Denon 2100 vs Sony 1050/60 ?

Lukasz2525

New member
Chcialbym kupic kolumny i amplituner , zalezy mi na ladnych niskich tonach oraz wielu wyjsciach/wejsciach i funkcjach bezprzewodowych w amplitunerze . Duzo osob mowi o Denonie 2100 , mialem okazji posluchac go z Jbl'ami Studio 280 , ale w jednym salonie gosc polecal tez amplituner Sony , ktory kusi mnie z powodu sympatii do marki . Warto zwrocic na niego uwage , czy raczej interesowac sie Denonem ? A moze jeszcze co innego ? I czy wybierac wielokanalowy do wstepnie tylko dwoch kolumn ? Kolumny najprawdopodobniej Studio 290 lub cenowy odpowiednik Klipscha ( chyba ze macie inne propozycje ? ) .
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli słuchałeś na Denonie i Ci się podobało to czemu nie Denon? Jak chcesz to posłuchaj Sony i zobacz który zagra lepiej. Jeśli będziesz decydował się na Studio 290 to ja bym celował w wyższy model amplitunera bo to kawał kolumny. X3100 to takie minimum. A jaki masz metraż?
 

Lukasz2525

New member
Tak jak napisalem lubie marke Sony od dawna i zazwyczaj wybieram ich sprzet , a dodatkowo na chyba wyjscie component , co pozwoli mi podlaczyc moj telewizor z zepsutym hdmi . Sluchalem 280 zasilanych przez 2100 w salonie audio w pomieszczeniu ok. 18m2 i graly ladnie czysto , ale bylo zdecydowanie za malo niskich tonow , facet mowil ze jak zdecyduje sie konkretnie , to wyciagnie 290 i Klipsche z magazynu . Ja w tej chwili mam 20m2 przy ponad 3 metrach wysokosci i po tym co slyszalem mysle , ze beda w sam raz , ale byc moze bede przenosil sie na spore poddasze w niedalekiej przyszlosci . X3100 to juz wiekszy wydatek , musze jeszcze powybierac sie na odsluchy . Mam jeden salon , gdzie moge zobaczyc Denona i Sony z Klipschami , oraz drugi w ktorym maja Klipsche i Jbl'e z Denonem . Chyba ze polecicie jakies miejsce we Wroclawiu .
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pytanie czy amplituner był skalibrowany? Pewnie nie. Po kalibracji i włączeniu wspomagaczy basu będzie znacznie więcej. Trochę się dziwie, że w Studio 280 w 18m2 brakowało basu.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Dużo wejść i wyjść + dobra cena to AVR370 od Harmana. Jak masz większy pokój to można sie pokusić o Studio 290, normalnie 280 sobie poradzą.
 

Lukasz2525

New member
Mysle ze jak facet sprzedaje to od wielu lat i ma na miejscu dostepna cala serie Jbl'a , Klipscha i kilku innych firm oraz pomieszczenie w ktorym stoja amplitunery do odsluchu , to jest to ustawione tak jak powinno . Pomieszczenie raczej niewielkie , 280 graly ladnie , z jakims tam bassem , ale portkami mi nie trzepalo . Chociaz i tak bylo nieporownywalnie lepiej niz Yamahy 777 , ktorych z ciekawosci posluchalem w salonie kolo pracy . Niedosc ze nismich tonow mialy malo , to bylo to raczej tluczenie niz bass , ale jest to tez kolumna o polowe tansza . Jbl'e mialy ladny miekki i gleboki bass , o taki mi chodzilo , ale sklaniam sie ku 290 . A jak z dzwiekiem w harmanie ? Slyszalem ze ostatnio marka podupada . I jak Jbl'e sprawuja sie przy niskiej glosnosci , bo podobno daja ognia dopiero jak sie podkreci wzmacniacz , a nie ukrywam ze chcialbym pokorzystac z nich tez w nocy i zeby nie brakowalo zadnego pasma ?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Harman zagra dość ciepło, bas będzie miękki, wysokie tony łagodne lekko wycofane. To czy marka podupada to nie wiem, ale nie sądzę. Natomiast idzie w innych kierunku. Moim zdaniem niestety:( W ofercie jest sporo głośników bezprzewodowych, soundbary, plastikowe kina domowe, ale coraz mniej amplitunerów KD, stereo itp. Avr370 to aktualnie najlepszy amplituner Harmana. Możesz go śmiało rozważyć.


Aha jeszcze jedna rzecz. Czy będziesz rozbudowywał zestaw do 5.1? Czy zostanie tylko stereo?
 

Lukasz2525

New member
To czy marka podupada to nie wiem, ale nie sądzę. Natomiast idzie w innych kierunku. Moim zdaniem niestety:(

Aha jeszcze jedna rzecz. Czy będziesz rozbudowywał zestaw do 5.1? Czy zostanie tylko stereo?

Mialem na mysli ze podupada na jakosci , a nie finansowo ^^ . Wstepnie chce kupic dwie kolumny z mysla o reszcie kompletu w nieokreslonej przyszlosci , pewnie dalszej niz blizszej , dlatego tez zastanawialem sie ilu kanalowy amplituner , bo jak kupie to nie chcialbym juz zmieniac . Chyba ze stereo dobrze poradzi sobie w filmach , to moze i tak zostanie , ale generalnie docelowo mysle o kinie .
 

Lukasz2525

New member
Dzisiaj facet powiedzial mi , zeby wziac sobie amplituner stereo . Rzeczywiscie dzwiek bedzie wyczuwalnie lepszy niz w wielokanalowym w tej samej cenie ? Czekam az beda mieli Klipsche na stanie do posluchania .
 

Lukasz2525

New member
Muszę jeszcze trochę wam pomarudzić , ale mam nadzieję że od tego jest dyskusja na forum i pomożecie . Wobec powyższego zmieniłem założenie , nastawiam się teraz na stereo , jeżeli dźwięk ma być zauważalnie lepszy , jak będzie mnie stać na resztę głośników do kompletu , to wymienię amplituner . Natomiast patrząc na amplitunery kinowe wszystko mające , nie napisałem że zależy mi na bluetooth/wi-fi i dużej ilości wejść , czego niestety w amplitunerach stereo brakuje , chyba tak samo jak wyjścia na subwoofer , czasami nie maja nawet wyświetlacza , nie ogranicza to funkcjonalności . Za to niektóre maja przełączniki bass/treble a froncie , co jest bardzo praktyczne . Co jeszcze warto obejrzeć oprócz tego H/K ?
 

Lukasz2525

New member
Kurde , to Onkyo już mi ktoś pokazywał , i rzeczywiście jest sensowne . Bardzo dużym plusem jest zewnętrzna regulacja bass/treble , ale zdaje się , że nie ma wbudowanego wi-fi/bluetooth , a zależy mi na streamingu z telefonu , ale można kupić adapter , który niestety nie jest tani . Harman/Kardon za to dokładnie odwrotnie , ma bluetooth , ale nie ma pokręteł do regulacji tonów . I zdaje się że jest dużo młodszym urządzeniem niż Onkyo . Jednak skłaniałbym się ku Onkyo i dokupieniu tego adaptera bluetooth nawet za te stówę , jeżeli będzie działać streaming z telefonu . Niestety w zależności od utworu prawdopodobnie będę musiał często przykręcić bass , więc zależałoby mi jednak na tych pokrętłach , na moich obecnych głośnikach korzystam bez przerwy z regulacji subwoofera . Jednakże H/K kusi wbudowanym bluetoothem . No i jestem w tak zwanej kropce .

A przy okazji jak jest z jakością , mp3 320kb/s brzmi zadowalająco , czy będę musiał pozrzucać płyty do bezstratnego formatu ? I jak wypuścić dźwięk z komputera , dobra karta dźwiękowa i dobry kabel chinch , optyczny ?
 

Lukasz2525

New member
Witam ponownie . Bylem dzisiaj w saturnie po plyty , zajrzalem na dzial hi-fi , a tam moim oczom ukazaly sie Studio 290 . Bylem calkiem zdziwiony , ze sa dostepne w markecie , zawsze byly tylko Es'y . W dodatku w swietnej cenie , duzo nizszej niz w salonach audio czy na allegro . Rzeczywiscie jest to kawal kolumny .

http://zapodaj.net/images/ad671231863be.jpg

http://zapodaj.net/images/9bbd943f04918.jpg

http://zapodaj.net/images/2c126a50becd9.jpg

Niestety po ogledzinach stwierdzilem , ze jakosc wykonania jest bardzo slaba , wczesniej tylko sluchalem 280 , nie przygladalem sie im z bliska . Niestety na tych w saturnie okleina byla slabo naklejona , pomarszczona , pekla na narozniku , na dole byla podziobana . Czesc uszkodzen powstala pewnie na sklepie , mam nadzieje ze nie wszystkie sa tak wykonane , mdf wylazacy ze srodka wyglada slabo .

http://zapodaj.net/images/399b0073de55d.jpg

Jakie macie doswiadczenia w tym temacie ?

Ps. Membramy tez wygladaly slabo .
 
Do góry