denon 1610 brak hd

QUANTUM678

New member
Kupiłem używany amplituner i niestety jest skucha .Podczas odtwarzania dźwięku z hd dts master głośność spada do około 90 % w porównania do dźwięku z dd oraz zwykłego dts .Kable zmieniałem ,gniazda hdmi zmieniałem .A czasami ten dźwięk hd się załącza i gra normalnie czasami podczas zatrzymania obrazu i następnej scenie dźwięku już nie ma a czasami jest .Może u kogoś ten problem występował ?
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Sprawdź jak masz ustawione Audyssey Dynamic Volume, bo może Tobie normalizować do tego co piszesz czyli do 10% poziomu głośności.

Do zanikania całkowitego audio w HD ten typ tak ma, jak przypuszczam problemem jest HDMI tylko w wersji 1.3a bez ARC i jak masz podpięte na torze przetwarzania sygnału audio kable po TOSLINK, które z TV do ampli niestety są konieczne. Trzeba szybko po przełączać między ścieżkami w źródle parę razy by złapał flagę (info w czym jest to zakodowane), to zaskoczy lub wymienić ampli (na każdy z ARC).
 

QUANTUM678

New member
Jest rozwiązanie problemu ,na dwóch odtwarzaczach blu ray dzieje się to co opisałem .Natomiast po skorzystaniu z trzeciego, problemu już nie ma .Myślę że po pierwsze amplituner ma już trochę lat natomiast na pokładzie bluraya są dekodery dts hd i wszystko podłączone kablem hdmi .
 

QUANTUM678

New member
Nie rozumiem pytania ? Ten amplituner nie ma chyba odpowiednich dekoderów na pokładzie .Te funkcję spełniają dekodery na pokładzie samsunga h6500 .(wtedy to działa ) dźwięk jest odpowiedni .Nie bardzo tego rozumiem ale chyba sam blu ray który nie dekoduje tylko transportuje dźwięk do amplitunera nie nadaję się do tego konkretnego modelu
 

Rafal7

Banned
Ten amplituner dekoduje dźwięk HD.
Co Ci się wyświetla na ampli gdy podpinasz niby nie działające bd i co wyświetla ampli z bd który działa poprawnie?
 

QUANTUM678

New member
Ja tez myślałem ze amplituner dekoduje dźwięk ,dziś kolega przyniosl bd Sony i jest dokładnie to samo .nie zmyślam jest jak pisze ,być może to amplituner jest uszkodzony jednak z samsungiem h6500 działa tak jak należy w specyfikacji bd pisze ze ma on kodeki na pokładzie natomiast te pozostałe nie .zreszta ja tak dobrze się nieznam prosiłem o poradę tylko bo być może u kogoś taki problem był
 

matrixabc

Member
Najlepiej podłącz laptopa pod amplituner za pomocą kabla hdmi a następnie odpal powerdvd lub media player classic i uruchom film z dźwiękiem hd. Pamiętaj aby w ustawieniach playera w sekcji dźwięk zaznaczona była opcja "non-decoded" lub "bitrstreaming (spdit/hdmi)". Wówczas sprawdz czy dzwiek jest prawidłowy
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Ale co do tego ma tv? sygnał wychodzi z blu raya do ampli i tam powinien być dekodowany chyba

Kolego, bardzo dużo ma do rzeczy, bo zanim jakikolwiek tzw. źródło wypuści sygnał sprawdza cały tor po którym ten sygnał będzie przechodzić, sprawdza także zgodność zabezpieczeń przed piractwem i możliwości techniczne urządzeń (dopasowując się przy okazji do nich). Wypuszczenie cyfrowo sygnału z TV do ampli przez TOSLINK, nie przez ARC będzie generować problemy z sygnałem HD audio.

Ogólnie wpuściłeś się w maliny z tym zakupem, mi samemu nastręcza to wiele problemów ale mam go od nowości. Obecnie, nie jest to za optymalny zakup, jak już to wszystkie modele z ARC lub czekać na modele z HDMI 2.1 i z eARC, które obsłużą już (zwrotnie z TV) wszystkie gęste formaty audio.
 

matrixabc

Member
Z tego co rozumiem to bluray jest podłączony bezpośrednio do amplitunera więc TV nie ma nic wspólnego i nie wprowadzaj kolego (Cy)Gorg w błąd.
QUANTUM678 zrób tak jak pisałem wcześniej podłącz laptopa jeżeli masz :).
w ten sposób wyeliminujesz niesprawność amplitunera
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Problem tkwi tylko w jednym, że typ ten tak ma, dlaczego ten typ tak ma wyjaśniłem, problemy kompatybilnością z HDCP lub/i przez brak ARC (jeżeli spiął TV z ampli po TOSLINK+HDMI). Podpięcie lapka nic tu nie wniesie, tym bardziej, że sygnał będzie już bez HDCP.

Rada: zmiana ampli lub dobranie playera który się z nim dogaduje. Najlepiej z ery HDMI 1.3a, bez ARC i 3D lub takiego który niezbyt restrykcyjnie się przejmuje HDCP.
 

QUANTUM678

New member
To może tak, h6500 blu ray ma arc oraz 3d i działa i jest podpięty do amplitunera tylko poprzez hdmi .z amplitunera do telewizora też tylko poprzez hdmi
 
Do góry