Denon 1910 - jaki ustawić 5.1 ?

aerO^

New member
Witam mam problem , gdyż podłączyłem sobie subwoofer i on działa , ale tylko jeżeli dźwięk jest DD 5.1 albo DTS w innym przypadku nie da się uzyskać dźwięku 5.1 , tylko 5.0.Problem polega na tym , że w amplitunerze nie mogę ustawić uniwersalnego trybu 5.1 , mogę tylko 5CH STEREO co daje mi tylko 5.0 i tego 5.1 nie mogę wymusić , na PC nie mogę ustawić tego trybu ani na piosenkach z CD albo FLAC z kompa po optyku. Z PS3 też nie da się odtwarzać , żeby sub działał , bo nie mogę ustawić 5.1 coś takiego , więc mam pytanie jak ustawić uniwersalnie albo jak wymusić , żeby sub działał np. w piosenkach mp3/flac/wav ?
PS.Jak słucham radia też nie mogę ustawić 5.1 , jedynie gdzie mogę to w grach(gdzie dźwięk jest DD albo DTS) i w filmach.Denerwujące jest też to , że jak uda mi się ustawić dźwięk 5.1(StarCraft II) to sub i tak nie chodzi , bo w ampli nie da się ustawić nic lepszego niż 5CH STEREO nawet jak w grze jest ustawione dobrze na 5.1
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
Bo zeby sub dzialal zawsze musisz w opcjach ustawic LFE + Main i wtedy pasmo w zaleznosci od ustawienia ,najlepiej od 80 HZ jest kierowane na sub. rowniez wtedy kiedys amp. nie dekoduje dzwieku ze sciezka osobna dla suba. czyli np mp3,i inne stereofoniczne nagrania.

Nie baw sie trybami sztucznie wymuszajacymi 5.1 bo to tylko pogarsza dzwiek.

Najlepiej bedzie jesli stereo bedziesz sluchal w stereo a 5.1 w 5.1 z DD DTS itp.

Przy ustawieniu takim jak ci podalem wyzej sub zawsze bedzie gral.
 

aerO^

New member
Wielkie dzięki już straciłem nadzieję , dziś tyle opcji też zmieniałem i akurat tej jednej nie sprawdziłem , zabawne :) Nie no zależało mi na tym subwooferze , bo przy słuchaniu radia nie dało się go wykorzystać , ani przy piosenkach z CD , które nie są w DD albo DTS , a wszystkiego konwertować do DD lub DTS mi się nie chce i nie daje to takiego efektu.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Spoko ,ale to chyba w instrukcji pisze :]
Btw. jak chcialbys konwertowac wszytko do DD/DTS? W amp. jest procesor dzwieku ktory ze zwyklej sciezki stereo robi sztuczne 5.1 ale jak wyzej odradzam takie sluchanie.
 

Artencjusz

New member
Witam...
Posiadam DENONA AVR1311 do którego mam podłączone ps3 jako odtwarzacz przez HDMI, mam problem z ustawieniami aby czytał cd dts bo słychać tylko szum przy odtwarzaniu, zmieniłem ustawienia w ps3 tak jak radzili inni użytkownicy lecz to niestety nie pomogło.Co może być zle ustawione? Czy to może coś w amplitunerze jest zle ustawione...Proszę o pomoc i z góry dziękuje
Pozdrawiam...
 

Artencjusz

New member
hmm... nie możliwe aby kilka płyt było zle nagranych u kolegi na innym kinie normalnie hulją... Z tond moje zaskoczenie.Nie wiem co jest nie tak.
 

sputol

New member
kolego w ps3 po aktualizacji systemu nie da sie słuchać d dts i dlatego nić nie słyszysz-miałem, ten sam problem i gdzies na jakimś forum to wyczytałem
 
Do góry