Denon 1909

FX20

New member
Witam co sądzicie o denonie 1909 zastosowanie głównie pod filmy i muzyke?? cena 2000zł juz go dostane do zestawu dojdą jeszcze kolumny JAMO s606 co sądzicie tym zestawiku dziekuje i pozdrawiam
 

meksykanin

New member
Musisz posłuchać czy Denon zabrzmi z tymi kolumnami. Pytanie czy posiadasz już odtwarzacz blu-ray bo jeśli nie to do tych Jamo może lepiej kupić starszego Denona 2308 który będzie lepszy w muzyce i w kinie(więcej mocy, wyższa seria) a różni się tym,że nie ma dekoderów HD na pokładzie ale potrafi przyjąć ich strumień bitstream(przeważnie każdy dobry odwarzacz blu-ray taki strumień wyśle).


A jeśli nie "uparłeś" się na Denona to pomyśl jeszcze o Onkyo 606/605 lub Yamaha 663/661.Ta sama lub mniejsza kasa. Poszperaj na forum - wiele pozytywnych opini w zestawieniu z kolumnami Jamo.
I jeśli dobre kino to sub 250 / 300


Pozdrawiam
 

FX20

New member
Właśnie chodzi mi o te dekodery bo w niedługim czasie kupie blu-reya i co wtedy pasowałoby zeby ampli mial juz nowoczesne dekodery,nie zamiezam zmieniac szybko sprzetu,zato czytałem ze ampli ma 120w na kanał 6 Ohm a kolumny jamo 606 maja 130w 6 Ohm czy ampli bedzie za słaby. j własnie nie mam mozliwosci odsłuchu z tego ampli ani kolumn.

dziekuje i pozdrawiam
 

meksykanin

New member
Te same nowoczesne dekodery ma Yamaha 663 lub Onkyo 606 - i to właśnie one są często typowane do Jamo s606.

Co do Denona 1909 to wprawdzie ma te dekodery na pokładzie ale ma je także większość nowych odtwarzaczy blu-ray i wysyłając je po hdmi Denon 2308 przyjmie zdekodowane już 7.1 jako strumień danych a oferuje moc większą za te same pieniążki.Mocy nigdy za mało. Sam zdecyduj to twoje pieniądze i decyzje- ja osobiście wolałbym lepszy jakościowo wzmacniacz a potem dobrałbym odtwarzacz, który mi do niego dośle sygnał po hdmi.Inni twierdzą,że dekodery lepiej mieć w amplitunerze - ale ile ludzi tyle różnych zdań.


Najlepiej poczekaj, przemyśl, niech inni forumowicze coś od siebie dorzucą.
 

FX20

New member
I teraz juz sam jestem w kropce.juz tyle przeczytałem ze mam metlik w głowie prawie 2 tygodnie czytania szukania i nie wiem juz sam co wybrac co bedzie dobre i dobrze grało.
 

meksykanin

New member
Sam kiedyś to przeżywałem - prawie każdego budżet hamuje i pozostają trudne do rozwiązania kompromisy.Napisz jaką muzykę słuchasz poza oglądaniem tv i w jakim pomieszczeniu będzie stał sprzęt (wielkość itp. )
 

FX20

New member
pokoik 5m na 5m muzyka przewaznie techno,dance,hip hop,chciałbym podłączyc,pod to tv sharp 32x20e i satke jesli sie da nie jestem zbyt wymagajacy a nie chce wyzucic 2000zl które przeznaczyłem na ampli w błoto i potem byc nie zadowolony,jakos mam przekonanie do denona choc nie mialem okazji przetestowac do tego zestaw jamo tez mi odpowiada,i własnie dzis byłem w sklepie rozmawialem ze sprzedawca odnosnie wlasnie denona 1909 cena którą mi powiedział to 2000zl prawie na moja kieszen a z tego co czytalem na forum to nowosc,i nawet mnie zainteresował.

pozdrawiam
 

szwajcar

New member
Shagohad napisał:
Wszedzie tam gdzie nie potrzeba bassu...
Hmm, a kolega odsłuchiwał konkretnie 1909 czy opiera się na poprzednich modelach?

Opinie wyrażane są dość radykalne i patrzenie na stopkę opiniotwórcy daje dużo do myślenia.
Jednakże znam opinie z bezpośredniego porównania i wiem, że
  1. Denon w modelach na 2009 znacząco poprawił brzmienie basu. Zwłaszcza w kinie domowym.
  2. Muzycznie Denon 1909 wygrywał z Onkyo 606 w bezpośrednim starciu. "Zjada Onkyo na śniadanie" - takie zostało użyte określenie.
Do tego dochodzą takie rzeczy jak nieudawany skaler, mp3 restorer i bajery Audyssey.

Test porównawczy jest na konkurencyjnym forum. Przypięty więc łatwy do znalezienia. Jest tez test gazety - bodajże na stronie denona. W teście uczestniczy też nowa Yamaha.
 

Shagohad

New member
Bez reklam
Czy tobie sie to podoba czy nie, Onkyo pisada skaler ktory dziala w porzadku.

FX20 - W kinie ten zestaw sprawuje sie cudnie. Film "300" przy skali glosnosci 45/75 i w Dolby Digital dobitnie Cie o tym przekona.
 

szwajcar

New member
Oj tam, podoba nie podoba. Po co te nerwy?
Masz Onkyo, chwalisz Onkyo, ale nie wypowiadaj się o klocku, którego nie słyszałeś.
Ja mogę z czystym sumieniem napisać, że nie słyszałem obu i tylko odesłać do opinii innych.
Nie tworzę własnych jak nie wiem. ;)
 

szwajcar

New member
Co wcale nie oznacza, że jest lepszy...
Nie oznacza też, że różnica to pieniądze wyrzucone w błoto.

Za dużo pozamerytorycznych rzeczy ma wpływ na cene.
Chociażby to, że Denon 1909 w porównaniu z Onkyo jest nowością, albo to że z jego ceny trzeba pokryć reklamy telewizyjne ;)
 

Shagohad

New member
Bez reklam
Onkyo 606 tez nie jest idealnym ampli. Moim zdaniem autokalibracja dziala kiepsko (samemu lepiej sobie ustawilem). brak zlacza pre-out tez jest wada, tak samo jak brak skallera do 1080p... Nie mniej sa to wady ktore biedna gdy sie je przyrowna z plusami, jak: 4 porty HDMI 1.3a, wrecz banalna obsluga, czy swietna jakosc dzwieku w kinie. Ja juz teraz wiem, ze jak bede kiedys wymeinial ampli, to bedzie to tylko Onkyo.
 
Do góry