Denon 1911/1912 czy Onkyo 608/609 ?

Krawi

New member
Przymierzam się do zakupu amplitunera. Początkowo miał być to Denon 1611 (ostatnio mają niezłą cenę) ale przybyło mi nieco gotówki :smile: i zastanawiam się nad czymś mocniejszym. Przeczytałem wiele opisów ale nie mogę się zdecydować. Szukam sprzętu który będzie się spisywał w pomieszczeniu o pow. 28m2 współpracując z telewizorem SHARP lc-46le830 i hd playerem Ferguson Ariva 210. Kolumny to tymczasowo dwie pary starych Tonsili, docelowo coś nowego. Zastanawiam się nad JAMO 606, ale to w przyszłym roku. Amplituner będzie używany w 60-70% w kinie domowym, reszta w stereo. Słucham w większości wszelkich odmian cięższego rocka.
Jakie są wasze opinie o wymienionych urządzeniach?
Czy warto dopłacać do nowszych modeli dla radia internetowego? W Onkyo różnica nie jest duża, ale w Denonie już tak.
A może polecacie coś zupełnie innego?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Już pewnie poczytałeś trochę na forum, więc w głównej mierze zależy od Twojego gustu. Onkyo jest lepsze w KD a Denon w stereo. Chociaż niektórzy piszą że Onkyo im lepiej pasuje. Do tego pokoju to minimum kolumny Jamo s608. HK 255/260 też są świetne, Marantz SR 5005 również możesz posłuchać. Co do opłacalności nowszych modeli to sam powinieneś się zastanowić czy potrzebujesz radia internetowego, usb itp. i czy warto dopłacać. Tak na prawdę to kto z nas słucha tego radia? Ja osobiście w domu słucham muzyki z płyt. USB - większość TV, DVD czy dekoderów satelitarnych jest wyposażona, więc po co dopłacać za dodatkowe. Osobiście te parę stówek bym dołożył do kolumn czy suba.
 

mors111

Active member
Bez reklam
Tak na prawdę to kto z nas słucha tego radia? Ja osobiście w domu słucham muzyki z płyt. USB - większość TV, DVD czy dekoderów satelitarnych jest wyposażona, więc po co dopłacać za dodatkowe. Osobiście te parę stówek bym dołożył do kolumn czy suba.

ja słucham bardzo dużo radia internetowego w Oknkyo 609- praktycznie "0" reklam a polskich stacji jest 200 z różną muzyką jak i informacjami ( wszystkich to ok 12.000 )

USB też nieźle się spisuje w amplitunerze - muzyka we Flac brzmi wyśmienicie

jeżeli nie lubisz nowinek to rzeczywiście 608 czy też 1611 będzie wart zakupu z lepszymi kolumnami

może jakieś Klipsch
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Masz Ferguson Ariva 210 a ponoć trwają prace nad dodaniem obsługi w nadchodzących wersjach oprogramowania radia internetowego.
 

Krawi

New member
No cóż, radio internetowe mam w Arivie, ale działa słabo na oryginalnym sofcie, lepiej na sofcie od medi8era ale i tak nie jestem zadowolony. Mam problemy z wyszukaniem interesujących mnie stacji.
Zostaje jeszcze kwestia DLNA i Samby - Ariva nie ma z tym problemów ale delikatnie mówiąc nie jest to sprzęt Hi-Fi. Przypuszczam, że amplitunery mają znacznie lepsze przetworniki. Ale czy jest jakaś różnica w jakości dźwięku przy odtwarzaniu plików z sieci bezpośrednio przez amp a przy otwieraniu ich przez hd player przesyłaniu przez HDMI do ampa i tam przetwarzaniu na analog?
 
Ostatnia edycja:

mors111

Active member
Bez reklam
DLNA nie testowałem jeszcze ( mało znam się na komputerach , a trzeba ponoć jakoś to połączyć ) ale skoro odtwarza pliki Flac z USB to i po sieci też pewnie sobie poradzi
 

jarojaw

New member
Pomiędzy Onkyo 608 a 609 jest ogromna różnica i nie tylko mam na myśli Radio Internetowe. Przede wszystkim muzycznie. 609 gra już lepiej,ładniej,soczyście i miękko jak w stereo tak i w KD. W 609 masz możliwość uaktualniania firmware'u.
Co do kolumn to wybij sobie z głowy Jamo 606 - to dudniące pudła bez średniej sceny.Byłem na odsłuchu.
Minimum to Quadrale 5000 ale weszła seria 6000. Ja sobie kupiłem Tonsile
Maestro II S do zdobycia jeszcze na All...o bo produkcja się skończyła.
I to by była moja propozycja. Zmień jeszcze odtwarzacz z Arivy na coś ludzkiego (sorry) ale tak na niego wszyscy narzekają.
 

Krawi

New member
A który z wymienionych amplitunerów ma waszym zdaniem brzmienie odpowiedniejsze do muzyki jakiej słucham - rock.

P.S. Arivę mam zamiar zmienić w przyszłym roku na jakiś MPC.
 

jarojaw

New member
Do rock'a do by sie przydał dobry wzmacniacz, ale na Onkyo 609 + dobre kolumny również dobrze zagra.
Dobrze zagra to mam na myśli Twoją kwotę jaką chcesz wydać na sprzęt.
Mam 608 i 609 i ten drugi gra lepiej.Też słucham rock'a ale tego z dekady super zespołów, nie ujmując nic ówczesnym.
Co do DLNA to 609 obsługuje i gra dość przyjemnie, radio internetowe pozwoli ci na znalezienie stacji , która gra Twoją ulubioną muzę. Przykład: Pink Floyd czy Led Zeppelin.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Slawko1

New member
Bez reklam
Najlepiej udać się na odsłuch, bo to tobie ma się podobać dźwięk.
Warto nawet zapłacić za możliwość odsłuchu rożnych zestawów aby mieć porównanie. Sam widzisz ilu ludzi tyle opinii :)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
He,he a jak ładnie na Allegro w opisach jest że model 608/609 można odciąć nawet do 40Hz. Nie wiem skąd oni te dane kopiują:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mors111

Active member
Bez reklam
kolumny można poustawiać od 40hz , ale nie wiem czy to ma związek z subem ,że jak ustawimy na kolumnach od 50hz , to sub przenosi właśnie do tej częstotliwości

co jak co 80hz u mnie pasuje bardzo dobrze , basu w kinie jest nadmiar , a subik Dali AW-8 pracuje w pokoju 30m2 + 10m2 wnęka ( ale to nie cześć odsłuchowa tylko relaksacyjna > kominek ) i robi niemałe trzęsienie ziemi ( może to też dlatego że mam sosnową podłogę na legarch i się po niej niesie )
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
kolumny można poustawiać od 40hz , ale nie wiem czy to ma związek z subem ,że jak ustawimy na kolumnach od 50hz , to sub przenosi właśnie do tej częstotliwości

Jak ustawimy na Front 50 Hz to co poniżej idzie na suba a to co wyżej jest odtwarzane na kolumnach. Na subie 80 Hz to co niżej na sub to co powyżej kolumny. Czyli te 60,70,80Hz będzie odtwarzane przez sub i kolumny. A właśnie, przy takim odcięciu jak masz z basem na subwooferze, czy uderzy i znika (punktowo)?, bo umnie lubi czasami się ciągnąć aż mi meble drżą. Jedyna rada u mnie to przykręcenie suba bo jak podgłaszam to zaczyna być za głośno i drżą drzwi i meble. Nie wiem czy wszystkie tak mają czy tylko to wina jest mojego suba? Czasami jest fajne uderzenie basiku aż na klacie czuć a czasami taki ciągnący się pomruk. Ja właśnie lubię taki kontrolowany bas, kiedy potrzeba ma przywalić i cisza. Może pora na zmianę.
 

Krawi

New member
Kilkukrotnie spotkałem się z opiniami, że Onkyo 609 grzeje się dość mocno, a w każdym razie mocniej niż inne ampy. Czy ktoś mógłby to potwierdzić lub zdementować?
U mnie sprzęt będzie stał w szafce w której chłodzenie nie będzie rewelacyjne. Stary wzmacniacz Diory działa tam od lat i się nie grzeje ale to zupełnie inny zakres mocy.
 

jarojaw

New member
Grzeje się ?? Nie zauważyłem. Chyba,że go będziesz katował pełną mocą przez cały czas oglądania filmu lub jakiejś imprezy :D ale i tak da sobie radę , ma wbudowany cooler i się schłodzi :cool: Przy normalnym domowy użytkowaniu jest ciepły, jak będziesz imprezował otwórz szafkę,zresztą wtedy sam zauważysz bo automatycznie się ściszy do wartości jaką mu ustawiłeś w menu kiedy włączasz ampli.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

irnus

New member
Mam 609. Jest to zadbany sprzet. Ciagle byłem w konflikcie bo raz usłyszałem demona 1612 z concept 6 dali i grało to cudownie w porównaniu do moich plastikowych jazgotnikow Sony e870. Potem kupiłem Onkyo 609 i ciagle nie byłem pewien czy to tworzy tak samo dobrąscenę. byłem wczoraj na odsluchu i porownalem denona 1912 z Onkyo 609.

Powiem, ze cieżko mi wskazać co lepiej grało. Więc teraz mam spokój słuchając Onkyo. Choć teoretycznie 1612 mógł grać lepiej w stereo bo ma mniej bajerow zaklocajacych stereo :) ale to już nie burzy mi spokoju.

Onkyo to zadbany sprzęt. Wyliczam:
- jestem zapalonym DLNA-owiczem; Onkyo ma tak dobry przedni wyświetlacz, ze spokojnie można używać go do DLNA – wybierać serwery, utwory, itd. - komfort,
- aplikacje sterujace (np. Onkyo remote ale jest ich chyba 4) są pelnowartosciowe, wygodne, bez porównania do g* od Sony (bdv e870 ma mniej funkcji a i tak tego nie ogarnęli w tym ich Sony remote),
- można sie połączyć przez http i wygodnie skonfigurowac usługi lastfm, napster, spotify, aupeo (bez hackow w Polsce działa ńiestety tylko ta ostatnia) oraz sieć,
- na przednim panelu są 3 przyciski którymi można szybko podbić basy i treble,
- ta zwrotnica raczej jest od 40 hz, widziałem, używalem.

Używam z dynaudio 2/8.
 

mostom

New member
Kilkukrotnie spotkałem się z opiniami, że Onkyo 609 grzeje się dość mocno, a w każdym razie mocniej niż inne ampy. Czy ktoś mógłby to potwierdzić lub zdementować?
U mnie sprzęt będzie stał w szafce w której chłodzenie nie będzie rewelacyjne. Stary wzmacniacz Diory działa tam od lat i się nie grzeje ale to zupełnie inny zakres mocy.
Ja mam ampli w zamkniętej szafce. Na wszelki wypadek podłączyłem fronty w bi-amping - żeby na wszystkie końcówki mocy rozłożyć sygnał. Nie zauważyłem, żeby jakoś znacząco się grzał, a w szafce dodatkowo stoi dekoder i box.
 

ndo

New member
tu nie ma co poruwnywac. 1912 zostal tak oszczulony ze teraz jest konkurencja do 579, choc ten ma chociaz rocesor obrazu. seria 6 byla zawsze lepsza pod wzgledem zasilacza i eksponowanej mocy od seri 19
 
Do góry