DENON 1907 Pioneer 1016 ONKYO674 HK AVR 245?

pinja

New member
pompej napisał:
Nie kumam jeszcze jednego:
W amplitunarze HK 245 podają opcje "odtwarzanie mp3"
Na czym to polega? Myślałem ze żródło podłanczam z tyłu i leci wszystko :)

Za bardzo tego nie kumam, moze ktos wyjaśnić?:)

A to przypadkiem nie chodzi podłaczenie iPoda i jego obsługę poprzez pilota amplitunera HK (The Bridge)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Po pierwsze musisz mieć i-poda, stację dokującą i AVR245, mp3 możesz też posłuchać z podłączonego do amplitunera dvd lub odtwarzacza cd tej samej firmy.
 

pompej

New member
blackninja napisał:
Ale i-pod sam z siebie nie gra. Prawda?
Hmmm nie miałem iPoda ale wydaje mi sie ze podłanczasz do niego słuchawki i juz gra ?:D
Moze sie mylę:)

Mniejsza z tym o co chodzi z odtwarzaniem MP3 wiadomo ze to w ogole nie jest przydatne :)

Dziś przeżyłem kolejną godzine zawachań ponieważ znalazłem model Denona 2307 :) Oczywiscie poczytałem o nim archwilane tematy, wydaje sie dobry ale po cenie odpuszczam :)

Teraz walka trwa pomiędzy onkyo 674 a HK 245 :)
Musze wkoncu wybrać sie do markety i tego posłuchać :)
A nawet 604 przeszła mi przez myśl :) Juz sam nie wiem tyle tego jest ...

A prezentacja w e-panasonik kosztuje 200 - 300 zł TV
a kina domowego okolo 1000 zł :)
 
Ostatnia edycja:

pompej

New member
Tak więc po wielu artykułach, czytaniu for i rozmów z pracownikami na dziele hi-fi marketach :) Wybrałem Onkyo - 674, ze względy na jego funkcjonalność :)

Teraz tylko zastanawiam sie gdzie kupić, znalazłem na allegro te amplitunery ui są one 1 000 zł tańsze niż w sklepach. Zdaje sobie sprawę ze pochodzą z poza polskiej granicy.
Chciałem się zapytać czy ktoś sie juz z tym styknoł albo wie jak to wygląda i czy jest opłacalne bo 1 000 zł to duże piniądze, a róznica jest tylko taka ze jest euro gwarancja a nie polska?:blagam:

http://www.allegro.pl/item194574818_onkyo_tx_sr_674_304_504_604_804_instrukcja_pl.html

Usuncie tego posta wyżej - przypadkiem sie pomyliłem :)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Tak, różnica jest taka, że nie masz polskiej gwarancji oraz nie płacisz należnego w Polsce podatku VAT.

ArtS :)
 
Tak, różnica jest taka, że nie masz polskiej gwarancji oraz nie płacisz należnego w Polsce podatku VAT.

To zależy od kogo się kupuje. Ja do swojego Onkyo 604E dostałem fakturę, czyli VAT chyba zapłacili. Liczę się z tym, że mam gwarancję na 2 lata zamiast na 3; za to kilkaset złotych w kieszeni zostało :D

Chyba są 3 opcje do wyboru:
1. Najtańsza, najbardziej ryzykowna - bez faktury, bez polskiej gwarancji
2. Średnia - z fakturą ze sklepu, ale też bez polskiej gwarancji
3. Najdroższa, najmniej ryzykowna - z fakturą i polską gwarancją
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
Cóż, ja musiałem skorzystać z serwisu już w dwa miesiące po zakupie. Cieszyłem się, że mam gwarancję, w przeciwnym wypadku miałbym kolejny mebel :???:
 

robboj

New member
ja rowniez rozwazalem zakup Onkyo 674 na allegro ale nauczony roznymi przypadkami (od problemow ze sprzetem agd az po sprzet video) wolalem dolozyc pare stowek i kupic sprzet od polskiego dystrybutora z legalna 3 gwarancja
i naprawde roznica jest nie taka duza jak sie wydaje - na pewno nie 1000zl tylko duzo mniej
na allegro 674 chodzi po 1800-1900 z dowozem a u blackninji dostalem w dobrej cenie(to nie reklama;) ale wlasnie cena decydowala o zakupie)
 

AndrzejIgor

New member
pompej napisał:
Czyli mogę brac ?:)
Poszukam wariantu drugiego :)
Co będę miał jakoś dowód zakupu :)

Może się tak zdarzyć, że będziesz miał tylko rachunek z niemiaszkowego sklepu.
Ewentualnie gwarancję polskiego sprzedawcy, który Ci obieca że Ci sprzęt zawiezie do serwisu w Niemczech.
Oczywistym jest, że jak się nic nie popsuje to będziesz zadowolony, jak coś się stanie to będziesz biadolił.
 

pompej

New member
No własnie juz sam nie wiem co robić ;/
A w jakiej cenie kupiłeś tego onkyo ?:)

A jak bym kazał temu sprzedawcy podpisać taką pewnego rodzaju umowę:

Sprzedający zobowiązuje się do udzielenia 2 letniej gwarancji na sprzęt Onkyo kupiony w dniu
(data). Do przysłania kuriera na koszt serwisu, w razie gdy Amplituner się popsuje jak również do załatwienia wszystkich formalności z tym związanych w jak najszybszym czasie.

A np. na tej aukcji wygląda wszystko Ok :) Jest to normlany sklep wystawiają fakturkę :)

http://www.allegro.pl/item196735985_onkyo_tx_sr_674_txsr_674e_vat_od_reki_srebrne.html

co prawda nie jest to ~1700 zł tak jak na innych aukcjach gdzie sie kupuje od tzw Partyzantów :/
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
pompej napisał:
A jak bym kazał temu sprzedawcy podpisać taką pewnego rodzaju umowę:
Sprzedający zobowiązuje się do udzielenia 2 letniej gwarancji na sprzęt Onkyo kupiony w dniu
(data). Do przysłania kuriera na koszt serwisu, w razie gdy Amplituner się popsuje jak również do załatwienia wszystkich formalności z tym związanych w jak najszybszym czasie.
Interesująca koncepcja, ale podejrzewam, że wówczas cena okazałaby się "nieco" wyższa od początkowej.

ArtS :)
 

AndrzejIgor

New member
pompej napisał:
Sprzedający zobowiązuje się do udzielenia 2 letniej gwarancji na sprzęt Onkyo kupiony w dniu
(data). Do przysłania kuriera na koszt serwisu, w razie gdy Amplituner się popsuje jak również do załatwienia wszystkich formalności z tym związanych w jak najszybszym czasie.
Co pierwszej części - to taki sprzedawca jest i tak zobowiązany z mocy ustawy - niezgodność towaru z umową. Kwestia tylko wyegzekwowania roszczenia - jeżeli to zaufany sklep i porządna firma to luzik. I to jest pierwszy reżim odpowiedzialności sprzedawcy.
Gwarancja w odróżnieniu od powyższego jest reżimem "umownym" - roszczenia konsumenta zależą od tego co mu obiecał gwarant.
Korzystniejsze roszczenia z punktu widzenia konsumenta oferuje mu zwykle pierwsza opcja. Natomiast gwarancja zwykle daje korzystniejsze (wygodniejsze) uprawnienia "pomocnicze"- typu usługa serwisowa "door to door", serwis pogwarancyjny, wydłużony względem pierwszego reżimu czas odpowiedzialności sprzedawcy - w tym przypadku - ONKYO - 3 lata.

W tej sytuacji można byłoby poprzestać na drugiej części zaproponowanego zobowiązania.
 

pompej

New member
Kupie sprzęt z euro gwarancją z jakiegoś sklepu :)
A pewnie instrukcji po polsku nie masz do tego?
Tez kupić i nie znać 90% funkcji amplitunera to ja dziękuję :(

A w ogole czemu jest taki przeskok na allegro w HK
miedzy 445 a 245 nie ma nic :(
 
Do góry