Denon 1713 + Taga 606 + Earthquake FF12

Azel

New member
Dobra, na chwilę obecną brane są pod uwage 2 zestawy, bo mogę je mieć w dość podobnej cenie:

Denon 1713 + Obsidian 600 + Jamo Sub 660
Denon 1713 + JBL Studio 180 + 130 + 120 + Sub 150

Przede wszystkim filmy (powiedzmy tak 80/20 muzyka). Metraż (sam salon) 25 m2, bo w końcu nie wiem, czy liczy się dodatkowy aneks "za plecami" (Stooorage - Free Image Hosting).

Co powiecie, Panowie?
 

Azel

New member
Miałem dzisiaj okazję posłuchać dwóch zestawów:

Denon 1713 + JBL 190 + 140
Denon 1713 + Diamond 10.7 + Studio 140

Niestety tylko muzyki, bez filmów.

JBLe zgodnie z oczekiwaniami wypadły efekciarsko - sporo góry, sporo basu (troszkę dudniło), środek wycofany. Na szczęście nie było sybilantów, czego się obawiałem.

O wiele bardziej podobały mi się jednak Diamondy, który były bardziej zrównoważone z ładnym środkiem i nie męczącą górą.

Ale... muzyka to nie kino domowe i mam teraz zagwozdkę. Czy Diamondy sprawdzą się równie dobrze w filmach?

Ponadto czy stawiać na suba Studio 150 czy lepiej Jamo Sub 660?
 

Azel

New member
Dzisiaj z kolei miałem okazję "rzucić uchem" na JBL Studio 180. Cóż, słychać, że to mniejszy brat 190, a do tego kompletnie nie moja bajka brzmieniowa - nie dość, że nie podobał mi się w stereo, to również w kinie domowym (szorstka, nieprzyjemna górna średnica).

Jednak wychodzi na to, że przyzwyczajenia słuchawkowe przeniosły się również na większe kolumny - Diamondy 10.7 spodobały mi się ze względu na ich ciepłe i łagodne brzmienie.
Polecicie coś jeszcze w tych klimatach i podobnej cenie?

I cały czas mam problem z subwooferem. Słuchałem Studio 140 i kompletnie mnie nie urzekł - nie wiem, może nie był podkręcony odpowiednio, ale nie czułem go na ciele jak to sobie wyobrażałem.
Myślicie, że Jamo SUB 660 sprawdziłby się lepiej? A może Velodyne Impact 12 (choć ponoć nie schodzi równie nisko)?
 

Azel

New member
Dali Zensor 7 to już zdecydowanie poza mój budżet, który i tak już mocno poleciał w górę ;) Mimo wszystko chciałbym się zamknąć w 6-6,5 tys. za cały zestaw 5.1 + ampli.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Do typów Pawła dodam Roth Oli, o ile jeszcze do dostania, bo miała wejść nowa seria? Możesz posłuchac kolumn Indiana Line, ponoć miło grające i detaliczne kolumny.
 

WiTT

New member
Bez reklam
kolego Azel - posiadając zakładany budżet 6-6,5k PLN patrzysz na kolumny Taga 606? Żartujesz sobie :)
Obowiązkowo zobaczyć należy Taga Harmony Platinum v.2 F-100 zestaw spokojnie 5.1 + amplituner.
Po dobrą cenę odezwij się do kolegi blackninja (zdaje się że na urlopie jest do 02.09) :)
 

Azel

New member
kolego WiTT - temat jest dawno nieaktualny :) Od jego założenia budżet wzrósł, dlatego też rozglądam się za lepszymi kolumnami. Ale dzięki za sugestię :)
 

WiTT

New member
Bez reklam
Ano dlatego piszę, gdyż zauważyłem ten znaczący wzrost budżetu :)
To co zaproponowałem, czyli Platinusy (tudzież seria Coral) to zupełnie inna bajka od tych początkowych 606. Poczytaj tutaj na forum, to bardzo udana seria Platinusy :)
 

Azel

New member
Pytanko, czy Taga Harmony Platinum F/C/S (5.0) to to samo co Taga Harmony Platinum 5.0 Set F-100+C-40PR+S-40. Bo ceny są dość różne i cięzko się zorientowac.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Ogólnie F/C/S to Front/Central/Surround. Pierwsze wymienione oznaczenie nie mówi nic. Ponieważ wśród frontowych możesz wybierać w rozmiarach: F-60, F-80, F-100 oraz F-120. Z centrali masz C-40 lub C-100.
Zatem te drugie oznaczenie masz właściwe. Wejdź sobie na stronę dystrybutora (polpak) tam masz właściwie opisane zestawy.
 

Azel

New member
Chciałbym podziękować wszystkim za cenne porady, które bardzo mi pomogły w wyborze sprzętu - gdyby nie wy, pewnie skończyłbym z jakimś szrotem ;)

Od kilku dni jestem posiadaczem następującego zestawu:
Denon X1000 + Indiana Line Nota + Jamo SUB 660

Jestem z niego bardzo zadowolony - świetnie sprawdza się w kinie i całkiem solidnie (szczególnie kolumny) w muzyce.

Przy okazji mam dwa drobne problemy:
1. Słynne już wyłączanie się Jamo, gdy (rzekomo) nie ma basu. Ustawiłem LPF+Main, by subwoofer był aktywny przez cały czas, aczkolwiek nie sprawdza się to przy niskich głośnościach. Próbowałem ustawić wyżej odcięcie (najpierw 80hz, później 120hz), ale nie pomaga. Jest jakiś sposób, by był stale włączony? Szkoda by było, bo bardzo podoba mi się w nocy jego ciche mruczenie.
Ponadto, na którą opcję odcięcia powinienem tak naprawdę zwracać uwagę? Bo mam ich całkiem sporo do wyboru - na kolumny (ampli), subwoofer (w ampli i na samym subie).
2. Nie mogę ustawić (albo nie wiem jak) 5.1 na moim Media Playerze. Myślałem, że wystarczy podłączyć go za pomocą HDMI (jak w przypadku Blu-Raya, czy dekodera NC+), ale to nie pomaga - odtwarza tylko 2.1
 

Azel

New member
No dobra, z subwooferem sobie poradziłem.
Ale nadal nie wiem, jak rozwiązać problem z Media Playerem.
Nikt nie jest w stanie pomóc?
 
Do góry