Denon 1930 vs 2930

gregorp

New member
ja także się podpisuję pod tym że na HD-DVD jest jeszcze za wcześnie i wydawanie kupy piniędzy na coś z czego nie będzie można do końca korzystać jest bezsensem.
Tak samo było na poczatku z dvd- ceny płyt były dość wysokie, wybór mały.
Na chwilę obecną przy dość ubogim wyborze filmów HD a ZEROWYM z polskimi napisami zakup jest bezsensu.
Co do 2930 Denona to wiodziałem jak on gra i filmy wyglądają pieknie. A jeszcze piękniej na 3930 ale tam już cena lekko przegięta.
Tak naprawde standard DVD jest u szczytu swojej potęgi.
Oczywiście jest to format przemijający ale to "przemijanie" to okres najbliższych 3 do 5 lat. natomiast zanim się coś tak naprawdę ruszy z HD to jeszcze ze dwa lata miną i kilkadziesiąt jak nie kilkaset modeli odtwarzaczy więc w momencie kiedy HD będzie u nas, że użyję kolokwializmu "domowe" to zorientujesz sie ze Twoja XD-XE1 jest przestarzałe i nie ma połowy funkcji które mają tanie odtwarzacze które wtedy będą dostępne.
No ale taka jest cena wyprzedzania technologii i chęci bycia "na czasie" albo lekko przed nim.

pozdrawiam i życze zdroworozsądkoweo wyboru

P.S. gdzieś Ty wyczytał że Toshiba i Denon mają ten sam skaler.
 

alvent

New member
Ja też jestem poszukującym odpowiedniego sprzętu do odtwarzania na LCD.
Niestety wybór wśród odtwarzaczy DVD jest w zasadzie dość...skromny - mówię o średniej półce cenowej.
Niestety nie miałem możliwości jeszcze sprawdzenia procesora obrazu DVDO iScan- choćby w w wersji 20.
Ale może niebawem będę miał taka mozliwość.
I to wydaje mi się w sumie dość sensownym rozwiązaniem ( na podstawie wielu opinii i testów) . Przy okazji poprawienia DVD, możemy poprawić kanały SD.
A co do muzyki...hmmm...miałem kiedyś amplituner kina domowego z kolumnami i z odtwarzaczem dvd - sprzedałem. Teraz jako dżwięk w kinie domowym mam dość podstawowy zestaw NAD ( C352+C542) wraz z kolumnami Audio Physic YAro.
Powiadam Wam...gra to kilka razy lepiej niż porzedni sprzęt Yamahy - no może poza tym , że w czsie filmów helikoptery rozbijają mi sie gdzież na wysokości uszu :D .

Takie ogólne przemyślenia to były.....
 

mzdral

New member
mystic
W sprawie kupna HD DVD w pełni zgodziłbym się z Tobą gdyby sytuacja była klarowna jak w przypadku DVD - jeden format i sprawa jasna. Wtedy jest sens inwestowania w drogi sprzęt, pomimo że jest to nowinka technologiczna. Sytuacja wygląda jednak zupełnie inaczej. Przypomina raczej wejście wideo pod strzechy: z jednej strony VHS, z drugiej 2000 (określane też jako Beta, czy też Beta 2000). Pomimo że ten drugi jakością VHS to jednak ten pierwszy z powodu ceny i ilości tytułów zdominował rynek. Kto zagwarantuje na chwilę obecną że HD DVD wygra? Nikt. 200 czy nawet 300 tytułów nie gwarantuje sukcesu bowiem i na takiej ilości dany format może stracić wsparcie swojej grupy, jeśli się okaże że konkurent zdobył znaczną przewagę lub pojawił się kolejny gracz który przedstawił znacznie lepsze i tańsze rozwiązanie. Te firmy to nie organizacje charytatywne. One liczą na zysk, jeśli coś zaczyna przynosić straty lub jest mało opłacalne a pojawia się możliwość zarobienia znacznie więcej, pomimo że wiąże się to z przejściem do 'wrogiego' obozu to jestem pewien że poczynią ten krok. Takie są prawa rynku. W żadnym wypadku nie neguję zapaleńców, sam w pewnym stopniu nim jestem. Wyznaję jednak zasadę że zakup musi mieć przełożenie praktyczne, adekwatne do ceny. Oczywiście jeśli ktoś ma 'luźne' 3 - 5 lub 10 tys. to niech kupuje oferowany teraz sprzęt HD. Jak najbardziej sam będę żywo zainteresowany testami i opnią użytkownika bo na tej podstawie zapewne będę sam dojrzewał do zakupu. Ale jeśli ktoś prosi o poradę i zastanawia się nad zakupem jednego z dwóch Denonów DVD to czuję się w obowiązku przytoczyć fakty. Nie widzę jednak problemu, wszak moja opinia jest jedną z wielu i nie trzeba się z nią zgadzać. Cieszę się jednak że nie jestem odosobniony w swoim przekonaniu. Pozdrawiam wszystkich 'postujących'. I oby lepszy format wygrał - będzie nam łatwiej:-o
 

mystic

New member
gregorp napisał:
Co do 2930 Denona to wiodziałem jak on gra i filmy wyglądają pieknie....

..... to zorientujesz sie ze Twoja XD-XE1 jest przestarzałe i nie ma połowy funkcji które mają tanie odtwarzacze które wtedy (edit: za 3 do 5 lat) będą dostępne.

pozdrawiam i życze zdroworozsądkoweo wyboru

P.S. gdzieś Ty wyczytał że Toshiba i Denon mają ten sam skaler.
Jeśli widziałeś jak wyświetla Denon 2930, to jestem przekonany, że że XE1 zagra równie dobrze z DVD, jak ten denon.
Toshiba HD-XE1 to europejska wersja US HD-XA2. O ich scalerach poczytasz:
TU i TU a Denonie TU

poczytaj jeszcze na sąsiednim forum w dziale odtwarzacze HD-DVD, jest tam topic BoDeX'a.
Wystarczy pogooglać, a wszystko wiadomo, tylko trzeba chcieć szukać.

Jeśli zaś mówisz o zdroworązsądkowym wyborze, to chyba nie powiesz, że lepszym wyborem na te 3 do 5 lat jest DVD denona. Gdzie tu rozsądek, przecież toshiba XE1, poza SACD, ale za te same pieniądze, daje ci to samo co dostajesz od denona 2930. Tylko czy na denonie przez najbliższe 5 lat pooglądasz sobie HD-DVD? Nie ! Musisz zakupić drugiego playera. A na toshibie możesz już "jutro".

@mzdral
OK, masz rację, tylko ja nie odnosiłem się do tego który format jest lepszy HDDVD czy BD, może się źle wyraziłem, jednak nie o to mi chodziło, choć osobiście widząc ceny jednego i drugiego, z ekonomicznego punktu widzenia wybrałbym HDDVD. Jeśli źle mnie zrozumiałeś to przepraszam, że wprowadziłem Cię w błąd. Starałem się odnieść do tematu wątku i dodatkowo wyższości playera dwuformatowego HDDVD z dobrym scalelem dla DVD, w stosunku do playera jednoformatowego DVD ze scalerem, ale za te same pieniądze. Chodziło mi dokładnie o to o czym sam wspomniałeś powyżej:

mzdral napisał:
Wyznaję jednak zasadę że zakup musi mieć przełożenie praktyczne, adekwatne do ceny.
Czyli mając do wyboru DVD v. HDDVD za tą samą cenę, wybrałbym ten drugi, bo oprócz tego co daje mi ten pierwszy dostaje "gratis" to co daje mi ten drugi, czyli coś więcej - nową technologię.

pozdrawiam serdecznie
 
Ostatnia edycja:

gatar

Active member
Bez reklam
mystic napisał:
Czyli mając do wyboru DVD v. HDDVD za tą samą cenę, wybrałbym ten drugi, bo oprócz tego co daje mi ten pierwszy dostaje "gratis" to co daje mi ten drugi, czyli coś więcej - nową technologię.
pozdrawiam serdecznie

Witam.
Nieco odbiegliście od tematu "2930 czy 1930"
Oto znalezione ceny:
- HD-XE1: http://digitalo.pl/product_info.php/products_id/1347 - 3699 zł
- 2930: http://www.ceneo.pl/350167 - od 2885 zł
- 1930: http://www.ceneo.pl/326026 - od 1299 zł

Wystarczy porównać. 2930 v Toshiba, przy różnicy ok 800 zł, czy 1930 prawie TRZY razy tańszy od Toshiby.
 

BoDeX

New member
Witam.

Nikt nie zmusza Cię do przepłacania w Digitalo kwoty 1000 pln.
Cena tego urządzenia to 749 Euro + ew. koszt wysyłki ( Berlin)

Zapewne teraz zripostujesz odległością i gwarancją - każdy zrobi jak uważa. Ceny nie będą rosły , tylko spadały . Toshiba deklaruje spadek
cen w momencie wprowadzenia na wiosnę pośredniego (pomiędzy E-1 a XE-1 ) modelu.

A tego zapewne jeszcze nie wiesz - rusza produkcja płyt TOTAL HD , z jednej strony HD-DVD , a z drugiej BR ! Poza tym HD DVD nie stosuje blokad regionalnych , a to dla mnie KORONNY ARGUMENT (tanie płyty z USA ) przemawiający za zakupem High-Endowej Toshiby HD-XE1 ! :)


Reasumując :

Denon 1930 vs. Toshiba HD-E1 439 Euro
Denon 2930 vs. Toshiba HD-XE1 749 Euro

Przekonywać nikogo nie zamierzam - niech rozsądek zadecyduje ! :)


Pzdr.
 
Ostatnia edycja:

Hotest

New member
BoDeX napisał:
Poza tym HD DVD nie stosuje blokad regionalnych , a to dla mnie KORONNY ARGUMENT (tanie płyty z USA ) przemawiający za zakupem High-Endowej Toshiby HD-XE1 ! :)


Nie wiem jak w przypadku HD DVD (byc moze beda wszystkie wersje jezykowe zawarte) ale kupowanie w stanach filmow cechuje sie brakiem polskich napisow - co dla 99% polskich uzytkownikow jest wielkim problemem.
 

gatar

Active member
Bez reklam
BoDeX napisał:
Witam.
Zapewne teraz zripostujesz odległością i gwarancją - każdy zrobi jak uważa. Ceny nie będą rosły , tylko spadały . Toshiba deklaruje spadek
cen w momencie wprowadzenia na wiosnę pośredniego (pomiędzy E-1 a XE-1 ) modelu.
Przekonywać nikogo nie zamierzam - niech rozsądek zadecyduje ! :)
Pzdr.
Witaj.
Nie będe ripostował.
Podpisuje się obiema rękami pod Twoim ostatnim zdaniem.
Swoja drogą Toshiba nic nie musi deklarować.
Ceny napewno spadną, tylko w jaki tempie.
 

kamon

New member
Wyjasnijmy jedna rzecz. Jesli zalezy Ci na uniwersalnym playerze, na ktorym bedziesz mogl rowniez posluchac Audio CD i SACD to odtwarzaczy HD DVD nie nalezy brac pod uwage (wiem, ze Toshiba odtworzy Audio CD, ale halas wiatraka popsuje calkowicie wrazenia z odsluchu, poza tym np. 2930 zrobi to duzo lepiej). Jesli chodzi o HD DVD to na tym polu Toshiba rzadzi bezapelacyjnie.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

BoDeX

New member
kamon napisał:
Toshiba odtworzy Audio CD, ale halas wiatraka popsuje calkowicie wrazenia z odsluchu, poza tym np. 2930 zrobi to duzo lepiej


KOCHAM TAKIE WYPOWIEDZI ! :-D

Urządzenie będzie dostępne na rynku za ok. 2 tygodnie , a Ty ferujesz
takie wyroki - w sumie nie wiem , czy śmiać się , czy płakać ?

A jeśli zaproponuję Ci ślepy test ,to położysz głowę , że rozpoznasz co gra i gdzie Ci szumi ?


Ehhh - co ten marketing z ludźmi porobił ! :mrgreen:
 

kamon

New member
BoDeX napisał:
KOCHAM TAKIE WYPOWIEDZI ! :-D

Urządzenie będzie dostępne na rynku za ok. 2 tygodnie , a Ty ferujesz
takie wyroki - w sumie nie wiem , czy śmiać się , czy płakać ?

A jeśli zaproponuję Ci ślepy test ,to położysz głowę , że rozpoznasz co gra i gdzie Ci szumi ?


Ehhh - co ten marketing z ludźmi porobił ! :mrgreen:


A porobil co widac na Twoim przykladzie.
Lepiej placz ! Ja juz sluchalem .Toshiba HD-E1 jest dostepna w Niemczech od 18-go grudnia 2006 czyli juz prawie 5 tygodni. Tu pierwsze wrazenia:
http://www.hifi-forum.de/viewthread-166-81.html
Kocham takich madrali :p
 
Ostatnia edycja:

dawmac

Member
A mnie tylko ciekawi tylko czy osobe które tak namawiają na DVD a krytykują HD DVD widzieli film z Toshiby. Mam Toshibe E1, mam DVD Panasonic S52 i miałem na 3 dni na próby Denona 2930. HD DVD nie można porównywać z DVD. Inna jakośc - jak dla mnie to przepaść na + HD DVD. Nie namawiajcie osób na kupno bardzo drogich DVD. Na HDMI między S52 a Denonem 2930 na telewizorze samsung Q7 50 cali praktycznie nie było widać różnicy !! a różnica w cenie ogromna.
HD DVD pozwala odtwarzać czy to filmy HD DVD z USA, czy z Europy - zero blokady regionalnej. Jest to super sprawa bo mamy dostęp do bardzo dużej ilości tytułów.
Miałem też możliwość porównania HD DVD z Blu Ray. Jak dla mnie duuuuużo lepiej wypada HD DVD no i ta cena BR - stanowczo zadrogi. Co ciekawe BR czyma się w cenie a Toshiba zapowiada kolejne nowe modele i kolejne obnizki cen.
Jeśli mam coś doradzić od siebie. Najlepszy sposób na przeczekanie burzy formatów to posiadanie ( kupno) zwykłego DVD z HDMI ( np. panas S52 ) i kupno wczesniejszego tańszego modelu Toshiby. Model E1 można kupić za 1500zł - 1800zł a na pewno z tygodnia na tydzien będzie taniej. Za tak "niewielkie" pieniądze mamy naprawde fajny odtwarzacz. Oczywiście jeśłi posiada sie wdomu TV Full HD to lepiej kupić toshibe EX1 ( itp. )
pozdr. dawmac
 

conradus8491

New member
Wchodzę w ten wątek.

Mam podobny dylemat z zakupem odpowiedniego odtwarzacza DVD
z HDMI.Moje możliwości finansowe to trochę niższa strefa cen.
Brałem pod uwagę;Denona 1730,Onkyo 404,Pionera 696 i Panasanica s52.
Osobiście podzielam zdanie większości,że na HD DVD trzeba poczekać do czasu tkzw.upowszechnienia się nośników w języku polskim oraz cen tego
sprzętu.Czytając nasze forum nie spotkałem się jeszcze z opiniani na temat w/w odtwarzaczy.Wyjatkiem chyba były szczątkowe opinie o Panasoniku S52.Napisałeś,że masz ten model więc proszę o Twoją opinię
i wrażenia o panasoniku lub info o interesujących mnie modelach.
Zamierzam połączyć nowe dvd z TV Sony Bravia KLV-S32A10E,którego posiadam od roku i jestem b.zadowolony z tego modelu. Zapraszam też innych forumowiczów do dyskusji.Dziękuję za zainteresowanie się.Pozdrawiam conradus.
 

Sayko

Klub HDTV.com.pl
VIP
s52 czy 1930

Podobnie jak conradus mam pytanie do dawmaca: czy rzeczywiście nie bedzie dostrzegalnej różnicy między jakościa obrazu między s52 a Denonem 1930? Zamierzam nabyć drogą kupna jeden z tych dwóch i jeszcze ciagle sie waham. Przez jakis czas (mam nadzieje że krótki) będzie smigać po Euro na staruszku Grunidigu (CRT). Potem przesiadka na LCD (np. 32sharpBV9).
Wszystkich innych użytkowników tych dwóch modeli proszę również o opinię. Chodzi mi o to czy róznica ok 1000 pln miedzy s52 a 1930 jest tego warta.
Pozdrawiam
 

kamon

New member
dawmac napisał:
A mnie tylko ciekawi tylko czy osobe które tak namawiają na DVD a krytykują HD DVD widzieli film z Toshiby. Mam Toshibe E1, mam DVD Panasonic S52 i miałem na 3 dni na próby Denona 2930. HD DVD nie można porównywać z DVD. Inna jakośc - jak dla mnie to przepaść na + HD DVD. Nie namawiajcie osób na kupno bardzo drogich DVD. Na HDMI między S52 a Denonem 2930 na telewizorze samsung Q7 50 cali praktycznie nie było widać różnicy !! a różnica w cenie ogromna.
HD DVD pozwala odtwarzać czy to filmy HD DVD z USA, czy z Europy - zero blokady regionalnej. Jest to super sprawa bo mamy dostęp do bardzo dużej ilości tytułów.
Miałem też możliwość porównania HD DVD z Blu Ray. Jak dla mnie duuuuużo lepiej wypada HD DVD no i ta cena BR - stanowczo zadrogi. Co ciekawe BR czyma się w cenie a Toshiba zapowiada kolejne nowe modele i kolejne obnizki cen.
Jeśli mam coś doradzić od siebie. Najlepszy sposób na przeczekanie burzy formatów to posiadanie ( kupno) zwykłego DVD z HDMI ( np. panas S52 ) i kupno wczesniejszego tańszego modelu Toshiby. Model E1 można kupić za 1500zł - 1800zł a na pewno z tygodnia na tydzien będzie taniej. Za tak "niewielkie" pieniądze mamy naprawde fajny odtwarzacz. Oczywiście jeśłi posiada sie wdomu TV Full HD to lepiej kupić toshibe EX1 ( itp. )
pozdr. dawmac

Witam.
Jesli masz na mysli mnie to absolutnie nie odradzam nikomu zakupu Toshiby, pod warunkiem ze bedzie sluzyla do ogladania HD DVD.

Pozdrawiam
 

mystic

New member
kamon napisał:
Witam.
... nie odradzam nikomu zakupu Toshiby, pod warunkiem ze bedzie sluzyla do ogladania HD DVD.
Domniemuję, że do oglądania SD-DVD odradzasz ? Możesz powiedzieć skąd opinia ? Uważasz, że marnie skaluje?

Eh, nie będę się roztrząsał, ... ale jak czytam takie opinie, nie poparte konkretami ....

Szkoda nerw, i szkoda palców do pisania ... niech, każdy podejmuje decyzje sam ... ja zdecydowałem, jak zobaczyłem różnicę w upscale między pioneerem DV-696 a denonem 1930 - nie warto dopłacać i inwestować w starą technologię. No ale może ślepy jestem.

EOT z mojej strony.

pozdrawiam serdecznie
 

kamon

New member
mystic napisał:
Domniemuję, że do oglądania SD-DVD odradzasz ? Możesz powiedzieć skąd opinia ? Uważasz, że marnie skaluje?

Absolutnie nie. Przeczytaj to co napisalem wczesniej w tym watku. Chodzi mi o to by nie traktowac Toshiby jako wieloformatowca, ktory sluzy np. do odsluchu Audio CD (SACD w ogole odpada bo nie obsluguje). Co do skalowania SD to uwazam, ze 2930 robi to lepiej. Toshiba rzadzi natomiast w HD DVD i co do tego nie ma watpliwosci.
Pozdrawiam
 

mystic

New member
Miałem już nie pisać ale ...

Fakt, po audio na E1/EX1 cudów spodziewać się nie należy. Ale ... nie do tego celu została przecież zaprojektowana. Jest o odtwarzacz DVD/HDDVD, a nie klasyczny player hifi. Oczywiście jeśli ktoś na pierwszym miejscu stawia walory odsłuchowe audio, powinien kupić denona, a do HDDVD tudzież BD, następny odtwarzacz za parę tysiaków. Jeśli natomiast szuka przyszłościowego odtwarzacza video, to w starciu tych dwóch odtwarzaczy ... ja bym kupił toshibę, a do SACD, któryś z wyśmienitych marantz'ów za parę set złotych, nie tysięcy. Pisanie, że argumentem do zakupu DVD jest to czy odtwarza formaty hifi, jest nieporozumieniem. Rozsądni ludzie do odsłuchu kupują inne zabawki.

Czy denon lepiej wyświetli SDDVD od toshiby nie wiem, nie miałem okazji sprawdzić w tej konfiguracji, nawet w tańszą E1. Ale czy napewno, skoro oba (EX1,2930) są na skalerach Reon VX HQV Silicon Optix ?

Widzę, że masz plazmę 1366x768, więc walorów denona w pełni nie możesz wykorzystać (1080p), bo to co denon skaluje Ci w górę, Twój TV skaluje w dół ;-).
Ale porównując Twojego denona 2930 do Twojego pioneera DV-696. Czy różnica w cenie tych odtwarzaczy, rzędu 2,5k zł, rekompensuje jakość uzyskanego obrazu, jak byś ocenił stosunek jakości do ceny ? Ja porównując DV696 do 1930, rónicy nie widziałem, a podlączaliśmy do 46x2000 czyli fullHD.
Edit: Porównywaliśmy też 1930 do 2930 na 46x2000, i DV696 do 1930 na GE1, więc wiem o czym mówię.
Więc czy warto dopłacać takie kwoty, i to w dodatku do odchodzącej technologii?

Proponuję kupującym sprawdzać różnice własnymi oczyma. Na pewno często trudno dysponować dwoma szt do porównania, ale czasem warto zadać sobie trochę trudu, niż potem pluć sobie w brodę.

btw. @kamon, miałem Cię zapytać ... czy widziałeś format HDDVD / BD w akcji, i nie mówię tu o satHD tylko prawdziwym full bez przeplotu, czy masz punkt odniesienia SDDVD do BD-HDDVD ?
 
Ostatnia edycja:

kamon

New member
mystic napisał:
Miałem już nie pisać ale ...

Fakt, po audio na E1/EX1 cudów spodziewać się nie należy. Ale ... nie do tego celu została przecież zaprojektowana. Jest o odtwarzacz DVD/HDDVD, a nie klasyczny player hifi. Oczywiście jeśli ktoś na pierwszym miejscu stawia walory odsłuchowe audio, powinien kupić denona, a do HDDVD tudzież BD, następny odtwarzacz za parę tysiaków. Jeśli natomiast szuka przyszłościowego odtwarzacza video, to w starciu tych dwóch odtwarzaczy ... ja bym kupił toshibę, a do SACD, któryś z wyśmienitych marantz'ów za parę set złotych, nie tysięcy. Pisanie, że argumentem do zakupu DVD jest to czy odtwarza formaty hifi, jest nieporozumieniem. Rozsądni ludzie do odsłuchu kupują inne zabawki.

Masz na mysli brac audiofilska czyli maniakow wywalajacych na odtwarzacz CD kilkanascie tysiecy zlotych. Denon 2930 jest dla mnie zrodlem uniwersalnym z bardzo dobrym torem wizyjnym (ograniczonym mozliwosciami technologii DVD) i wiecej niz zadowalajacym torem audio (Audio CD i SACD, DVD Audio mam mala kolekcje). Taki stosunek mozliwosci do ceny jest dla mnie do przyjecia. Na Pionku ciezko bylo sluchac muzyki bo zaklocal ja warkot silniczka :D stad zmiana multiformata na Denona.

mystic napisał:
Czy denon lepiej wyświetli SDDVD od toshiby nie wiem, nie miałem okazji sprawdzić w tej konfiguracji, nawet w tańszą E1. Ale czy napewno, skoro oba (EX1,2930) są na skalerach Reon VX HQV Silicon Optix ?

Widzę, że masz plazmę 1366x768, więc walorów denona w pełni nie możesz wykorzystać (1080p), bo to co denon skaluje Ci w górę, Twój TV skaluje w dół ;-).
Ale porównując Twojego denona 2930 do Twojego pioneera DV-696. Czy różnica w cenie tych odtwarzaczy, rzędu 2,5k zł, rekompensuje jakość uzyskanego obrazu, jak byś ocenił stosunek jakości do ceny ? Ja porównując DV696 do 1930, rónicy nie widziałem, a podlączaliśmy do 46x2000 czyli fullHD.
Edit: Porównywaliśmy też 1930 do 2930 na 46x2000, i DV696 do 1930 na GE1, więc wiem o czym mówię.
Więc czy warto dopłacać takie kwoty, i to w dodatku do odchodzącej technologii?

Piszac o lepszym upscalingu 2930 mialem na mysli porownanie do E1 (mialem okazje pobawic sie najpierw oboma). Tu Denon wypada lepiej. Sens wymiany Pionka na Denona opisalem juz wyzej.


mystic napisał:
btw. @kamon, miałem Cię zapytać ... czy widziałeś format HDDVD / BD w akcji, i nie mówię tu o satHD tylko prawdziwym full bez przeplotu, czy masz punkt odniesienia SDDVD do BD-HDDVD ?

Widzialem oczywiscie HD DVD wlasnie na E-1 i LCD 46 Full HD. Bardzo mi sie podobal choc E1 wypuszcza tylko sygnal 1080i (XE-1 podniesie jeszcze poprzeczke). W ogole kibicuje temu standardowi i mysle, ze wygra on bitwe z Blu-ray.

Pozdrawiam
 

BoDeX

New member
kamon napisał:
A porobil co widac na Twoim przykladzie.
Lepiej placz ! Ja juz sluchalem .Toshiba HD-E1 jest dostepna w Niemczech od 18-go grudnia 2006 czyli juz prawie 5 tygodni.Kocham takich madrali :p


Zanim coś napiszesz , to przeczytaj ze zrozumieniem - proszę .

Toshiby HD - XE1 jeszcze nie ma w sprzedaży , tak jak i jej testu na
forach . Możesz poczytać sobie o jej amerykańskiej wersji ! Zanim będziesz kontynuował pisanie domysłów , to zastanów się dlaczego
Toshiba HD-A2 jest tańsza o połowę od Toshiby HD-XA2. Do obróbki
sygnału z CD używam zewnętrznego DAC-a , więc to mnie nie dotyczy ,
ale wiem , że Toshiba w tym modelu zadbała o odpowiednie komponenty
i zagra na 100% bardzo przyzwoicie - co już niedługo będzie do sprawdzenia. SD również będzie rewelacyjne , zaś HD już pozostawiam
bez komentarza - widziałes , więc wiesz o czym "mówię" !


EOT.
 
Do góry