denon 1611 + DTS

AttA

New member
Witam. Odrazu nawiąże do błędnego umieszczenia tematu. Jeśli jest w złym dziale to przepraszam i prosze o przeniesienie :), a więc do rzeczy. Posiadam ampli Denona AVR-1611, jak wiadomo obsługuje różne formaty DTS'ow czy DD. Z ampli działa również odtwarzacz HDD Natec HD-200, który również ma obsługe tych systemow dzwiekowych. "Dolby Digital® DTS®".
Dokładniej ujmując :p. Na dysku posiadam różne filmy które opierają sie na DTS 5.1 czy DD 5.1. Problem polega na tym, że gdy włączam film to nie moge ustawić żadnego z DTSow. Jedyne co moge naprzemiennie to przełączać między PL II, a Neo:6 i niestety nic więcej i to sie tyczy do wszystkiego. Na dysk w natecu skopiowałem nawet film DVD (DD 5.1) z oryginalnej płyty by mieć pewność, że to nie przez rip filmowy. Włączyłem owy film, i niestety w ampli nic się nie pokazało, że wydaje dźwięk w DD 5.1. Macie jakieś pomysły czym to jest spowodowane?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Nie napisałeś nic na temat sposobu połączenia playera i ampli. Ale teoretycznie po połączeniu zarówno przez HDMI jak i kablem optycznym powinieneś w opcjach dźwięku w playerze wybrać przy odpowiednim połączeniu opcję RAW (lub równoważną), czyli pełną "przepuszczalność". Wówczas ampli dostanie czysty dźwięk z pliku i odpowiednio zdekoduje. Oczywiście max 5.1, bo tyle może ten model Denona.
 

Ethar

New member
Najpewniej do amplitunera przesyłany jest strumień zdekodowany w postaci PCM/LPCM, a nie bistreaming DTS. Możliwe, że Twój odtwarzacz dekoduje format DTS i w postaci zdekodowanej wysyła do amplitunera. Sprawdź ustawienia odtwarzacza możliwe, że istnieje możliwość bitstreamingu.
Z całą pewnością nie jest to wina amplitunera tylko tego co dostaje od odtwarzacza.
 

AttA

New member
Zgadza sie. Ampli odbiera sygnał PCM, czyli jezeli sie dobrze orientuje to w informacji w menu ampli przy PCM było 2.0. Natomiast w opcji Digital bylo cos o DTS 5.1 (PCM wyswietla ampli). Połączenie to całkowite HDMI. Odtwarzacz HDMI out --> HDMI in amplituner "w gniazdo BD, ale co za roznica". HDMI out z ampli do HDMI in w TV. Sprawdze dzisiaj czy da rade cos zmienic w odtwarzaczu i napisze jutro do 20:00 czy cos sie udalo zdzialac. Dziekuje :).
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Panowie dobrze ci piszą.
W ustawieniach audio playera zmień HDMI LPCM na HDMI RAW i będziesz miał
dźwięk DTS 5.1, DD 5.1
 

AttA

New member
Sprawa wyglada tak, ze mieliscie racje xD, a wiec bardzo dziekuje za pomoc. Nie mniej jednak zastanawia mnie fakt, ze w opcjach odtwarzacza, gdzie wlasnie zmieniam LPCM i RAW sa takie opcje:
SPDIF raw
SPDIF lpcm
HDMI raw
HDMI lpcm
i którego raw bym nie wlaczyl, SPDIF czy HDMI to dzwiek normalnie jest przesylany. Wychodzi na to, ze SPDIF to jest zarazem HDMI. Zalicza sie do dzialu SPDIF (optical, coaxial ;p), na to wyglada. No nic. Dziekuje jeszcze raz, lecz mialbym jeszcze jedno pytanko, poniewaz podczas ogladania filmow w subie jest dziwne buczenie (polaczenie to 2xRCA(L i R z suba)-->1RCA (pre out ampli). Buczenie znika (albo mam omamy) gdy wylacze MultEQ, nie wazne czy jest wlaczone na Flat, L i R czy Audyssey. Normalne to? (stwierdzenie moje jest krotkie, MultEQ nie mozna uzywac na filmach, nie mniej jednak czego bym nie wlaczyl czy wylaczyl to buczenie raczej nie powinno wchodzic w gre w zadnym z glosnikow).

PS: Jamo S606/S60/C60/Sub210
 
Do góry