinem domowym. Co innego jak dokupisz powazne głośniki.
 

Foggy

New member
Oj tak. Podłaczyłem do tego Denona zestaw kolumn JBL E80/E20/E25C/E150P, "podkręciłem" do -17dB, sub na połowe mocy (pokój 30m2), włączyłem film "Dracula 2000" i gdy poczułem drżenie kanapy, zrozumiałem jaka jest róznica między kinem za 1200pln a ... hmmm... troche droższym :) . Tam jest hałas i dudnienie a tu...
Koncert Jarra w "Zakazanym Mieście" (płyta THX) wywołał we mnie chęć poznawania nowych brzmień. To niesamowite odkrywać już znane.... ;)
Ciekawe, jak to brzmi na sprzęcie 2-3 razy droższym, czy są aż tak duże różnice ... ;)
Oj tam... To juz nie na temat.

Pewnie blackninja masz rację jednak nie chciałem już dłużej wybierać sprzetu. Przesłuchałem kilkanaście rodzajów kolumn, każdy zestaw po kilka razy, w różnych sklepach i u różnych dystrybutorów i gdybym jeszcze wybierał tak Ampl... Ograniczyłem się do odsłuchania Yamahy, Denona i Onkio. Wybrałem to co najbardziej MI odpowiadało ze względu na dzwięk (i oczywiscie było "finansowo w zasięgu ręki").

Pozdrawiam.
 

valdi

New member
Witam Panowie
Jednak zdecydowałem sie na Denona 2106 a problem mam taki ze kupilem bez plskiej instrukcji. zreszta angielski zam na tyle ze moge sobie poradzic.W czym problem, ano w setupie po właczeniu mikrofonu ani mrumru zadnych komunikatów ze cokolwiek sie dzieje. wiec ustawiłem recznie. Jak to ma działc i czy jest mozliwość ponowego setupa i jak sie to robi. prosze o pomoc
 
Do góry