DENON 1611 + Wfarfedale Diamond

koleszka232

New member
Witam i proszę o pomoc otóż posiadam od wczoraj amplituner DENON1611 i muszę dokupić jeszcze kolumny. Mam na uwadze zestaw 5.0 wharfedale DIAMOND: 10.5, 10.0, 10.CC.
Zestaw ma służyć do KD 60% muzyka 40%. Czy taki zestaw będzie ładnie grał? Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam :)
 

Gohan111

Member
Witam

Wafle zawsze ładnie zgrywały się z Denonem . Diamond 10.5 są dużo mniejsze od 9.5 na dzień dzisiejszy odpowiednikiem starych 9.5 jest model 10.6 (2x165mm bas i średnie + 25mm kopułka)

10.5 to taki ulepszony 9.4 z dodanym średnio-tonowym głośnikiem
10.6 to praktycznie to samo co 9.5


Posiadam 9.5 od kilku lat grają bardzo dobrze , podczas ich zakupu przesłuchałem parę zestawów i Wafle zagrały najładniej . Co do serii 10 to nie wypowiadam się bo nie słuchałem ale pewnie nie zagrają gorzej od serii 9 . Producent zarzeka się że konstrukcja została ulepszona itd.
 

koleszka232

New member
suba mam zamiar dokupić ale troszkę później ponieważ dochodzi mi zakup telewizora samsung led tv 3d c7000, czyli lepiej dołożyć trochę kaski i wybrać diamond 10.6 ? czy do tego zestawu też będzie w KD brakować suba?
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Zamiast dac 5k za SamsungC7000 udaj sie do RTV euro AGD i kup Sony kdl 40 HX800 3D ,w porownaniu do samsunga to odp. c8000. Jest promocja za 3999 super oferta.
 

koleszka232

New member
Jestem już zdecydowany na samsung led tv46c7000 matryce maja lepszą niż sony a c8000 nie wiele się różni od c7000 poza tym to tylko tv :) wracając do wątku które kolumny lepiej wybrać?
 

schwarz

New member
Mają lepszą o ile zdarzy się cud i trafisz matrycę bez wady fabrycznej albo nie popsuje się po miesiącu. Dobrze się zastanów czy chcesz wydać pieniądze na produkt szajsunga bo to tandeta straszna. Wybaczcie za ot.
 

koleszka232

New member
kolego schwarz a jaki tv stoi u Ciebie w domu bo z tego co widzę w opisie to szajsung :) model który zaproponowałeś nawet nie posiada wbudowanego nadajnika 3D za który trzeba dopłacić około 250 pln i jeszcze dodatkowo trzeba dokupić okulary 3D (okulary w samsungu też) a cena samsunga jest prawie o połowę tańszy, nie mam zamiaru teraz wydać na tv 7 000 pln ponieważ w nowym roku będzie kosztował 4 000 pln. Chciałem raczej pomocy w wyborze kolumn a nie tv. Czy warto kupić te kolumny? :)
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Jesli ci sie podoba ich brzmienie to kupuj. Ja odnioslem sie do 9.5 bez suba bo taki zestaw mialem w domu pod denonem i dla mnie sub obowiazkowo. Jako glosniki graja bardzo przyjemnie i miekko.

Co do TV kupujac samsunga placisz wiecej za produkt polke nizej... ale jak tam chcesz
 

schwarz

New member
Ja mam szajsunga i ci mówie z doświadczenia, że to badziewie. Nie sprzedam go teraz za połowe tylko będę z nim żył. Rodzice mają i 2 znajomych i każdy ci to potwierdzi, że są problemy.
 

koleszka232

New member
Panowie jednak macie racje co do samsunga, przepraszam za wcześniejszą ironię. Wziąłem pod uwagę wasze zdanie i myślę teraz o SONY KDL-46HX800 co o nim sądzicie? Co do głośników pod DENON 1611 macie jeszcze jakieś propozycje? W środę wybieram się do sklepu na odsłuch DIAMOND 10.05, jak będą to 10.6. Dzięki za odp.:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to wersja podstawowa więc nie wyczarujesz extra jakości w stereo.
A kolumny do kina w klasie dobrze grające :
Dali Concept
JBL ES PAck
Kef c7
Quadral QQ 6000
Jamo 608
 

koleszka232

New member
Zestaw Jamo mi odradzali chociaż też brałem je po uwagę, podobają mnie się jeszcze JBL ES Pack. Będzie to mój pierwszy taki zestaw także mam ciężki orzech do zgryzienia. Na pewno odsłucham wszystkie zestawy które zaproponujecie w mieście Łodzi raczej nie będzie to problemem. Za zestaw jestem wstanie wydać 3 tyś no i do świąt muszę już coś wybrać. Pozdrawiam :)
 

Whiplash

New member
Bez reklam
1611 to jeden z podstawowych modeli. Jaki on ma zasilacz? Nie ma co szalec z kolumnami bo biedny sie moze spocic :) JBL ES to bardziej pod kino w muzyce graja kiepsko.
Posluchaj tych diamondow ,z jbl to ew. tansze Balboa lub Cine Pack ,mozesz jeszcze posluchac klipsch ,maja bardzo duza skutecznosc i nie potrzebuja duzo pradu aby grac.
 

koleszka232

New member
DENON 1611 wersja podstawowa - oczywiście ale do użytku domowego powinien chyba wystarczyć? Co do kolumn widziałem je dzisiaj na żywo i są bardzo ładnie wykonane, jeszcze żeby tak ładnie grały? Sprzedawca powiedział że grają czystko i do muzyki potrzebny jest subwoofer. Niestety za odsłuch pod konkretny amplituner życzą sobie 50 zł + 25zł za fronty danych kolumn. Czy ten zestaw będzie również nadawał się do kina domowego? Zestaw Wharfedale Zestaw 5.1 Diamond: 10.6, 10.1, 10.CC, 10.SX-SUB.

 

koleszka232

New member
ok już wiem że do kina mi te kolumny wystarczą, jak wgląda sprawa w stereo? w sobotę jadę na zakupy dlatego proszę o szybkie odpowiedzi...:)
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Koleszka232 - nie mialem na mysli mowiac ze to model podst. ze jest nie dobry :) Nie wiem jak 1611 ale np 1610 mial zasilacz 360w a 1910 ma 460w przez co mozna podlczyc troche wieksze kolumny bez obawy ze braknie im pradu:)

Daruj sobie ES i jesli Ci sie spodobaja kup Cine Pack. Tak jak mowi kiki i ja zagraja dobrze w kinie jak i w muzyce. Chyba najlepszy stosunek ceny do jakosci no i imo bardzo dobry sub.
 
Do góry