Denon 1906 - małe kolumny podłogowe do małego pokoju

remal

New member
W tej chwili posiadam jako przody podstawki B&W 602 S2, środek CC6 S2, jako tyły LM1 i suba Denona DSW-65.

Postanowiłem, że nadszedł czas na zmiany. Tym bardziej, że zmieniłem mieszkanie i teraz mam mały salonik połączony z kuchnią gdzie ledwo udało się zmieścić ze wszystkim (LM1 pod sufitem, na szczęście mają dobre i skrętne uchwyty, musiałem też zrezygnować z głośników bocznych :( ).

602-ki wydają się za duże na pokój 3m x 4m. Nawet wizualnie to dziwnie wygląda. Myślałem z początku o zmianie tylko frontowych kolumn, ale jedno że 603-ki byłyby za mocne na moje warunki, a druga sprawa, że w cenie używanych 603 (ponad 2000 tyś na allegro) są nowe nowocześniejsze konstrukcje.

Upgrade systemu chciałbym rozpocząć od pozbycia się przodów i głośnika centralnego, i zakupu dobrych frontów. Z czasem dokupienie centralnego do kompletu oraz tyłów. Suba na razie bym zostawił, bo jak na warunki 'blokowe' jest raczej wystarczający (czyt. sąsiedzi nie są oburzeni, a czuć i słuchać jego działanie).

I teraz główne pytanie. Co moglibyście dopasować jeśli chodzi o fronty do mojego Denona 1906. Może są jakieś kolumny, które dobrze komponowałyby się brzmieniową z tym ampem. Z 600-tek byłem zadowolony, podobało mi się również brzmienie serii 300-ta. Dobrze, żeby kolumny były podobne brzmieniowo.

Cena, najlepiej max 2500 pln. Jednocześnie chciałbym, aby ta przebudowa systemu była raczej krokiem do przodu niż do tyłu jeśli chodzi o jakość :)

Oglądam dużo filmów, ale stereo też ma dla mnie znaczenie. Najlepiej jakby udało się znaleźć jakiś rozsądny kompromis. Jeśli chodzi o muzykę to słucham raczej cięższych rockowych brzmień, popu i acid jazzu od czasu do czasu.

No to chyba tyle. Czekam na sugestie. Nie chciałbym sam proponować modeli, bo jestem ciekaw Waszych propozycji. Może będzie to coś czego nie mam jeszcze na liście?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ale się pogubiłem .
Co zostawiasz a na co chcesz wydać 2500 zł - jaka konfiguracja?
Jaka wielkość i jaki kolor ?
 

remal

New member
Zostawiam suba i tyły. Maks. 2500 pln chcę wydać na podłogowe fronty. Im węższe tym lepsze (większy Wife Factor). Wysokość kolumn bez ograniczeń, nie ma nic nad nimi. Kolor czarny. Jeśli chodzi o konfigurację docelowo ma to być znowu 5.1, z początku 4.1 - nowe fronty, stare tyły i sub.

Teraz chyba wszystko jasne? :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

remal

New member
Oki, uproszczę pytanie. Ogólnie waham się między Monitor Audio BR5, a KEFami IQ50.

Zastanawiam się też czy nie dołożyć i połasić się na głośniki Focal'a Chorus 714 V, tylko czy wykorzystam potencjał tych kolumn z moim amplitunerem? Może ktoś słuchał ich na ampli Denona - niekoniecznie moim modelu.
 
Do góry