DENON 1907 Pioneer 1016 ONKYO674 HK AVR 245?

pompej

New member
Witam Wszystkich ;)
Sporo wątków przejrzałem na tym forum żeby przypadkiem nie powtórzyć posta :)
Juz od jakiegoś czasu zastanawiam sie nad kupnem amplitnera :)
Z początku przedział cenowy był do 1300 zł Teraz podniósł sie do ~2000 :) (Sam nie wiem jakim cudem :D )

A wiec teraz troche o sobie co mam czego oczekuje czego słucham :)
- oczywiscie szukam amplitnera w tym przedziale cenowym (~2000)
- narazie posiadam zestaw stereo Jamo e 350, lecz po zakupie ampitnera napewno go rozbuduje jeszcze nie wiem w co :)
- 80 % to muzyka 20% filmy - najczescie słucham muzyki z kompa, ale czasmi zdarze sie tez obejrzec jakiś film :)
- za niedługo tez mam zamiar zamłożyć cyfre :) a wiec HDMI mile widziane:)
- Nie jestem zadnym audiofilem :)
- I amplituner który kupię mam nadzieje ze bedzie mi słuzył pare dobrych lat :)

Wacham sie pomiędzy:

DENON AVR-1907

Pioneer 1016 (czytałem o nim dużo ale to były tematy z przed prawie roku)

ONKYO TX SR 674 o onkyo tez pisaliście dużo pozytywów :)

Harman-Kardon AVR 245 zawsze zastanawiała mnie mała moc ale po przeczytaniu tematu: "Waty? Więcej czy mniej?" pomyślałem a może ten?

Wydaje mi sie ze wszystkie ampli sa z tej samej półki cenowej i jakosciowej?
Ale który bedzie najlepszy?
Juz mam taki mętlik w głowie że szkoda gadać.
Chyba zamówie sobie porównania wybranych modeli w domowym zaciszu! z e-panasonic.pl :)
Nie wiecie ile taka przyjemnośc kosztuje?
aa i jeszcze jedno pytanko jakie kabelki byście radzili do głośników bo narazie mam 1 mm2 takie 2,5 mm2 starczy?:)

Z góry dzięki za pomoc :blagam:
 

elrubio

New member
W sumie mam podobny dylemat, tyle że ja się zastanawiam jeszcze nad Yamaha 659 i SONY STR-DA 1200 ES, i coraz bardziej się utwierdzam do tych dwóch amplitunerków..
 

Deimos

Banned
Mając 2000 na amplituner to zainteresuj się najnowszym modelem Onkyo 605. Pozdrawiam:) Na razie pierwsze ceny w niemczech to 539Euro
 
Ostatnia edycja:

mambo711

New member
serr napisał:
onkyo ma full nowych dekoderów hd tylko trzeba polubić onkyo
A co jest takiego w Onkyo za co można go nie lubić? Myślę, że nowa seria (05) nieźle namiesza na rynku amplitunerów, a proponowany wyżej model 605 ze swoimi dekoderami audio HD , jeśli będzie w cenie ok. 2000PLN może wykosić konkurencję .
 

Tomasz93

Member
Do tej czworki dorzucilbym mojego faworyta - Cambridge Audio 540R. Mozna go juz kupic za 2000zl. W tym przedziale cenowym brzmienie stereo jest bezkonkurencyne.
 

pinja

New member
Tomasz93 napisał:
Do tej czworki dorzucilbym mojego faworyta - Cambridge Audio 540R. Mozna go juz kupic za 2000zl. W tym przedziale cenowym brzmienie stereo jest bezkonkurencyne.

Tylko Cambridge Audio 540R, o ile się dobrze orientuję, nie ma HDMI. Też się nad nim zastanawiałem, ale ostatecznie wybrałem Onkyo 674 i nie żałuję.
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
pompej napisał:
Z początku przedział cenowy był do 1300 zł Teraz podniósł sie do ~2000 :) (Sam nie wiem jakim cudem :D )
(...)
- 80 % to muzyka 20% filmy - najczescie słucham muzyki z kompa, ale czasmi zdarze sie tez obejrzec jakiś film :)

Miałem podobny dylemat. Te amplitunery sprawdzą Ci się w kinie. Muzyka z kompa - może być, ale jeśli zechcesz słuchać z CD, trzeba będzie sięgnąć wyżej. Jaka muzyka? Jeżeli ostrzejsza, najlepiej sprawdzi się Harman. Ja musiałem opóźnić w zeszłym roku zakup o kilka miesięcy, bo do muzyki (też nie jestem audiofilem - zakładałem tylko, żeby nie grało w stereo gorzej od mojego starego Technicsa SU-V300) to tak dopiero od serii 4xx wzwyż...
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Jeżeli w grę wchodzi muzyka z kompa i mp3 to najlepiej z tym sobie radzi HK inne jakby były za dokładne i zamiast muzyki słuchamy jazgot (tak odtwarza mp3 cambridge audio)
 

pompej

New member
blackninja napisał:
Jeżeli w grę wchodzi muzyka z kompa i mp3 to najlepiej z tym sobie radzi HK inne jakby były za dokładne i zamiast muzyki słuchamy jazgot (tak odtwarza mp3 cambridge audio)

Ale w kinie domowym tez sie bedzie sprawdzał ? :)
Wiesz chcę zeby amplituner był wszechstronny :)

A muzyki jakiej slucham to hardstyle :)
 

rafal11998

New member
Witam

Słucham bardzo różnej muzyki. Trochę z n-ki, trochę z CD, ale też mp3 z kompa. To wszystko idzie przez onkyo 674 i myslę, że radzi sobie całkiem nieźle z mp3 też, oczywiście wszystko zależy od ucha jakie się posiada mniej lub bardziej wymagajace i tyle. Myślę że moje ucho nie jest takie ostatnie skoro nieraz slysze coś co ludzie wychwalają, a weług mnie to ostatnie dno, i dlatego też z czystym sumieniem mogę polecic onkyo. Oczywiście dużo zależy od głosników i ustawień korektora.

Pozdro.;)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
pompej napisał:
Ale w kinie domowym tez sie bedzie sprawdzał ? :)
Wiesz chcę zeby amplituner był wszechstronny :)

A muzyki jakiej slucham to hardstyle :)

Tak jak napisał Arts w kinie rewelacja i przede wszystkim łatwość obsługi.
 

pompej

New member
Czyli uwazacie ze HK bedzie najlepszy ?:)
Ja bym chciał jeszcze ich posłuchac :) Aby uslyszec na własne ucho.
Nie wie ktoś ile kosztuje przentacja z e-panasonic? w domu?
ArtS Ty napewno wiesz :)

I jeszcze pytanie o kabelki jakiej srednic 2,5 mm2 ?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
pompej napisał:
Nie wie ktoś ile kosztuje przentacja z e-panasonic? w domu?
ArtS Ty napewno wiesz :)
Nie wiem. Ale kto pyta nie błądzi. Wystarczy przejść się do najbliższego MediaMarkt, aby co nieco posłuchać. A najlepiej odwiedzić jakiś salon HiFi. Jesteś z Katowic, to nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem takiego miejsca. Z wypożyczeniem sprzętu mogą być problemy natury technicznej i kosztowej. Ale niektóre salony zgadzają się na takie operacje.

ArtS :)
 

pompej

New member
Nie kumam jeszcze jednego:
W amplitunarze HK 245 podają opcje "odtwarzanie mp3"
Na czym to polega? Myślałem ze żródło podłanczam z tyłu i leci wszystko :)

Za bardzo tego nie kumam, moze ktos wyjaśnić?:)
 
Do góry