Denon 1912- Airplay vs software na Androidzie

Sliper

New member
Witam,

czy ma ktoś doświadczenie ze współdziałaniem funkcji AirPlay w Denon 1912 z programami zbudowanymi na Andrida np: iMedia Share?

Z tego co czytałem to Airplay, który jest stworzony pod aplikację iTunes, to nawet z urządzeniami Apple źle działa, więc mogę przypuszczać, że z innymi systemami może być dramat...

A przy okazji chętnie się dowiem również jak jest ze współdziałaniem iTunes(na PC) i Airplay.
 

radunio

New member
Nie wiem jak działa z Denon ale ja mam połączone apple tv z onkyo i nigdy nie miałem najmniejszych problemów. Airplay jest zajebistą funkcją zwłaszcza jak masz iphone'a.
 

darpiot

New member
Jak czytam ciągle, że wszystko tylko pod iPod'a, iPhona, iPad'a to się nóż w kieszeni otwiera. Czy producenci sprzętu zgłupieli i chcą się całkowicie podporządkować pod Apple'a? Do cholery nie twierdzę, ze Apple robi złe rzeczy ale wcale też nie "the best". Chociażby Samsung ma niezły sprzęt na androidzie ale kurna nim sobie nie "posterujesz" np. Marantzem, bo tylko produkty Apple'a mogą. ^$^&*^*$#^$#)_*&%#$^!!!
 

tewje

New member
Witam,

czy ma ktoś doświadczenie ze współdziałaniem funkcji AirPlay w Denon 1912 z programami zbudowanymi na Andrida np: iMedia Share?

Z tego co czytałem to Airplay, który jest stworzony pod aplikację iTunes, to nawet z urządzeniami Apple źle działa, więc mogę przypuszczać, że z innymi systemami może być dramat...

A przy okazji chętnie się dowiem również jak jest ze współdziałaniem iTunes(na PC) i Airplay.

Mam Denona AVR-1912. Do sterowania nim możesz używać AVR-Remote for Denon/Marantz, programu dostępnego w Android Market za "free". Jak postawisz jakiś serwer na PC (ja mam Serviio) możesz z poziomu tego programu wybierać pliki do odtworzenia na ampli. Strumieniowaniem ze smartfona nie bawiłem się zbyt dużo (włączone WIFI = szybko rozładowana bateria). Mam zainstalowaną Skiftę ale tylko jako ciekawostkę.

Mój znajomy wpadł kiedyś do mnie z iPodem. Chwilę się nim bawiłem (bawiłem to dobre określenie bo na gruntowne testy było za mało czasu). iPod rozpoznał Denona od razu i nie było problemu z obsługą i strumieniowaniem muzyki z jego poziomu. Właściwie przez cały czas jak kumpel u mnie był to puszczał coraz to inne kawałki. Fajny gadżet ale dla mnie zbyt kosztowny.

Mam zainstalowany na PC iTunes. Działa bardzo dobrze ale ze względu na to, że muzykę mam głównie w formatach bezstratnych (FLAC, APE) a iTunes akceptuje z bezstratnych tylko ALAC to mu podziękowałem i przerzuciłem na Foobar2000 + wtyczka upnp. Teraz przez ampli płynie muzyka we wszystkich najpopularniejszych formatach stratnych i bezstratnych (w tym "gęste" FLACzki). :D Oczywiście wszystko przez sieć - Denon do routera kabelkiem, laptop w sieci przez WIFI. Pozdrawiam!
 

Sliper

New member
Dzięki!

Czytałem również o programie Eye-C pod androidem, który bardzo dobrze wspódziała z AirPlay.
Wkrótce sprawdzę i się podzielę spostrzeżeniami.
 

darpiot

New member
Mam Denona AVR-1912. Do sterowania nim możesz używać AVR-Remote for Denon/Marantz, programu dostępnego w Android Market za "free". Jak postawisz jakiś serwer na PC (ja mam Serviio) możesz z poziomu tego programu wybierać pliki do odtworzenia na ampli. Strumieniowaniem ze smartfona nie bawiłem się zbyt dużo (włączone WIFI = szybko rozładowana bateria). Mam zainstalowaną Skiftę ale tylko jako ciekawostkę.

Mój znajomy wpadł kiedyś do mnie z iPodem. Chwilę się nim bawiłem (bawiłem to dobre określenie bo na gruntowne testy było za mało czasu). iPod rozpoznał Denona od razu i nie było problemu z obsługą i strumieniowaniem muzyki z jego poziomu. Właściwie przez cały czas jak kumpel u mnie był to puszczał coraz to inne kawałki. Fajny gadżet ale dla mnie zbyt kosztowny.

Mam zainstalowany na PC iTunes. Działa bardzo dobrze ale ze względu na to, że muzykę mam głównie w formatach bezstratnych (FLAC, APE) a iTunes akceptuje z bezstratnych tylko ALAC to mu podziękowałem i przerzuciłem na Foobar2000 + wtyczka upnp. Teraz przez ampli płynie muzyka we wszystkich najpopularniejszych formatach stratnych i bezstratnych (w tym "gęste" FLACzki). :D Oczywiście wszystko przez sieć - Denon do routera kabelkiem, laptop w sieci przez WIFI. Pozdrawiam!


W przypadku AV-Remote niestety ale dla NA7004 jest wersja eksperymentalna i działa tylko opcja wyłącz odtwarzacz. FOOBAR z wtyczką Upnp rozpoznaje mi sprzęt, buforuje pliki do odtwarzania, odtwarzacz widać że reaguje (czyści wyświetlacz w przygotowaniu na przesyłane dane) i DOOPA. Błąd!!! Natomiast AllShare Samsunga na kompie działa rewelacyjnie.

Może ktoś wie czy jest możliwy taki myk:
do Livebox'a wpięta do USB pamięc masowa (pen), komp widzi pena i jest ok ale AllShare go już nie widzi. A miło byłoby odtwarzać pliki np z dysku (nie sieciowego) podpiętego do USB Liveboxa
 

Sliper

New member
Wnioski po 2 tygodniach użytkowania:
AirPlay działa:
- program iShareMedia (odtwarzanie multimediów) pod androidem na samsung Galaxy 10.1, - super żadnego zawieszania, bardzo szybka reakcja
- progam AVR-remote (zarządzanie denonem i zdalny pilot) pod androidem na Samsung Galaxy 10.1 - - tez super i tez nie zanotowałem żadnych problemów
- iTunes (Win 7) - super muzyka płynie nieprzerwanym strumieniem :)
- narzędzia systemowe Win 7 "Odtwarzaj do:" trochę wiesza się transfer zdjęć
- zdalne odtwarzanie z dysku komputer poprzez multimedia center w denonie, do wczoraj bylo bez zarzutów, ale wczoraj miałem trochę problemów z utratą kontaktu Denon-Laptop (ale to może być równiez wina sieci)

Ogólnie jestem bardziej niż zadowolony, a co ważniejsze moja małżonka też, bo nie muszę podłączać ciągle laptopa i tableta do kompa. Tak więc denon avr1912 awansował w jej oczach z kategorii "kolejny elektroniczny gadżet" do kategorii "hmm, nawet przydatne".
 

lexodes

New member
A czy to całe AirPLay działa bez podłączania amplitunera pod internet? Czy może najpierw trzeba go połączyć z internetem przez np. kabel z rutera i wtedy dopiero air play działa?
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
Odswieże temat. czy jest moze jakas aplikacja na androida, która tak jak airplay w Iphone pozwoli streamowac audio np. z serwisu deezer na urządzenia z airplay jak np. Denon 2313?
 
Do góry