Subwoofer Jamo 210 buczy

Tygrysekk

New member
Witam. Dziś podłączyłem świeżo zakupiony Jamo 210 do Pionka 520.
Ogólnie jak dla mnie (pom 16 m2) basik jest bardzo fajny. Podłączyłem póki co kablem, który był w zestawie z subem, jakiś cienki i w cholerę długi.
Oto jakie widzę problemy:

1. Jeśli bass na subie jest ustawiony od 2/3 wzwyż to słychać ciche buczenie, Jak gra muzyka to nie przeszkadza, ale jak nie gra to buczenie jest słyszalne. Po zejściu basami w okolice połowy skali buczenie zaczyna być takie przerywane i zanika.
Co ciekawe jeśli kabel łączący suba i ampli odłączę od suba to tego buczenia nie ma.

Wynikałoby z tego, że to wina kabla?

2. Jeśli załączam suba i jest ustawiony w pozycji Auto to ja zacznie grać muzyka to się załącza.
Natomiast jeśli leci już muzyka, sub działa, przełączę go na off po czym załączę na AUTO to sub już nie wstaje, jak załączę na ON to zaczyna grać.

3. Czy podłączać kablem 1RCa czy 2RCA skoro są dwa wejścia z tyłu w subie? Podobno wystarczy jednym (obojętnie czy L czy R ?) bo i tak są zmostkowane, ale po co w takim razie dwa wejścia?
To normalne?
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
buczenie z głośnika a nie ze środka obudowy?jeśli tak to pętla mas - zmień gniazdko zasilające - albo zasil z tego samego co ampli albo z innego
 

Tygrysekk

New member
Może i z obudowy, ogólnie buczy jak się przybliżę.
Podpięte są do tej samej listwy zasilającej. Wydaje mi się, że zasilanie nie jest tu problemem, dlatego że jeśli odepnę kabel RCA łączący suba i ampli to buczenia nie ma, a sub nadal jest przecież włączony i podłączony do prądu.
 

MŁYNEK

New member
SUB250 ma ten sam objaw, wymieniłem już kable itp... mnie to jednak nie przeszkadza, bo jak jest włączony to zawsze jest używany i tego "buczenia" nie słychać.
Podłączyłem porządnymi czinczami 2szt->1szt
 

pkomp

New member
tygrysek po pierwsze jak pisałem namierz bo może buczeć transformator a może buczeć w wzmacniacz w wyniku pętli mas

a jak odpinasz cinch i jest cisza to PĘTLA MAS i kombinuj z gniazdkami zasilającymi
 

Tygrysekk

New member
Podłączyłem do innego gniazdka, to samo. Jak sub włączony a chinch odłączony to cisza, jak chinch podłączony (ampli wyłączony) to buczy lekko. Obróciłem suba bokiem, dźwięk dochodzi od głośnika, jak lekko dotknąłem głośnika palcem to buczenie się lekko zmienia, itp


A po drugie bardzo mi się chyboczą kolmuny Jamo 426, nie ma możliwości jakiejś regulacji,, ale za to dostałem 6szt (kuzwa czemu 6 a nie 8) jakiś przyklejanych podkładek, ma sens je przyklejać?


p1020046hn.jpg
 

adam79

New member
Mój też buczy, to na pewno nie wina kabla. Zarówno na seryjnym kablu jak i na Profigold Bandridge'a buczy tak samo. Dodatkowo nie za bardzo działa funkcja Auto. Po ustawieniu tej funkcji i odpaleniu AV sub nie odpala a jeśli ustawię funkcję Auto w czasie gdy AV jest włączony to po pewnym czasie sub się wyłączy mimo, że AV nadal chodzi - dziwne to.

P.S. Sprawdzę u siebie patent ze zmianą zasilania. Na razie AV i sub są na osobnych gniazdkach.
 
D

Deleted member 141725

Guest
Zastanawiam się nad tym modelem. Czy każda sztuka tak buczy?? Może udało się rozwiązać problem, lub ktoś ma i nie ma tego efektu?

Adam79 - funkcja auto działa jak jest sygnał - kiedy amplituner jest włączony ale nic nie leci to auto wyłączy suba lub jak był w trybie standby to go nie załączy. Tak samo jak oglądasz film i długo nie ma nic odtwarzanego na kanale subwoofera to także się wyłączy mimo, że amplituner pracuje i reszta głośników gra.
 

Tygrysekk

New member
Pewnie tak, ale ten sub jak jest włączony buczy zarówno wtedy kiedy jest nie podłączony do ampli, jak i wtedy kiedy jest podłączony do ampli, jak również wtedy kiedy ampli działa i leci muzyka cz film (słychać buczenie wtedy kiedy przez chwile w filmie nie ma muzyki i dialogów)

Buczenie znika kiedy zmniejszę na subie poziom basów mniej więcej do połowy lub mniej
 

adam79

New member
Adam79 - funkcja auto działa jak jest sygnał - kiedy amplituner jest włączony ale nic nie leci to auto wyłączy suba lub jak był w trybie standby to go nie załączy. Tak samo jak oglądasz film i długo nie ma nic odtwarzanego na kanale subwoofera to także się wyłączy mimo, że amplituner pracuje i reszta głośników gra.

Nie kumam. Załączam funkcję Auto, słucham sobie muzy i słyszę, że sub gra (czyli sygnał dostaje) i nagle po 15 minutach przestaje grać.
 
D

Deleted member 141725

Guest
jak gra muza i basy lecą i sub pracuje i nagle się wyłącza to coś jest nie tak. Jeżeli ampli gra cicho, lub po prostu nie puszcza sygnału do subwoofera to wtedy ok.
 

gooral

New member
pisalem juz w watku o 210 na tym forum moj tez buczy.

mz jest *owy transformator i do tego kabel

poprostu slabo ekranowany kabel wzbudza suba z "stand by" do tego nadaje mu cos do grania (a i samo trafo glosne jak *n). podlaczylem suba do ampli najrotszym mozliwym (u mnie 20-30cm?) kablem "satelitarnym" 75 ohm z zalutowanymi "zlotymi" wtyczkami rca.
ladnie sie wylacza i nic nei buczy wczesniej testowalem kilka abli i zawsze to samo.
 

pkomp

New member
to nie wina kabla - kabel ma zyłę sygnałową i zyłę ground......i nic na to nie poradzisz - zawsze będzie buczeć chyba ze uda ci sie sygnał przesłac bez robienia pętli mas wiec nie wprowadzaj ludzi w błąd
 

Tygrysekk

New member
Ciągle ta pętla mas....
Ja podłączyłem suba w innym pomieszczeniu i nadal buczał kiedy podpiąłem do niego cinch.

Zamówiłem kabel Klotz może się coś poprawi, jak nie to chyba będę dzwonił do sklepu i pytał o wymianę na inny.
 

gooral

New member
to nie wina kabla - kabel ma zyłę sygnałową i zyłę ground......i nic na to nie poradzisz - zawsze będzie buczeć chyba ze uda ci sie sygnał przesłac bez robienia pętli mas wiec nie wprowadzaj ludzi w błąd

Jesli piszesz do mnie to ja nikogo swiadomie w blad nei wprowadzam twierdze tylko, ze u mnie sie uspokoilo po wymanie kabla. testowalem 3 rozne kable i na kazdym buczenie bylo "inne"
dodatkowo sub nie wychodzil do standby nawet po 20 minutach od wylaczenia wzmacniacza (dioda sie swiecila na niebiesko) i to wtedy wlasnie emitowal buczenie (w czasie normalnej pracy neizauwazylem by buczal).
na kablu nr 1 (mialem w domu od jakiegos sprzetu gruby miekki pozlacane koncowki pojedyncze rca>rca dlugosc okolo 1,5m) po wylaczeniu wzmacniacza sub ciagle emitowal buczenie porownywalen do pracujacej lodowki.
na kablu nr 2 (oryginalny od jamo kilka m dlugosci dosyc cienki pozlacane koncowki) nie buczal juz tak glosno (tutaj trzeba bylo przystawic ucho), ale dalej nie wylczal sie w standby po wylaczeniu wzmacniacza (tzn czekalem max kolo 5-10 minut moze i by sie w koncu wylaczyl)
na kablu nr 3 (wlasnorecznie zrobionym) sub wylacza sie w standby zdecydowanie szybciej i wcale nie buczy

wiec cokolwiek sie nei dzialo to u mnie pomoglo.

A co do petli mas to wlasnie sobie poczytalem w sieci i pisze, ze petla mas powstaje gdy urzadzenia maja wiecej jak 1 mase wspolna (czyli np sieciowa i rca) czyli petla utworzona jest pomiedzy stykiem PE w gnazdku>pierwsze urzadzenie(siec)>drugie urzadzenie(rca)>PE w gniazdku (siec) i taka oto petla
Tymczasem w przypadku mojego buczenia 1 oba urzadzenia (wzmacniacz i sub) nie maja wcale PE (tylko L/N) i dodatkowo wszytko przoc suba bylo wylaczone z kontaktu (tzn w stand by).

Prosilbym o szczegoly jesli to dalej petla mas zawsze sie czegos ciekawego dowiem.
 

Tygrysekk

New member
Panowie wystąpiły nowe okoliczności.

Poszedłem do kolegi, podpiąłem suba pod Denona 1910 I NIE BUCZY !!!

Kolega mówi, że z tego wynika iż uszkodzone jest wejścia na suba w moim amplitunerze Pioneera.

Czyli co, reklamować amplituner Pioneera?
 

schwarz

New member
Może podepnij jakiś inny sub do siebie i zobacz co się dzieje. Jak buczy to chyba reklamacja no chyba że ten typ tak ma.
 

gooral

New member
Panowie wystąpiły nowe okoliczności.

Poszedłem do kolegi, podpiąłem suba pod Denona 1910 I NIE BUCZY !!!

Kolega mówi, że z tego wynika iż uszkodzone jest wejścia na suba w moim amplitunerze Pioneera.

Czyli co, reklamować amplituner Pioneera?

w temacie petli mas to chyba nei jest wiarygodny eksperyment bo tutaj zalezy od rodzaju instalacji elektrycznej u kolegi (choc z drugiej strony 210 nie ma PE...)
Kolega zarzucajacy mi, ze wprowadzam ludzi w blad juz sie w watku nei odezwal...

uzywales tego samego kabla co w domu?
dasz rade sub kolegi przyniesc do siebie?
 

Tygrysekk

New member
Co do pętli masz to nie sądzę żeby występowała i u mnie i u kolegi (tym bardziej ze w domu podłączałem suba w innym pomieszczeniu i tez buczał po wpięciu cincha)

Dziś sprawdzę suba od kolegi u mnie na sprzęcie, choć nie sądzę żeby zaczął buczeć bo jego sub nie buczy w ogóle, nawet z wpiętym cinchem tylko od strony suba.

Wydaje mi się, że to jednak subwoofer, ale pytanie czemu przestał buczeć jak tylko podpięliśmy pod jego amplituner?
 
Do góry