Denon 1911 + Monitor Audio BR - kilka pytań.

marbab

New member
Witam. Po wielu analizach, pytaniach i przeglądnięciu wielu wątków zdecydowałem się na zakup Denona 1911 (8 Ohm) (już w drodze :) ) i zestawu głośników (6 Ohm)Monitor Audio BR2 (na przód) BR1 (na tył) + centralny i sub (w przyszłości). To jest moje maksimum zarówno cenowe jak i gabarytowe. Głośniki zamówię za jakiś tydzień. Naprawdę bardzo poważnie rozważałem zakup głośników Boston Acoustic XS (są napradę małe, ładne i ponoć nieźle grają), nie "zagraciłyby" mi pokoju. Jednak ufam, że Monitor Audio zagrają lepiej i zrekompensują mi się tym samym za swoje gabaryty (spore jak na mój 16 metrowy pokój).
Teraz mam parę pytań :) : czy ma ktoś może podobny zestaw (lub chociaż głośniki)? Jeśli tak, to jak się takie głośniki spisują?
Pozostaje mi do rozwiązania jeszcze kwestia przewodów głośnikowych. Jakie powinienem wybrać? Chodzi mi głównie o parametry jakimi powinienem się kierować, aby nie zepsuć sprzętu przez zły dobór kabli.
pozdrawiam
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Ja mam Denon 1611 plus Monitor Audio BR2 i centralny MA BR-LCR
Jak na takie niewielkie kolumny to graja bardzo dobrze w swoim przedziale cenowym, będziesz zadowolony.
 

marbab

New member
Dzięki za odpowiedzi. Fronty i suba na początek? Hmm, w sumie wszystko mi jedno. Szczerze to nastawiłem się na dzwięk 5.1, (5.0 póki co, suba mam zamiar kupić za niedługo). Sam nie wiem.
 

ziut

New member
kablami zbytnio sie nie przejmuj. fronty i sub to dobra opcja jesli bardziej ci zalezy na pierdolnieciu w kinie niz na efektach surround
 

marbab

New member
W większości chcę słuchać na tym muzyki. Czy mogę głośnik Monitor Audio Br2 postawić koło telewizora? Nie wpłynie to czasem niekorzystnie na tv albo sam głośnik (namagnesowanie)?
 
Do góry