Denon 1930 vs 2930

mystic

New member
Nie opłaca się dopłacać. Byłem napalony na Denona 1930, jednak sobie odpuściłem. DVD to format, który odchodzi, przemija. Lepiej zainwestować w odtwarzacz HD-DVD. Taka np. Toshiba HD-E1, czyta oba formaty, zarówno DVD które upskaluje ;), jak i HD-DVD, a kosztuje ok. 2k zł, idealna dla TV HDready bo wyświetla do 1080i.

Osobiście poczekałbym na Toshibę HD-XE1 z lepszym skalerem, takim jaki siedzi w Denonie 2930 i paroma jeszcze szczegółami. Idealna dla FullHD, bo wyświetla 1080p, no i HDMI w ver. 1.3.

To tak po krótce.
Podsumowując. Gdybym ja miał dokonywać wyboru w tej chwili to:

- zamiast Denona 1930, dołożył bym do Toshiby HD-E1, juz teraz
- zamiast Denona 2930, dołożył bym do Toshiby HD-XE1 i trochę poczekał.

TUTAJ masz pełne info.
 

Hotest

New member
Intresuje mnie cos co bedzie scalowalo do Full HD. Bedzie podlaczone do Samsunga LE40F71.

Widze ze ta toshiba nie supportuje SACD (szkoda)

Czy oplaca sie pchac w HD DVD? Nie lepiej wziasc zwykly dvd player a za jakis czas wymienic na BR?
 
Ostatnia edycja:

BoDeX

New member
Za niższą cenę niż 2930 już za kilka dni będziesz mógł nabyć rewlacyjny odtwarzacz TOSHIBA HD-XE1 , który cechuje się lepszymi parametrami
przetwornika , a także posiada układ Silicon Optix - dodatkowo otrzymujesz wbudowane dekodery DDPlus , DDTrueHD i DTS HD - o odczycie płyt HD-DVD , interfejsie HDMI 1.3 i skalerze do 1080p już nawet nie wspomnę !!! :) TOSHIBA RULES ! ! !
Cena ~ 750 Euro

Pzdr.
 
Ostatnia edycja:

Hotest

New member
Tak, mystic juz wspomial o tym odtwarzaczu.

Wszytsko fajnie ale czy HD DVD bedzie popularne? ten odwarzac nie supportuje SACD a by bylo milo.

Pytanie czy nie lepiej zadowolic sie np na dzien dzisiejszy Denonem 1930 i przejsc za jakis czas na BR?

Czy HDMI 1.3 bedzie wspolgralo z Samsungiem LE40F71B?
 

mystic

New member
Hotest napisał:
Wszytsko fajnie ale czy HD DVD bedzie popularne? ten odwarzac nie supportuje SACD a by bylo milo.
Pytanie czy nie lepiej zadowolic sie np na dzien dzisiejszy Denonem 1930 i przejsc za jakis czas na BR?

To już jest kwestia Twoich własnych preferencji. Pozostało tylko dokonać wyboru. Tego nikt za Ciebie nie zrobi.
Mi osobiście niepotrzebne SACD w odtwarzaczu video, do tego są inne zabawki, tylko, że to jest moje zdanie. Oczywiście możesz mieć inne wymagania, to ty wydajesz pieniądze.
 

Hotest

New member
Zgadzam sie z Toba, ze to kwestia prywatnych preferencji.

A jak wyglada sprawa z HD DVD? Jaka jest dostepnosc filmow w polsce. Czy nie lepiej jednak poczekac do Blue Ray? W UK dostepnosc plyt HD DVD i Blue ray jest taka sama - czyli znikoma.

W Amazonie dokladnie tyle samo tytulow jest na HD DVD jak i na BR - cale 6.

BTW

HD-XE1 juz jest do nabycia w niemczech za 799E
 
Ostatnia edycja:

Hotest

New member
Przyznaje sie do bledu i jest mi glupio ;)))

Uwazasz wiec ze warto pojsc w HD DVD i nie czekac na BR?? Chce poznac opinie bo oczywiscie decyzje i tak sam bede podjmowal :)

Dzieki i sorki za marudzenie.
 

BoDeX

New member
1 - płyty HD DVD nie mają regionalizacji - BD tak !
2 - niskie ceny płyt w USA ~ 20 $
3 - złamano zabezpieczenia HD-DVD , już są na binarkach :) BR-bez szans!
4 - przewaga jakościowa HD-DVD nad BR - udowodniono !
5 - dyski Total HiDef - z jedej HD-DVD a z drugiej BR = dowolny odtwarzacz.
6 - cena zakupu odtwarzacza HD w porównaniu do BR
7 - zaawansowanie techologiczne HD-XE1 ( 1080p , HDMI 1.3 , dekodery)


Tak - HDMI 1.3 będzie obsługiwane przez Twój tv !

Sklep w polsce - http://www.punkt44.pl/index.php?grupa=hd
Sklep w USA - http://www.dvdpacific.com/AdvancedSearch2.asp?sfl=1&HDonly=1
 

mystic

New member
Do tego co napisał BoDex dołożę tylko, że właśnie wychodzi płyta trójwarstwowa HDDVD z 51GB na dane jako odpowiedź na 50GB BD.
Porównaj jeszcze ceny odtwarzaczy HDDVD i BD a następnie oceń sam. Kupujesz taką Toshibę XE1 i zostaje ci kasy na ok 20 filmów HDDVD. Oczywiście biorąc pod uwage zakup playera BD.
 
Ostatnia edycja:

Hotest

New member
Dzieki za odpowiedzi. Design mi nawet pasuje tej Toshiby. Poczekam az pokaze sie w sprzedazy w UK.

Pozdrawiam

Licze ze filmy typu Star Wars, LOTR, czy Alien szybko sie pokaza na HD DVD :)
 

mystic

New member
Toshiba jest właścicielem patentów specyfikacji HDDVD, więc może sobie pozwolić na wiele, bez pytania nikogo o zgodę. Jak stwierdzi, że czas nadszedł zarabiać na licencjach to się zacznie wysyp odtwarzaczy innych producentów, a tym samym popularyzacji formatu, choć Microsoft już wiele zrobił w tym względzie z x360.
 

mzdral

New member
No cóż, muszę chyba nieco ostudzić Wasz zapał. Podobnie jak Wy jestem zwolennikiem nowości, ale nie za wszelką cenę. Jakiś czas temu jeszcze pchałem się w niemal każde nowe rozwiązanie technologiczne, ale mi przeszło z dwóch istotnych powodów. Po pierwsze cena nowości, po drugie problemy związane z eksploatacją i marny, bądź zupełny brak wsparcia w przypadku problemów. Za takowe rozwiązania uważam w dalszym ciągu zarówno HD - DVD jak i Blue Ray. Moim zdaniem powinieneś sobie odpuścić ze względów praktycznych. Zapłacisz za coś czego w pełni nie jesteś w stanie na dzień dzisiejszy wykorzystywać na co dzień. Filmów w nowych formatach jest jak na lekarstwo, znakomita większość z nich nie posiada polskiej wersji językowej. Być może dla Ciebie nie stanowi to problemu, ale dla przyjaciół którym będziesz się chciał pochwalić zabawką może to być kłopotliwe. Po 5-10 min. zachwycaniem się obrazem odpuszczą sobie ten swoisty 'pokaz slajdów'. Uważam że żeby cieszyć się takim typem urządzenia trzeba mieć odpowiednie zaplecza. Takiego obecnie w Polsce nie ma. Wojna formatów trwa nadal. Ostatnio LG zaprezentowało hybrydę, która odtwarzała zarówno HD DVD (tylko film bez menu) i BD w pełni. Prace nad dopracowaniem urządzenia jeszcze trwają, a zasadniczy cel jak widać został osiągnięty. Pchanie się w jeden format w tej chwili to wurzucanie pieniędzy w błoto, no chyba że ktoś lubi. Przykład nowego rodzaju płyty lansowanego przez Warner Bross uznałbym raczej za ciekawostkę niż produkt masowy. Takie rozwiązanie generowałoby znacznie większe koszty przy każdym wydawanym tytule, które finalnie poniósłby konsument. Poruszany wcześniej wątek obsługi nowych formatów dźwięku - sorry, ale co z tego skoro twój TV przyjmie sygnał jak i tak przerobi go na dwa kanały (stereo, ewentualnie pseudo - surround na dwóch telewizyjnych głośnikach). Jeżeli chesz cieszyć się pełnią doznań to musisz posiadać do tego jeszcze albo odpowiedni amplituner, albo przynajmniej możliwość wzmocnienia dźwięku a dekodowanie na poziomie odtwarzacza. Kwestia złamania HD DVD, to w moim przekonaniu żaden argument, bowiem BD też to nieuchronnie czeka. Nie było do tej pory zabezpieczenia które by było nie do złamania, a nowe formaty High Definition stanowią łakomy kąsek dla hackerów. Pytanie, czy ktoś będzie się chciał bawić w wypalanie czegoś takiego (jakie będą ceny czystych płyt w stosunku do oryginalnego filmu)? Idąc dalej w nowych napędachtrudno szukać DVD Audio, czy SACD. Jeżeli intersują cię te formaty oraz DVD Video to obawiam się że musisz pozostać przy rozwiązaniu z DVD Denona (bądź innej firmy). W nowych modelach tej firmy masz możliwość skalowania do 1080 z tym że należy pamiętać iż jest to w dalszym ciągu sygnał SD z tym że poddany interpolacji. Nie twierdzę że jest on zły, wręcz przeciwnie, na dużych ekranach prezentuje się świetnie, ale na pewno nie jest to HD. W moim przekonaniu powinieneś jeszcze pozostać przy DVD bo po co kupować HD DVD za jakieś 3000, którysporadycznie odtworzy jakiś film w HD (a być może okaże się ślepą uliczką?) a w większości czasu będzie skalował DVD jak za połowę ceny możesz kupić coś podobnego tj DVD Denona, wprawdzie bez obsługi HD DVD ale za to z Audio DVD i SACD. Przemyśl sprawę, chyba warto...
 

mystic

New member
mzdral napisał:
W moim przekonaniu powinieneś jeszcze pozostać przy DVD bo po co kupować HD DVD za jakieś 3000, którysporadycznie odtworzy jakiś film w HD (a być może okaże się ślepą uliczką?) a w większości czasu będzie skalował DVD jak za połowę ceny możesz kupić coś podobnego tj DVD Denona, wprawdzie bez obsługi HD DVD ale za to z Audio DVD i SACD. Przemyśl sprawę, chyba warto...
Szanuję Twój pogląd ale ... No właśnie, gdyby wszyscy kierowali się Twoim tokiem myślenia, to w jakim tempie szedł by postęp. Na szczęście jest duże grono zapaleńców, gotowych wydawać swoje ciężko zarobione $ i dzielić się opiniami nt. nowości. W zasadzie w tym wszystkim, co napisałeś w swoim poście to przyjmuję tylko argument braku SACD w nowych odtwarzaczach. Ale idąc tym torem, to jeśli komuś zależy na dobrym źródle audio to nie szuka takowego wśród odtwarzaczy video podłączanych do amplitunerów home cinema. Do tego celu są inne zabawki, chyba nie zaprzeczysz.
Teraz proszę postaw się w takiej sytuacji. Jesteś maniakiem HDTV, bo tacy tu większości są. Audiofile to raczej gdzie indziej. I teraz porównaj ... masz do wydania kwotę 3k zł i masz do wyboru wydać je na:
1. Odtwarzacz, bosługujący tylko format video, który przemija, tak jak umarło VHS, czyli Denon 2930, za to z SACD, a który jedynie co może, to podniesie rozdzielczość DVD do 1080p, gdzie i tak o jakości HDDVD to tylko pomażyć

a

2. Odtwarzacz, który potrafi to wszystko co wspomniany wyżej denon (posiadają te same silniki upskalujące), a dodatkowo obsługę Full rozdzielczości high definition w 1080p, gdzie obraz miód malina. Ale za to brak SACD.

Dla mnie wybór jest oczywisty. Z filmami też nie jest źle, przeszukaj powyższe linki, trzeba mieć tylko nadzieję, że jak format będzie się popularyzował to w PL wersji też w końcu będą. Tylko jak wszyscy będą czekać, to czy się spopularyzuje?
 

gatar

Active member
Bez reklam
mystic napisał:
Dla mnie wybór jest oczywisty. Z filmami też nie jest źle, przeszukaj powyższe linki, trzeba mieć tylko nadzieję, że jak format będzie się popularyzował to w PL wersji też w końcu będą. Tylko jak wszyscy będą czekać, to czy się spopularyzuje?
Witaj.
Również ja szanuję Twój pogląd. Także mam nadzieję, że formaty hd będą sie upowszechniać. Pytanie..., które i ... w jakim tempie ? Jesli w tempie dvd to mamy przynajmniej 5 lat. To baaardzo dużo czasu. Oby szybciej.
 
Do góry