denon 1612 - wylacze sie po paru sekundach

darkman89

New member
Witam. Mam problem z amplitunerem Denon 1612. Wszystko było ok aż do dzis. Zostawilem go na standby a jak wrocilem dioda standby nic nie wskazywala i byl wylaczony. odlaczylem zasilanie, podlaczylem i ruszyl. Pogral z 3 min. I padl. Zrobil tak pare razy. Teraz odlaczylem wszystkie kable i musze poczekac z 10 min, amplituner uruchamia sie po czym od razu sie wylacza. Na poczatku jeszcze troche trzymal a teraz to juz jest coraz gorzej, wlaczy sie i po sekundzie, trzech wylaczy. Ampli zachowuje sie jakby byl w ogole odlaczony od pradu. Mam podlaczone tylko zasilanie.

Mial juz moze ktos podobny problem? Co moze byc nie tak? Jak tak to czy naprawa bedzie oplacalna? mialem wczesniej ten sam model i nie dzialal w nim hdmi monitor out a teraz takie cos.. Ampllitunerem cieszylem sie tylko lekko ponad tydzien :/ wyglada na jakies zabezpieczenie przed zwarciem, ale amplituner nie przechodz na standby, tylko wylacza sie calkowicie, chociaz kiedy nie chce sie wlaczyc sprawdzilem czy dochodzi jakis prad i okazalo sie ze pobiera 1.5-2 watt. Jak mowilem wczesniej wszystko mam odlaczone.

S
Ps. Sorki za blad w temacie.
Pozdrawiam
*********
 
Ostatnia edycja:

suchy3022

Member
Miałem dokładnie to samo. Jak poszukasz w moich postach to znajdziesz taki temat. Pozostaje tylko serwis.. Spróbuj zrobić format, moze pomoże. Jesli nie to pozostaje już bez dwóch zdań serwis.

U mnie jedna sztuka była naprawiana, poźniej przysłali mi kolejne sztuki ''na wymiane'' i Wszystko padało. Zamieniłem na Denona 1911 i problem znikł.

Przyczyna do dzisiaj nieznana. Ja miałem 8 Omów, QQ5000.
 

darkman89

New member
Dzięki wielkie za odpowiedź. Kolumny jakie posiadam to: Taga Harmony TAV 606. Na tabliczce z tyłu widnieje 6 ohm. całkiem fajnie jak na budżetówkę to grało :)

Co najlepsze w tym amplitunerze, że czym dłużej go nie podłączam do prądu tym dłużej działa po włożeniu wtyczki, lecz jest to i tak pare sek. Napisałem do jednego serwisu z Gdańska aby mi wycenił i podpowiedział co to może być (po dokładnym opisie) to stwierdzili, że jest to "problem z układem zasilania" i prawdopodobnie byłby to koszt 100-150 zł. Jeśli faktycznie tak by było, to nie jest to aż taka zła cena..

Szukałem w sieci coś na ten temat i znalazłem na polskich i anglojęzycznych forach podobne problemy, lecz w każdym przypadku, kiedy amplituner się wyłączał to sygnalizował coś miganiem diody power, a ten - po prostu wyłącza prąd. Rozumiem, że mając podpięte głośniki mogło powstać jakieś zwarcie na kablach czy coś, ale jak pisałem wcześniej, odłączone mam wszystko. Po podłączeniu słychać tylko "pyk" przekaźnika i pada, choć czasem jak dłużej poczekam, pojawią się napisy na wyświetlaczu, miga zielona dioda jak przy normalnych włączaniu.. Strasznie to dziwne.

Suchy@ - Przeczytałem Twoje posty i faktycznie, wygląda na to, że miałeś taki sam problem. Tylko szkoda, że nic się nie dało zrobić. Eh, czy te Denony 1612 są faktycznie takie wadliwe? W jednym nie działał port hdmi monitor out, teraz ten.. Napiszę jeszcze, że nie przesadzałem z głośnością. Słuchałem muzyki dość cicho, filmy tak samo.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry