denon 1910 Problem z dzwiekiem dts i dd 5.1 przez optyka

pldeczek1

New member
Mam taki problem poniewaz mam podpiety komp do denona 1910 przez optyka i amlituner nie dekoduje dzwieku ani dts ani dd 5.1
jak odtwarzam film w plikach mkv glos jest ale na ampliku nie wyswietla sie juz wspomniany ani dts ani dd
w jakims odtwarzaczu jest opcja wyboru urzadzenia wysscia jak wybieram 5.1 to dzwiek sie zniekształca i powtarza kilka krotnie w odstepach co jaką sekude i jest kupa
Jak mam poustawiać i co by ładnie dzialalo
ps chciałem tez zobaczyć jak działa dzwiek trueHd a nie mam odtwarzacza bluray czy jest szansa by zadziałał z kompa?

doda tylko ze karta zintegrowana na plycie -realtek hd
 
Ostatnia edycja:

mataman

New member
Bez reklam
@pldeczek1 potrzebujesz ac3filter w nim daj ptaszki przy spdif oraz dd i dts. Dźwięk HD to tylko po HDMI.
 

pldeczek1

New member
@pldeczek1 potrzebujesz ac3filter w nim daj ptaszki przy spdif oraz dd i dts. Dźwięk HD to tylko po HDMI.


dzieki bardzo
ale mam jeszcze jedno pytanie jak zaznacze passtrue to karta odcina wszystkie inne zrodla dzwieku a dokladniej chodzi o to ze nie zawsze oglądam przez amplituner a jak jest wylączony to nie ma dzwieku na tv i musze za kazdym razem odznaczac to passtrue czy jest jakies wyscie by nie grzebac za kazdym razem w kodekach?
 

pkomp

New member
neistety taki urok - ja mam dwie karty i musze się bawić w przełączanie w panelu sterowania gdy chcę obejrzec cos na tv puszczając przez ampli...aczkolwiek wtedy passtrough mnie nie interesuje mimo że integra wysyła dźwiek po spdif do drugiej karty - nie muszę nic przełączać w kodekach - z automatu samo leci jak nalezy - passtrough przez hdmi i zwyczajnie przez spdif z integry
 
Do góry