denon 1610 brak hd

matrixabc

Member
Problem tkwi tylko w jednym, że typ ten tak ma, dlaczego ten typ tak ma wyjaśniłem, problemy kompatybilnością z HDCP lub/i przez brak ARC (jeżeli spiął TV z ampli po TOSLINK+HDMI). Podpięcie lapka nic tu nie wniesie, tym bardziej, że sygnał będzie już bez HDCP.

Rada: zmiana ampli lub dobranie playera który się z nim dogaduje. Najlepiej z ery HDMI 1.3a, bez ARC i 3D lub takiego który niezbyt restrykcyjnie się przejmuje HDCP.

Po pierwsze to Ja mam podpięty tv z ampli toslink czyli optykiem + hdmi i nie mam najmniejszego problemu o którym piszesz.
Po drugie mając podpięty tv z ampli optykiem to nie otrzymamy dźwięku HD (dlatego autor wątku wspomina iż ma bezpośrednio podpięty bluray pod amplituner więc tv nic nie wnosi - to amplituner wydobywa dzwięk - TV tylko wizja)
Po trzecie to autor trochę się mota z tym ARC bądź CEC dlatego pisałem o laptopie w celu wyeliminowania niesprawności amplitunera. Jednakże chyba nic nie robi więc myślę że nie warto bić piany i sprzeczać się o HDCP który i tak nie jest wątkiem tematu
 
Do góry