Denon 1611 a ustawienia arc i Logitech One

Novac

New member
Witam

Czytam i przeglądam forum ale z opisem takiego problemu jeszcze się nie spotkałem.
Więc zacznę od sprzętu:
Samsung UE40D650
Denon avr-1611
Tuner Multimedia z PVR
Pilot Logitech Harmony One

Sprawa wygląda tak.
Problem pojawia się przy włączaniu sprzętu przez naciśnięcie na pilocie funkcji oglądania tv cyfrowej.
Pilot wykonuje następujące polecenia:
Włącza TV, Amplituner, Tuner MM
Następnie włącza odpowiednie wejścia:
HDMI2
Sat/Cbl
Tuner w dekoderze
Problem polega na tym że w momencie wychwycenia przez amplituner funkcji arc w TV automatycznie przełącza się na wejście TV zamiast na SAT/CBL mimo że pilot chwilę wcześniej ustawił właśnie to odpowiednie wejście.
Dodam od razu że ARC bardzo mi się przydaje przy oglądaniu filmów z dysku.
Co mogę zrobić aby amplituner nie zmieniał kanału wejścia z automatu na TV pomimo ustawionego wcześniej SAT/CBL?

Jak ktoś mi rozwiąże tą łamigłówkę to będę niezmiernie wdzięczny.

Pozdrawiam
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Skoro masz pilota Logitech Harmony skonfigurowanego tak że wykonuje sekwencje startowa całego sprzętu to wyłącz w Telewizorze HDMI-CEC (Consumer Electronic Control) w Samsungu to się nazywa Anynet +. Po wyłączeniu Antynet+ wyłącz cały sprzęt z gniazdka na chwile.

Teraz już telewizor nie powinien automatycznie przełączać się na wejście TV.
ARC powinno działać dalej ale nie jestem tego pewny na 100%

Więc przetestuj i daj znać co z tego wyszło :)
 

Novac

New member
Witam.

Problem rozwiązałem w ten sposób że dodałem w funkcji pilota dodatkowo włączanie wejścia SAT/CBL z opóźnieniem 5 sek + dodatkowo powtórzenie tej funkcji ale bez opóźnienia.
Działa jak należy - tak dla potomnych;)

A na marginesie gdyby kogoś interesowały stare polskie auta i dodatkowo seriale to zapraszam na naszą stronkę
Zmiennicy.eu - Wynajmij auto do ślubu gorzów, Fiat 125p ze zmienników do wynajęcia na pewno wielu z was się zdziwi;)
 
Do góry