Denon 1912 - jakie kolumny?

beretto

Klub HDTV.com.pl
vip
Nawiązując do tematu...
Obecnie posiadam zestaw dali concept + denon 1912. Gra to bardzo przyzwoicie i przede wszystkim dopiero ta konfiguracja powoli zaczyna mnie satysfakcjonować - choć oczywiście do ideału daleka droga.
Poprzednio miałem onkyo sr577 i z tymi kolumnami grało to delikatnie ujmując tragicznie. Zmiana na denona jest kolosalna - więcej góry, mocniejszy bas, dużo większa przestrzeń. (tu jedna uwaga - nie krytykuje tu onkyo tylko że z tymi kolumnami po prostu nie grał, szwagier ma niższy model tj. onkyo sr357 i z kolumnami maudio gra mu to lepiej niż było to u mnie).
Dlatego wg mnie bardzo ważny jest dobór ampli-kolumny i co ciekawe zmiana wzmacniacza może dać więcej niż zmiana kolumn.

Pozdrawiam!
 

wuqa

New member
Dotarły.
Małe troszkę te podłogówki;)
Jeszcze nie podłączyłem, bo w moim zapyziałym miasteczku nie można kupić nawet namiastki kabla OFC a potrzebuję sporo. Do samych stelit 24m + podłogówki chce podłaczyć w bi-amping to kolejne 8m jakiegoś porządnego. Tak, że wrazenia z odsłuchu dopiero po weekendzie. Na razie mogę tylko powiedzieć, że bardzo dokładnie zbudowane, nic nie razi. Troszkę w oczy kuje napis made ich china, ale chyba powoli muszę się przyzwyczaić, że na większości sprzętu takie info się pojawia.
 

Assassin666

New member
Zakupiłem Denona 1912 + Monitor Audio BX6 bo trafiły idealnie w mój gust (Dali, Paradigm, Wharfedale odpadły) w poniedziałek sprzęt przywiozą i zacznie się zabawa:) . Na razie 2 kolumny stykną, w przyszłości pomyślę o kolejnych.

I tu mam kilka pytań dotyczących kalibracji Audyssesy:
- czy jesteście zadowoleni z jej wyników ?
- kalibruje się każdą konfigurację ? (5.0 / 5.1 /2.0)
- czy w trybie Direct/Pure Audio działa Audyssesy ?

Za pomoc wielkie dzięki.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
możliwe że brzmią wspaniale, "zapomniałeś" tylko dodać, że nie jesteś posiadaczem najniższej serii E/ES/Studio ;)
W robocie słucham Studio 180 trochę jak dla mnie brakuje w nich basu, pomieszczenie tez spore. Więc niedługo podmienię na Studio 190 i będzie zadowolenie nie obciążające kosztowo magazynu ;)
 

wuqa

New member
Witam
Podłączyłem, posłuchałem, jestem ZADOWOLONY w 99%.
Nie potrafię opisać jak to gra, ale znalazłem opis, kóry dokładnie odzwierciedla moje wrażenia. Znajdziecie go na maxaudio - Tannoy Mercury V4 w Hi-Fi Choice. Niestety, nie mogę dać linku.
Chcę jednak dokupić subwoofer tannoy ts8. Mam nadzieję, że wtedy będzie 100% zadowolenie;)
Myślicie, że ten SUB będzie dobrze sprawował się w muzyce?
 

Jok3r

New member
Bez reklam
Czasem się im uda coś napisać mądrego, ale akurat ta gazeta jest mało obiektywna jeżeli chodzi o produkty z dystrybucji EIC, których jest tam masa opisywanych, ponieważ niemalże zawsze są one najlepsze a testy porównawcze są mniej więcej pokroju takiego jak chyba w ostatnim miało to miejsce, czyli porównywali Onkyo TX-NR579/ Onkyo BD-SP309/ Tannoy V4 do Onkyo TX-NR809/ BD-SP809/ Klipsch Synergy F30 no to co to za "konkurent" jak to nazwali. Lepiej jak by zrobili porównanie do zestawu np. Denon AVR-1612/ DBP-1611/ Dali Concept 6, czy coś tego pokroju, a nie porównywać dwa zestawy, które różnią się mega finansowo, nie mówiąc o technicznych różnicach jak końcówki mocy itd, do tego jeszcze jednej marki.
 
Ostatnia edycja:

bystry1975

New member
Moja sugestia co do strony glosnikow surroundowych.Jesli w gre wchodza podlogowki na frontach to na tylne proponuje nie zwykle,male typowe glosniczki surroundowe,ale monitory.Jakosc dzwieku o wiele lepsza(np.w moim ulubionym trybie m.channell).Osobiscie uzywam jako przednich i tylnych takie same monitorki "Monitor Audio" Na frontach okazjonalnie biwiring jedna sekcja kabelek 2x0,75mm druga 2x1,5.Tyl 2x1,5 single.Goraco polecam stosowanie lepszych glosnikow jako efektowe.Rozwaz taka koncepcje.Warto posluchac i zobaczyc roznice.Uzywam od trzech miesiecy denon 1312 do tego zestawu i jest git.Wypozyczalem ostatnio 1912 wlasnie i jest jeszcze wiekszy git- mysle nad zmiana.Za kilka dni bede testowal do tego subwoofer,choc uwazam w tej chwili go jako zbyteczny.Calosc gra zaskakujaco dobrze.Jestem amatorem muzyki metalowej(slayer i podobni)ale ostatnio wlaczam inne np. stary M.Jackson itp.Bo naprawde mile soundy z tego leca.
Pzdrw!
 

Assassin666

New member
(Cy)Gorg

Odsłuchiwałeś/porównywałeś CD audio w trybie DIRECT oraz STEREO (z Audyssey/Audyssey Flat) ?
Jeśli tak to jak wrażenia ?
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Ja nie lubie plaskiego brzmienie takiego jakie jest w trybie Direct. Osobiscie tez nie slucham muzyki glosno wiec podbijam bas i gore, wiem ze to nie audiofilsko ale co tam :p
 

rafix01

Member
Bez reklam
a słuchasz z oryginalnych płyt CD czy mp3?

Coś mi się wydaje, że w denonie PURE DIRECT "nie jest za dobry" ... kolega ma 1911 i robi tak samo jak Ty :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

wuqa

New member
Zastanawiam się nad uzupełnieniem swego zestawu subwooferem tannoy TS8, ew. TS10 a może KEF c4? Który z tych trzech sprawdzi się najlepiej w muzyce?
 

wurba

New member
Nawiązując do tematu...
Obecnie posiadam zestaw dali concept + denon 1912. Gra to bardzo przyzwoicie i przede wszystkim dopiero ta konfiguracja powoli zaczyna mnie satysfakcjonować - choć oczywiście do ideału daleka droga.
Poprzednio miałem onkyo sr577 i z tymi kolumnami grało to delikatnie ujmując tragicznie. Zmiana na denona jest kolosalna - więcej góry, mocniejszy bas, dużo większa przestrzeń. (tu jedna uwaga - nie krytykuje tu onkyo tylko że z tymi kolumnami po prostu nie grał, szwagier ma niższy model tj. onkyo sr357 i z kolumnami maudio gra mu to lepiej niż było to u mnie).
Dlatego wg mnie bardzo ważny jest dobór ampli-kolumny i co ciekawe zmiana wzmacniacza może dać więcej niż zmiana kolumn.

Pozdrawiam!

Szanuje twoja opinie ale nie lubie jak ktos na sile wmawia komus ze nie ma racji i on ma racje ;) Kazdemu sie podoba co innego, ja wybralem JBL po odsluchach bo poprostu mi sie najbardziej podobaly za te pieniadze.

Witam.

Jestem ciekaw opini na temat AVR 1912. Osobiście preferuję słuchanie muzyki z wyrazistą górą, dół może być bez suba. Od kilkunastu lat są to dźwięki z satelity, a że przeszło dwa miesiące temu kupiłem nowy TV z wbudowaną satką, więc dokupiłem do tego zestaw AVR 1312 i Eltax Shine Set. W zasadzie błąd, trochę niechcący, bo na zakupy pojechałem co prawda bez kasy, ale jeden z doradców ją miał :sad:. W sklepie to jeszcze jakoś grało, ale w domu kompletny zawód. Jako kino sprawuje się nawet dobrze, ale muzyki na tym nie da się słuchać. Dlaczego chcę wymienić ampli?? Bo do tych głośników podłączyłem swojego starego Radmora i zabrzmiało tak jak lubię. No ale Radmor ma już 3 wady, brak hdmi, wejścia optycznego i pilota;).
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Nie ma prawa taki zestaw grac dobrze w stereo, przeciez to najnizszy model i w dodatku jest to amplituner kina domowego a one z zalozenia nie sa do sluchania muzyki i robia to jakby przy okazji. Pozatym w sklepie kazdy sprzet gra "fajnie" inaczej by sie interes nie krecil. Wmiare dobre stereo zaczyna sie od seri 19XX ew jakis harman kardon 265.
 

beretto

Klub HDTV.com.pl
vip
AVR 1912 - wyrazista góra i naprawdę całkiem nieźle w stereo, system Audyssey ustawia mi wszystkie glośniki (dali Concept) na Full Band, więc w muzyce chodzi bez suba. Całkiem niezły efekt wychodzi przy Multi Channel Stereo- tylko głośniki efektowe koryguję na na tą samą wartość (dB) co przednie - system ustawia wyżej.
Oczywiście mowa o słuchaniu muzyki.
Pozdro.
 

wurba

New member
W Denonie jedynka z przodu to i tak najniższa półka. A rozbieżność w cenie powinna zobowiązywać. Pytam o 19-tkę bo zastanawiam się czy warto dawać dwa razy więcej niż za 13-tkę. Jak dla mnie zasadą powinno być by przy niskich jak i przy wysokich obowiązywały te same zasady. Skręcam na +6 i ma to być blisko granicy przesterowania, to dla mnie jest punkt wyjścia. Dopiero wtedy skręcam w kierunku zera i ustawiam tak jak mi pasuje. W 13-tce tak jest z dołem i to mi pasuje, ale góra nie ma żadnej regulacji. Dlatego pytam jak to jest w 19-tce i czy wydanie podwójnej kwoty będzie miało sens.. Ma w końcu bi-amp więc powinno być dużo lepiej także z górą .
 

wuqa

New member
Kupiłem do zestawu subwoofer wharfedale spc-12. Sprawdza się naprawdę świetnie w filmie i muzyce (przynajmniej dla mnie bardzo OK). Spodobał mi się wygląd tego suboofera i przez to zwróciłem uwagę na serię Wharfedale Diamond 10.7. O wiele bardziej pasowałaby mi wizualnie do wnętrza niż mój obecny zestaw Tannoy Mercury V4. Zastanawiam się czy w przypadku zmiany na whafedale 10.7 jakościowo/dźwiękowo stracę czy zyskam?
 
Do góry