denon 1500ae, co dalej

Henry

Active member
Bez reklam
A z komputera masz możliwość? Wtedy komp+DAC+wzmacniacz...

Niedrogim i dosyć dobrym DAC'iem jest CA DacMagic100, ja mam to połączone z playerem HIMEDIA Q10, poza samym odtwarzaczem plików jest jeszcze możliwość korzystania z serwisów streamingowych - TIDAL czy Spotify, radio internetowe oraz serwisy VOD.
Porównywałem to swego czasu z typowym odtwarzaczem plików Onkyo NS6130 i Pioneer'em N30, lepiej grało z Himedią i CA.
Oczywiście możesz poszukać tańszych playerów i spiąć to z CA.

Zresztą na Denonie 720 z pendrive'a odtworzysz chyba jedynie MP3...

ps. Kapusta własnie potwierdził ;), plików wysokiej rozdzielczości nie puści
 
Ostatnia edycja:

blade11

New member
A z komputera masz możliwość? Wtedy komp+DAC+wzmacniacz...

Niedrogim i dosyć dobrym DAC'iem jest CA DacMagic100, ja mam to połączone z playerem HIMEDIA Q10, poza samym odtwarzaczem plików jest jeszcze możliwość korzystania z serwisów streamingowych - TIDAL czy Spotify, radio internetowe oraz serwisy VOD.
Porównywałem to swego czasu z typowym odtwarzaczem plików Onkyo NS6130 i Pioneer'em N30, lepiej grało z Himedią i CA.
Oczywiście możesz poszukać tańszych playerów i spiąć to z CA.

Zresztą na Denonie 720 z pendrive'a odtworzysz chyba jedynie MP3...

ps. Kapusta własnie potwierdził ;), plików wysokiej rozdzielczości nie puści

Mógłbym to połączyć z laptopem, ale nie mam go na stałe wpiętego w zestaw, dlatego korzystam z dysków przenośnych :(
 

Rafal7

Banned
Kolega Lolo2.
Miałem kiedyś bd Pioneera pd 150, on ma wyjście coaxial, odtwarzał flac.
Poszukaj jego następcy, może takie rozwiązanie by Cię interesowało.
 

blade11

New member
No właśnie też o tym myślę, szukam odpowiedniego transportu, mam trochę filmów na płytach, więc mógłby się przydać, tylko musiałby mieć wejście USB, czytać FLAC, no i wyjście żeby do daca podpiąć :)
 

blade11

New member
Panowie, może mi ktoś tak "łopatologicznie" :) wyjaśnić.... mając Dacmagic 100, raspberry pi3(bez hifi berry), do tego wzmacniacz... jak to podłączyć? jaki program do odtwarzania muzyki na malinie?
 

Bebol

New member
Jak masz tylko sama malinę i chcesz ja połączyć z dac magickiem, to musisz dokupić nakładkę na malinę np. hifiberry dac+ pro. Wtedy łączysz maline kablem coax z dackiem (malina jest wtedy transportem), a dacka analogowo ze wzmacniaczem. Druga opcja jest taka, że kupujesz do maliny nakładkę hifiberry dac+ pro i wtedy możesz to połączyć bezpośrednio ze wzmacniaczem analogowo (bez użycia dac magic 100) Ja korzystam z darmowego Volumio.
 

blade11

New member
Jak masz tylko sama malinę i chcesz ja połączyć z dac magickiem, to musisz dokupić nakładkę na malinę np. hifiberry dac+ pro. Wtedy łączysz maline kablem coax z dackiem (malina jest wtedy transportem), a dacka analogowo ze wzmacniaczem. Druga opcja jest taka, że kupujesz do maliny nakładkę hifiberry dac+ pro i wtedy możesz to połączyć bezpośrednio ze wzmacniaczem analogowo (bez użycia dac magic 100) Ja korzystam z darmowego Volumio.

Cześć, a nie można wysyłać muzy prosto z samej Maliny do daca przez USB?
 

Bebol

New member
Hm nie wiem, pewnie można tylko nie wiem jak z jakością dźwięku. Na konkurencyjnym forum jest dość obszerny wątek nt. maliny. Warto poczytać. Tam raczej ludzie mówią o różnych nakładkach do maliny.
 
Do góry