Denon 1907 kontra Onkyo 604/674

Klono

New member
Denon 1907 kontra Onkyo 604/674 co wybrac

Jestem tu nowy i chcialem zasiegnac informacji na temat amplitunerow:

Nosze sie z akupem takowego, mam lcd 32" sharpa BV9E, odtwarzacz dvd pioneera z serii 400. Rozwazam zakup Denona 1907 lub Onkyo 604 lub ew. 674. Glosniki zasadniczo juz wybralem - Wharfedale Diamond 9.5 - na razie tylko dwa przednie, potem dokupie z czasem reszte. Slucham 50% muzyki reszta to filmy. Nie ma mowy o xboxach itp. Nie zalezy mi na wejsciach HDMI w konfiguracji typu switch bo w TV mam juz dwa. Zalezy mi na dzwieku. Poradzcie mi ktory z tych amplikow wybrac?. Od razu mowie ze Onkyo bede zmuszony kupowac z prywatnego importu (kwestia ceny) natomiast denona z 3 letnia polska gwarancja. Licze na wasze opinie.
 
Ostatnia edycja:

Kemp

New member
Witam,
"1907" i "604" są praktycznie w tej samej cenie na Skąpcu ("674" wykluczam przez zbędne HDMI).
Osobiście polecam Onkyo z uwagi na znakomitą jakość KD jak i stereo. Wspomniałeś o proporcjach 50/50 więc oba standardy będą ważne.
Pozdrawiam,
 

Klono

New member
A jak w kwestii dzwieku w przyszlosci???

Dzieki wielkie za pomoc w wyborze. Moje odczucia sluchowe tez byly takie ze wybralbym Onkyo. Niepokoi mnie jednak wciaz jedna rzecz i potwierdzana jest przez sprzedawcow - slyszalem o niedalekim wejsciu standardow DTS-HD i DD-HD i DDplus. Zakladajac ze odtwarzacz BD zakupie dopiero po wyklarowaniu sie standardow i "powaznym" spadku ich ceny, to czy obecnie kupiony amplituner bedzie zdolny do odtworzenia w jakikolwiek sposob ww. formatow dzwiekow - dla mnie wystarczajace jest zwykle DD5.1? Bo widze jeszcze jedna ewentualnosc, czyli zakup obecnie tanszego amplitunera z mysla o jego wymianie w chwili pojawienia sie amplikow z dekoderami dzwieku HD. Co myslicie o takim rozwiazaniu? Jesli uwazacie je za rozsadne to czy Onkyo504 "pociagnie" Wharfedale 9.5?
 

Klono

New member
I pytanie dodatkowe o kolumny

Czy do Onkyo 604 (ew.504) istnieje jakis lepszy dobor kolumn podlogowych? Np JBL E80 albo Dali Concept 6? JBLi nie znalazlem mozliwosci posluchac, Dali sluchalem w polaczeniu z denonem 2307 i bylo tak sobie. Generalnie oprocz dobrego odsluchu kolumny musza byc dostepne z ciemna obudowa (czarna, wenge albo ciemny rosewood) bo inaczej dostane w domu na wszystko tzw. password.
 

navy

Member
Klono=> nie jest możliwe, żeby za 1600 PLN kupić sprzęt future proof. Wymienione przez Ciebie modele to "markowa budżetówka", to taka Toyota Yaris z silnikiem 1.0. Nowe formaty będą oczywiście wymagały nowych dekoderów, założę się też że ktoś wpadnie na genialny pomysł zastąpienia 5.1 układem np 9.1 :D Jest jednak oczywiste, że nowe formaty będzie można odtwarzać z użyciem obecnie funkcjonującego sprzętu, przez obecne dekodery (bez części efektów dźwiękowych HD). Spece od marketingu będą oczywiście przekonywali do niezykłej jakości DTS HD lub DD HD. Moim zdaniem należy zachować rozsądek: jeżeli rzeczywiście chcesz być "trendy" i podążać za nowościami, to wybierz teraz jakiś prosty sprzęt (np taki, jak proponujesz). Nie jest to mistrzostwo świata ani nawet powiatu, ale bez żalu zmienisz go za kilka lat na coś nowszego. Podstawą są kolumny. To duże meble, które najczęściej zostają pomimo wymiany elektroniki. I tutaj warto zainwestować, aby być future proof.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Na pocieszenie powiem tak. Jeżeli w przyszłości kupisz sobie odtwarzacz HD, który będzie posiadał abudowane dekodery dźwięku przestrzennego, to do ich odtworzenia wystarczy amplituner z wejściem analogowym 7.1.

ArtS :)
 

Klono

New member
To jeszcze pomozcie w kwestii tych glosnikow

Na amplika wyrok w takim razie zapadl - Onkyo 604, w takim razie czy te wybrane o odsluchane przeze mnie Wharfedale beda dobrym wyborem? Czy ewentualnie w podobnej cenie mozna znalezc cos lepszego? Nie znalazlem w Krakowie jeszcze mozliwosci posluchania JBLi E80, Dali Concept 6 sluchalem z Denonem 1907 i wydaly mi sie mniej dynamiczne od Wharfedali 9.5 z Onkyo, ale moglo to byc moje subiektywne wrazenie. Jeszcze raz dzieki za wasza pomoc....
 

Kemp

New member
Onkyo - gratulacje. Jamo 606 dostało świetne recenzje w jednym z ostatnich Audio Video czyli najprawdopodobniej trafiłeś idealnie. Ja zaczynałem przygodę z KD w takiej samej konfiguracji.
 
Do góry