Denon 1907 (z dvd 1930) a DTS 96/24 !?!

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Zamieszczam ten post w ampach podejrzewając, że problem leży po stronie 1907. Otóż jest on podpięty coaxialem z dvd Denon 1930. Wszelkiej "maści" audio odtwarza bez problemu, te analogowe (SACD, DVD-Audio, stereo) i te cyfrowe DD2.0, DD5.1, DTS. Wczoraj nabyłem płytę z DTS 96/24 i pojawił się pewien problem. Odtwarza, ale z niskim poziomem głośności. Tylko 96/24, DD odtwarza odpowiednio głośno. Jesli normalnie DTS na 35 jest wystarczająco głośny to 96/24 dopiero przy 10. Przewertowałem raz jeszcze instrukcję obydwu urządzeń i dalej jest cicho. Oczywiście nie jest to duży problem, zawsze można "podkręcić" audio, ale dlaczego? Ta sama płyta u kolegi na HK340 z Pionkiem 396 gra równie głośno na 96/24 jak i na DD. Gdzie leży przyczyna i czy można coś zaradzić. A może ja czegoś nie wiem ? Tylko prosze mi nie radzić zmienić ampa. :)
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Amplitunery nie potrafię obrabiać dts, przy odsłuchu z tego formatu ampli nawet nie zmienią opóźnień, w poszczególnych kanałach.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
No tak, ale "zwykły" DTS jest głośny.
Czyli jeden radzi sobie lepiej (HK340) a inny gorzej, jak mój ?
I to jest normalne ? Czy w takim razie moc sygnału ze źródła ma istotne znaczenie ?
blackninja--> czy , z Twojego doświadczenia możesz podać, jeśli sprawdzałeś,
jakie ampy grają "normalnie" a jakie nie, o ile nie jest "winne" źródło ?
Przepraszam, za same pytania, ale bardzo ciekaw jestem.
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Źródło nie może być winne, bo nie zmiania głośności w bitach :) 1 to 1 a 0 to 0.
Winny jest więc ampli, nie spotkałem sie z takimi różnicami ale muszę napisać, że przy wykasowanych np. tylnych kanałach, amplitunery graja ciszej, bo wmiksowują je do pozostałych. Masz amplituner 7,1 wiec pewnie któreś kanały masz wyłączone, spróbuj je włączyć czyli wszystkie 8 kanałów mimo nie podłączonych kolumn, czasem gra wtedy głośniej.
 
Do góry