Denon 1912 + (Właśnie co ?? 5.1 ??) ?

koziur87

New member
Czesc . Kupiłem wczoraj amplituner Denon 1912 . Narazie leży nie podłączony. Mam do was pytanie . Przeczytałem mase postów na forum i mam taki mętlik w głowie że już nie wiem co do czego . Dużo pracuje i nie mam za bardzo czasu chodzic na odsluchy mieszkam za granicą i nie wiem w sumie nawet gdzie tu są takie sklepy. Mniejsza o to w jednym z postów ktoś chwalił sobie Rubicon RP-36MkII bardzo mi sie podobaja własnie coś w tym stylu chciałbym kupić , ale do tego jescze subwoofer . Na początku miałem limit cenowy 1200 zl ale teraz chyba po przeczytaniu kilkudziesieciu postow mysle o przedziale 3 tys max . Czy moze mi ktos polecic cos fajnego glownie do filmow i muzyki . Jestem totalnym amatorem wiec za bardzo chyba nie bede slyszal roznicy . Chcialbym sie zdac tylko na was , na wasze opinie bo naprawde nie mam mozliwosci odsluchu . Bede wdzieczny za kazda pomoc , bo chcialem juz na dniach kupic jakis zestawik .
 

koziur87

New member
Hmm około 20 m2 . Ale nie wiem jak na to patrzec bo wynajmuje mieszkanie i nie zawsze bedzie to ten pokoj moze wiekszy a moze mniejszy .
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
No bo to ma bardzo duże znaczenie. Dla przykładu: ja mam pokój 15 mkw i kupiłem Oli 30 gdzie jak bym miał pokój 25 mkw to te kolumny by były za małe i lepsze by były Oli 40. Może tak być że teraz kupisz dość mocne i duże kolumny a za chwilę pójdziesz na swoje i największy pokój będzie miał 15-16 mkw i te kolumny okażą się za duże co może skutkować poza efektem wizualnym dość dużym podbiciem basu, dudnieniem i rezonansem. Dlatego nie bez przyczyny pyta się zawsze o wielkość pomieszczenia.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

koziur87

New member
Masz racje . Ale mysle ze juz mniejszy nie powinien nigdy byc jakos nie lubie malych pokoji . Takze cos kolo tego co napisalem lub jeszcze wiekszy . Jaki zestaw proponujesz ??
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ja jak nie dawno szukałem to też miałem podobne propozycje. Na pewno świetne kolumny to Monitor Audio MR6, Roth Oli 40, możesz posłuchać Kef c7, Magnat Quantum 655. Jak dobrze poszukasz to powinieneś się zmieścić 5.0 w 3k. Popytaj Blackninje o ceny. Osobiście to u mnie na placu boju pozostały te 2 pierwsze zestawy, z czego wybrałem Oli, ale tobie może podobać się zupełnie inne brzmienie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

koziur87

New member
A co panowie myslicie o tym

Czesc troszke mnie nie bylo ----praca.
Panowie mieszkam w uk i ciezko mi znalezc te glosniki co podajecie ale :

1. Nie wiem jak z cena 400 funtow za czarne a 200 za brazowe masakra co roznica . Dla mnie tez wazny jest wyglad a nie zabardzo one mi podchodza , brazowe juz wogole :

Roth AV Store - Amplifier/iPod/Speaker/Hi-Fi/iPhone Amp/Surround Sound - OLi 40 BK : 2 Way Dual 6.5-Inch Tower Loudspeaker

Roth Audio OLi40 Floor Stand Speaker Maple Finish (Pair): Amazon.co.uk: Electronics

2.Co myslicie o KEF C5?? 300 funtow za pare
Kef C5-BA Floor Standing Speakers - Buy from Digital Direct


3.JBL es80 Te mi sie bardzo podobaja z wygladu co myslicie o nich 380 funtow za pare co do tego jaki subwoofer do tego by pasowal i glosniczki do tylu ??

Co wedlug was Monitor audio mr6 czy jbl es80 ?? Chyba juz musze podjac decyzje ?? Tylko jbl wychodzi okolo 900 funtow drogo prawda !!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry