Denon 1912 + Klipsch F1/C1/B2 +LG BD 670 - dobry wybór?

szalupez

New member
Drodzy,
Jestem początkujący, w końcu udało się wynegocjować z lubą przy okazji przenosin do domu (pomieszczenie 36 m2 wysokość 4 m)zakup porządnego kina domowego.
Po analizie i kilku odsłuchach, chce kupić taki zestaw:
Denon 1912 + Klipsch F1/C1/B2 (za dobry bas i rozsądną cenę, zastanawiałem się jeszcze nad Dali) +LG BD 670 (bo nie wiadomo co przyniesie jutro jeśli chodzi o blue raya, no i Denon 1611 i inne tego typu nie czytają wszystkich formatów) całość w dobrej cenie 4,3 tys. PLN. Chce do tego dokupić jeszcze suba, nie wiem czy iść w Klipsch'a KSW 10 czy w coś innego, czy są jakieś nowe testy subów do 1,5-2 tys. PLN?

Prośba o opinie czy to dobry wybór i jak to wszystko podłączyć (kablami, DLNA), jak to ustawić by to miało sens (korzystać z automatycznej konfiguracji?).

szalupez
 

damian820927

New member
Bez reklam
Ampli dobry, głośniki za małe do tak dużego pomieszczenia ale cena dobra za ten zestaw.
Jeśli nie jesteś wymagający dokupisz za jakiś czas suba i filmy pooglądasz, suba kupiłbym do kompletu Klipscha muzykalne suby. Kolego jeśli masz większe zasoby pieniężne pomyśl nad większymi kolumnami.
 

szalupez

New member
Dzięki, no właśnie z tą kasą nie za bardzo, stąd taki wybór, za F2 to musiałbym dodać jakieś 1000 zł, bo ten zestaw z F1 mam za 1860 zł. Możesz powiedzieć jak to podpiąć ze sobą?
 

szalupez

New member
Ok, czyli nie ma istotnych różnic hdmi vs. coaxial, przy podłączaniu ampli do blue raya,
1) pytanie teraz jakei hdmi? no name czy jakieś markowe, czytałem, że to ma wpływ, co polecacie?
2) pytanie kolejne co subem? jaki w cenie do 1000-1200 zł
3) i czy podłączyć go po drodze do frontów?
4) i ostatnie pytanie jaki kabel polecacie do podłączenia głośników?
 

damian820927

New member
Bez reklam
1) HDMI kup takie na jakie Cię stać przede wszystkim patrz na wykonanie i standard.
2) do kompletu Klipsch 10, JBL 150P/250P
3) fronty połącz z amplitunerem.
4) zależy jaki budżet masz na kable ?
 

szalupez

New member
1) ale rozumiem, że im droższe tym lepsze?
2) ok
3) ok
4) no generalnie zależy mi na dobrych, tzn. mogę poszaleć ale bez przesady
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

damian820927

New member
Bez reklam
Jeśli chodzi o hdmi ja mam zaufanie do kabli QED, Wireworld, Audioquest wiem co poniektórzy mnie tu zjedzą to nie są tanie kable, są solidne i można kupić również do 100zł
Co do kabli ja mam spięte fronty w kinie tańszym CHORD SilverScreen jestem bardzo zadowolony a resztę Chord Carnival i LEYLINE 2 no ale to troche jednak kosztuje, jak zepniesz zwykłym noname z miedzi OFC 2,5mm też będzie dobrze. Wedle uznania jak kto woli i na ile stać przede wszystkim bez szaleństw ;)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ostatnia edycja:
Do góry