Denon 1730 czy Panas S52 a może HK DVD23

SzymonH

New member
Witam.

Mam pytanie dotyczące zakupu DVD z HDMI lub ew. bez. Mój budźet pozawala tylko na te 3 urządzenia (do 750 PLN). Sprzet ten podpięty będzie do Toshiby 42WL66 przez HDMI (Denon lub Panas) a HK przez komponent.

Moje pytanie brzmi. Brać coś z HDMI czy zakupić HK DVD23 i cieszyc się "fajnym" odtwarzaniem audio i jakością DVD (mam nadzieje, że lepszą niz po RGB z 8-cio letniego Philipsa 750) ???.

Jeszcze jednen warunek. Sprzęt ten musi czytac porysowane płyty CD/DVD jak i DVD-R.

Dziękuje i pozdrawiam

Szymon
 

robboj

New member
Przylaczam sie do pytania , rowniez mam w planie zakup dvd i wybor zawezilem miedzy Denonem 1730 lub Panasem S52(kijowy wyglad) czy HK DVD23 lub 27
Moze ktos ma jakies opinie lub porownania ??
 

Zubik_2006

New member
Również przyłączam się do pytania :)
Mam TV TH-42V60E (oczywiście chcę podłączyć DVD po HDMI)
Ze względu na już ograniczony budżet też biorę pod uwagę sprzęty do ok. 800zł.
1. Denon 1730 (1930 - trochę drogi)
2. ONKYO DV-SP 404
3. Panasa S-52
4. HK 23
5. Może Pioneer'a DV-696AV lub 490, ale czytając Wasze posty ten wybór chyba nie jest najlepszy :(
 
Ostatnia edycja:

pedro1972

New member
też się zastanawiam i do Denona 1730 i Panaka S52 dorzucę pytanie o Pioneera 696 - który z nich ???
Potrzebuję wyjścia HDMI i odtwarzacza Divx bo mój stary Panas S35 jest ... no po prostu stary już jest :(
 

SzymonH

New member
Panasonic S52

Witam.


No i stało się. Zakupiłem Panasonica S52. Sprzęt jest OK, ale jeszcze nie udało mi się zmienić żadnych ustawień w menu poniważ..... dostałem go bez pilota :???: . Ów pilot ma dotrzeć do mnie już we wtorek, ale do końca nie jestem tego pewien bo ten termin już wcześnieł był przesuwany. Teraz sprzęt ten jest podłączony przez HDMI i gra fajnie. Obraz jest ładny i nic mu nie brakuje. Zastanawiam się czy jak zmienie ustawienia na 720p lub 1080i to zauważe różnice. Pilot dojdzie, zobaczymy. Co do wyglądu to nie jest źle, ale jak ktoś chce mieć zestaw z jezdnej firmy to musi sprawę przemyśleć. Ja kupiłem go z myślą, że jak się popsuje za kilka lat, to wymienie go razem z amplitunerem. Nie sprawdzałem, który z tych 3 DVD gra lepiej czy gorzej. HK 23 ponoć gra lepiej audio ale nie ma HDMI. Panas S52 i Denon 1730 posiadają to wyjście i dlatego padł wybór na jeden z nich. Co do wyświetlanego obrazu to nie wiem czy ktoś zauważy różnicę pomiędzy S52 a 1730.

Pozdrawiam

Szymon
 

Zubik_2006

New member
No i stało się. Zakupiłem w piątek Denon'a1730. :)))) Obecnie mam podłączone 2 DVD (starego Pionka 464 i nowy nabytek). Pionek przez SCART (RGB), a Denon HDMI. Pracę scalara ustawia się na panelu przyciskiem HDMI (720p, 1080i) więc pilot jak bym go stracił lub nie dosatał w komplecie nie był by potrzebny :)))).
Pisząc krótko ... róznica na moim Panasie kosmiczna :)) Pracuje w 1080i na Progresiv. Obraz jest ostry, wyraźny i dobrze są odwzorowane kolory. Same +++ Panasa dziś odłącze do pudełka i na Allegro (do TV CRT jak najbardziej się nadaje i .... tylko do tego typu TV). A bym zapomniał kabelek HDMI kupiłem razem z DVD (2m za 30 złociszy - więc lekka tandeta, aleeeee gra idalnie tzn. tak samo jak 1m - za 100zł, bo pożyczyłem i sprawdziłem). Minusy ... jeszcze nie wiem ... chyba jest ich mało bo na razie nie zauważyłem. Zastanawiałem się jeszcze nad Denonem 1930, ale TV mam 42'', a różnica w cenie to prawie drugie tyle - i stwierdziłem, że na umierającą technologię nie ma co wydawać. Jak bym miał TV 50'' to czytając opinie na forum pewnie musiłbym :( kupić 1930 z bardziej zaawansowanym scalerem.
Pozdrówka ;)
 
Ostatnia edycja:

ein

New member
A moze warto zwrocic uwage na to co siedzi w srodku. Mam tu na mysli Denona 1730 i Panasa S52. Bo mnie sie widzi, ze ten sam scalak odpowiedzialny za skalowanie (przy HDMI tor analogowy przetwornikow obrazu zupelnie jest pomijany btw - choc w Panasie takoz bez zarzutu). Scalak jest produkcji Panasonica (Matsushity) i tutaj trudno sie spodziewac by Denon zagral lepiej.
Zeby nie bylo - 1730 jest swietnym playerem, ba z tego co mozna przeczytac (od uzytkownikow 1930-ki) drozszych modeli obraz upscalowany niczym sie nie rozni in plus w wydaniu chipu Faroudji. Pytanie czy warto wobec tego przeplacac?
S52 kosztuje obecnie ok. 400zl przypominam.
 

Zubik_2006

New member
ein napisał:
Zeby nie bylo - 1730 jest swietnym playerem, ba z tego co mozna przeczytac (od uzytkownikow 1930-ki) drozszych modeli obraz upscalowany niczym sie nie rozni in plus w wydaniu chipu Faroudji. Pytanie czy warto wobec tego przeplacac?
S52 kosztuje obecnie ok. 400zl przypominam.

Kupując 1730 wyszedłem właśnie z tego założenia (za Denona wszak zapłaciłem 649złociszy). Róznica jak czytałem "in plus w wydaniu chipu Faroudji" uwypukla się dopiero przy TV powyżej 42'' lub gdy używamy projektora.
Ps. Nie kupowałem Panasa (choć mam TV Panasa) bo mi się totalnie nie podoba wygląd :), ale o gustach i guścikach się nie dyskutuje.
 
Do góry