Denon 1910 + JAKIE małe 5.1

TRJ

New member
Witam,


poszukuje "małego" systemu 5.1 do Denona 1910. Pojawiały się już jakieś posty na podobny temat ale bez konkretnej odpowiedzi.

"mały" to nie koniecznie mikroskopijny typu acoustimass, ale im mniejszy tym lepszy (mała przestrzeń w pokoju).

zestaw będzie do muzyki (przewaga - instrumentale, klasyka, ale też rap) i oczywiście filmów.


Póki co na oku mam:

1) Bose Acoustimass 6 (3500zł) - bo są
2) Canton movie CD1000 (3000zł) - bo polecał sprzedawca
3) Energy Take Classic (nobla temu kto wie gdzie można go kupić w Polsce) bo przeczytałem dużo pozytywnych opinii i generalnie ponoć "bang for buck".

Nie znam się za bardzo na tym a nie chciałbym kupić jakiegoś badziewia. Na ten szczytny cel chcę przeznaczyć nie więcej niż te 3,500. Czy zawracać sobie głowę tym Bosem? Przeżyje głośniki większe a coraz więcej opinii o kiepskich średnich tonach w acoustimassie.


EDIT: Najlepiej było by znaleźć CZARNE głośniki :)
 
Ostatnia edycja:

Forest89

Active member
Bez reklam
Może Infinity Beta HCS? Już trochę dużo o nich na forum. Są świetne a kosztują niecałe 2 tys zł. Sam je mam więc je mogę stanowczo polecić ;) Są drewniane, mają ładny klasyczny wygląd no i pięknie grają i po co przepłacać? :)
 

Amra Lew

New member
Bez reklam
Dokładnie.Najlepszy stosunek jakość/cena wdług mnie.Też takie biorę i polecam.Forest89 gdzie ten filmik na Youtube?:)
 
Ostatnia edycja:

TRJ

New member
Dzieki chłopaki za Sugestie. Poczytam posprawdzam - czy w międzyczasie ktoś jeszcze poleci jakiś produkt?


Dodam że poszukuję CZARNYCH głośników (bo boje się że jak wprowadzę jeszcze drewno to będzie jak pierwszy obraz Picassa - "jakby ktoś pluł ogniem i rzygał pakułami").


EDIT: Ok, wyczytałem że są czarne. Wie ktoś gdzie je można kupić w Warszawie?

PONADTO:
Czy są jakieś opinie na temat tych cantonów movie cd 1000?
czy cd 1000 jest w jakiś sposób porównywalny do movie 150 qx?
który zagra lepiej?


Sorry za podwójnego posta, coś się pochrzaniło :p

Zdecyduję się chyba jednak na cantony 150qx, te HCSy wydają się zbyt duże.

Jeśli zaś chodzi o CD 1000 vs 150qx to różnice techniczne które znalazłem to:
w pierwszym są dodatkowe 2 średnio-tonowe (3-calowe) w centralnym głośniku i dodatkowa 3-calowa membrana w frontalnych. W drugim zestawie postawiono na 4-calowe membrany.

150qx ma całkiem sporo pozytywnych recenzji na necie.

Gdy podejmę ostateczną decyzję i trochę poużywam jednych (150qx) bądź drugich (HCSy) opiszę wrażenia.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mkk1

New member
skoro masz zamiar głównie słuchać na tym muzyki , to według mnie warto pójść w troszkę innym kierunku ,np zestawik oparty na 4x Monitor Audio BR1 albo BR2 + do tego BR LCR, nawet bez suba .
Pozamiatają te Cantony , może nie w kinie , ale w muzyce na pewno .
M
 

TRJ

New member
mkk1 napisał:
skoro masz zamiar głównie słuchać na tym muzyki , to według mnie warto pójść w troszkę innym kierunku ,np zestawik oparty na 4x Monitor Audio BR1 albo BR2 + do tego BR LCR, nawet bez suba .
Pozamiatają te Cantony , może nie w kinie , ale w muzyce na pewno .
M


dziękuje za posta. niestety bazując na cenach loco to poszedłbym z torbami... nie ukrywam też że z chęcią kupiłbym "gotowy" system z subem jako że to moja pierwsza przygoda z głośnikami innymi od komputerowych :p Poza tym te monitory mają 26cm wysokości, czyli prawie bez różnicy w porównaniu do 30cm Infinity (które tylko i wyłącznie z tego powodu odpadają - boję się że będą za bardzo narzucać charakter bo nie będą nigdzie schowane/zabudowane). Cantony mają po 16...

ale tak jak zauważyłeś głównie będą do muzyki, więc biorąc pod uwagę ich obiegową opinię na forum nie są najlepszym wyborem :(

jeszcze jakiś pomysł może?
 

mkk1

New member
budżet 3500 , parka br1 spokojnie ponizej 1000 do dostania , centralny 800 , także nie wiem jakie ceny widziałeś :)
A tak swoją drogą poleciłbym wypożyczenie kolumn do domu , podpięcie i posłuchanie . Wtedy usłyszysz różnicę. Jesteś z Warszawy , więc nie sądze żeby był problem :)

M
 

arwal

New member
Witam.
To mój pierwszy w życiu post na jakimkolwiek forum, wobec czego nie wiem czy trafiłem w odpowiedni wątek, jeżeli nie to proszę o wskazanie odpowiedniego miejsca.
Przeglądając forum nie znalazłem informacji na temat interesującego mnie zestawu KD, który zamierzam nabyć a mianowicie Denon 1910 plus Wharfedale Evolution 2 30, Evo 2 - 8, Evo 2 centre.
Kilka artykułów w necie dotyczących tych kolumn miało pozytywny oddźwięk a ich wygląd pasuje do pomieszczenia w którym miałyby się znajdować.
Zestaw służyłby zarówno do KD jak i muzyki. Czy ktoś z forumowiczów używa takiego zestawu to proszę o opinię.
 

TRJ

New member
mkk1 napisał:
budżet 3500 , parka br1 spokojnie ponizej 1000 do dostania , centralny 800 , także nie wiem jakie ceny widziałeś :)
A tak swoją drogą poleciłbym wypożyczenie kolumn do domu , podpięcie i posłuchanie . Wtedy usłyszysz różnicę. Jesteś z Warszawy , więc nie sądze żeby był problem :)

M


Sprawdziłem ceny szybko, a nawet za szybko - zamiast "głośniki" przeczytałem na witrynie sklepowej "głośnik". Ergo, cena dwa razy wyższa wyszła :p


Co zaś się tyczy wyboru głośników padło na KEFa KHT 1005.2 - dostanę je lada dzień ;) przeważyła estetyka i rozmiar.
 
Do góry