Denon 1911 jak podłączyć?

lamka

New member
Witam! Mam PansonicaVT30 i Denona 1911. Niech mi może ktoś pomoże z podłaczeniem tych urzedzen.Chodzi o to,że nie wiem jak uzyskac dzwiek na Denonie a nie na tv.Telewizor jest podłaczony do Denona kablem HDMI 1.4. Na Denonie HDMI wpiete jest w wejscie na TV IN. Jak podpinam pendriva do panasonica z nagranym koncetrem w DTS to dzwięk idzie tylko z tv. Bardzo proszę o pomoc.
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Nie mam TV z HDMI 1.4 wiec głupoty moge pisać ale zdaje mi się że tylko jedno wejście HDMI 1.4 ma kanał zwrotny. Zobacz w instrukcji od TV które wejście HDMI jest z ARC i do niego podłącz kabel hdmi.
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
HDMI nr 1 ma ARC więc musisz w to podłączyć. I wciśnij na pilocie od TV VIERA Link i wybierz tam kino domowe.
 

lamka

New member
A słuchajcie może podłączyć przez kabel optyczny będzie prosciej niż z tymi ustawieniami HDMI .Jak myślicie?
 

crimson-pirate

New member
czarny2807 napisal ci bardzo proste rozwiazanie...po co kombinowac skoro w 5 min jestes w stanie to prosto podlaczyc aby efekt koncowy byl w zupelnosci zadowalajacy.
 

lamka

New member
Zrobiłem tak jak napisał Czarny2807. Po wybraniu opcji "kino domowe" w Viera link dzwięk wyłącz sie w tv jednak dalej nie idzie przez Danona.
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
Powodów może być kilka. Myślę, że uda mi się wymienić wszystkie wchodzące w grę:

- nie masz kabla ARC i nie przesyła dźwięku w drugą stronę
- źle podłączyłeś kabel. Albo w ampli albo w TV nie podłączyłeś pod HDMI ARC. Choć w ampli to raczej musiałeś dać w ARC bo Denon ma jedno wyjście i właśnie z ARC
- w opcjach dekodera nie uaktywniłeś ARC, ja co prawda mam Yamaha 2067 ale wygląda to tak:
setup - HDMI - ARC (Audio Return Chanel) - i tutaj muszę dać na ON. Przy OFF mam ten sam efekt co Ty.



EDIT: teraz jeszcze raz przeczytałem Twego pierwszego posta i doczytałem, że TV podłączyłeś pod TV IN. Masz podłączyć TV pod wejście OUT ARC Monitor.

Daj znać czy zadziałało.
 
Ostatnia edycja:

lamka

New member
Zaraz wezmę pomieszam w ustawieniach Denona. Wydaje mi sie ,że to chodzi o ustawienia w SETUP/INPUT Mode.
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
Masz najpierw podłączyć kabel HDMI w ampli w wyjście OUT ARC Monitor. Bo tylko to wyjście posiada kanał zwrotny audio. W innych nie ma prawa Ci działać.
 

lamka

New member
Tak zrobiłem HDMI podłączone jest w wejscie nr1 w TV oraz w OUT ARC Monitor w Denonie.W ustawieniach Denona dałem na HDMI ON,ale nie dało to żadnego rezultatu. Moze w innych ustawieniach Denona może chodzi o sposób dekodowania bo jest ustawione na Digital i nie można tego zmienić.
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
A sprawdź czy na pewno wejście nr 1 w TV ma ARC. U mnie w Panasonic 42V20 RAC ma wejście nr 2. I poszukaj w opcjach ampli opcji ARC a nie HDMI. Jeśli masy kabel optyczny sprawdź jak wygląda na optyku.
 

lamka

New member
W Panasonicu dałem w HDMI nr.1 .Kabel działa bo na tv pokazuje sie pasek głośnosci jak go naciskam. W Denonie nie ma właczania opcji ARC . Podłączyłem kabel optyczny i dalej kompletna cisza. Jestem załamany normalnie już.
 
Do góry