denon 1311 vs 1611

seba135

New member
witam,
chciałem zapytac o różnice między tymi dwoma modelami amplitunerów bo z opisów w sieci trudno coś wywnioskować różnica w cenie to około 300 zł
tylko za bardzo nie wiem za co tu dopłacać?
bo 1911 jest juz znacznie lepszy od tych obydwu ale i sporo drozszy jak dla mnie zadrogi
raczej na 90% wybiore 1311 ale moze jest coś za co warto dopłacić do 1611?
 

Slawko1

New member
Bez reklam
1611
Ma większą moc
Ma Menu ekranowe
Ma system automatycznej korekcji akustyki pomieszczenia Audyssey MultEQ
Można ustawić przepuszczanie obrazu i dźwięku (HDMI) na TV przy wyłączonym amplitunerze.
 
Ostatnia edycja:

killpit

New member
Jak nie potrzebujesz bajerów typu 3D i 1.4HDMI to lepiej kup 1910 zdecydowanie najlepszy wybór i przedewszystkim wykonany konkretnie te nowe to cienizna.
Czy twój wybór jest tylko między tymi dwoma z jednej stajni czy w grę wchodzą inne marki?
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Jak nie potrzebujesz bajerów typu 3D i 1.4HDMI to lepiej kup 1910 zdecydowanie najlepszy wybór i przedewszystkim wykonany konkretnie te nowe to cienizna.
Czy twój wybór jest tylko między tymi dwoma z jednej stajni czy w grę wchodzą inne marki?


Te nowe cienizna ? tylko tyle ?
możne jakieś konkrety ? bo to że akurat tobie dźwięk z nich się nie podoba to nie znaczy nic.

Te amplitunery cenowo i jakościowo są konkurencyjne dla tak polecanych przez ciebie
w tej klasie cenowej Onkyo 308, 508.

Przetaczane przez ciebie jak mantre argumenty o większej wydajności prądowej
nad konkurencja w testach jakoś się nie potwierdzają.

Pobór prądu w standby przy HDMI through Onkyo ? 50W sporo....
 

Cyborg65

New member
Witam

45 post i wie co walnie klipit i trafił nieomylnie.
Albo prorok albo przeczytał z 5 kolejnych postów klipita i nie jest prorokiem.
A co innego może napisać Klipit jak ktoś powie że to nie jest ostateczna decyzja a nie zdecydował się na Onkyo.
Co prawda nie zdążył polecić ale zaczął "Czy twój wybór jest tylko między tymi dwoma z jednej stajni czy w grę wchodzą inne marki?"
W jaki celu
A jak jeż olejesz badziew to idź i posłuchaj i wynotuj

P:lol:zdrawiam
PS
Slawko1
Gzie u diabła znalazłeś testy Onkyo w poważnej prasie nie mogłem nigdzie znaleźć. (pewnie z uwagi na powagę firmy)
 
Ostatnia edycja:

killpit

New member
Ja się zapytałem ,ty od razu walniesz że Pionek to mistrz świata, bo przecież ty to wiesz i wszyscy muszą zejdz na ziemię :)
Jakbyś poczytał więcej moich postów niż 5 to byś zauważył że polecam odsłuch praktycznie za każdym razem i rozumiem że dla ciebie to jest tez złe.
Jeżeli ktoś sobie odsłucha różne marki ma obraz jak co gra i to że mi odpowiada dzwięk Onkyo proponuję ponieważ może i jemu też się spodoba,ale wtedy kiedy sobie odsłucha będzie wiedział.
Kol.Cyborg ty jesteś jak chorągiewka na tym forum gdzie wiatr tam ty ja swoich odczuć i przekonań nie zmieniam ty tak brak wiarygodności :)
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Killpit ty w ogóle czytasz ze zrozumieniem ? bo twoja odwiedź ma się nijak do zdanego pytania przez autora tego tematu.

denon 1311 vs 1611, denon 1911 już jest za drogi a ty polecasz denon 1910 który jest droższy o 1/3 mniej więcej od tamtych.


Cyborg jak wybierałem amplituner dla siebie to sporo testów przestudiowałem i fora na zagranicznych serwisach, prasy nie czytałem.
Jakbym się sugerował tylko hdtv to pewno kupiłbym Onkyo 508 w ciemno ;)
 
Ostatnia edycja:

Cyborg65

New member
Witam

killpit
Nie unoś się bo nie ma do czego.
Naprawdę doceniam to że polecasz odsłuch, i tu nie ma co gdybać tak jest po prostu uczciwie. Polecam rożne firmy, no nie zawsze te co pasują wiesz komu.
Myślę że to też uczciwe, bo czy tylko jamo i klip są na tym świecie.
Powiedz kiedy poleciłeś ostatnio Magnata tak uczciwie komukolwiek.
A widzisz jest taka firma i robi świetne głośniki od lat.Grają dosyć charakterystycznie i jak ich słucham to nie wiem do czego się przyczepić precyzyjne dynamiczne schodzą nisko i poprawnie. Jednak nie do końca w moim guście, polecam je do odsłuchu bo dla kogoś mogą być strzałem w 10

Fragment z testów magazynu Audio.
cyt:
Jakość Quantumów 606 można by ocenić najtrafniej, konfrontując je ze współczesnymi kolumnami w podobnej cenie (poza Jamo C 605 nie miałem okazji tego zrobić), lub droższymi - a to akurat było możliwe, bo równolegle testowałem wiele modeli z zakresu 3000-4000 zł (wkrótce się przekonacie). Nie odgadłbym w ślepym teście, że 605 pochodzą z innej klasy cenowej.

Robi wrażenie prawda.
A 607 grają jeszcze fajniej i to naprawdę sporo.
P:lol:zdrawiam
PS
Nie miał okazji :hihi::hihi::hihi::hihi::hihi::hihi::hihi:
 
Ostatnia edycja:

narwus

New member
Liczylem na Twoja wylewnosc w tym temacie, bo smiala teze postawiles.

Zmotywowales mnie do uzupelnienia siga
 
Ostatnia edycja:

Cyborg65

New member
Witam

Na razie dowiedziałem się tyle że, podobnie jak ja jesteś bluźnierca na tym forum. Jak można napisać pion 80% onkyo 20% wielki minus.
Co do reszty dalej nie wiem.
P:lol:zdrawiam
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Z informacji na stronie denka wynika że moc maja taką samą.



Po danych technicznych moc mają taką samą ale już moc zasilacza mają
inną.
Denon 1611 to wbrew pozorom inna konstrukcja jak Denon 1311.

Nawet wymiary i rozmieszczenie wejść mają inne, Denon 1611 ma takie same
jak 1911.

Denon 1311 to taki odpowiednik Amerykańskiego modelu Denon 391
(różnica tylko w zaciskach)

Tu masz w pierwszym poście podaną różnice miedzy modelami

*OFFICIAL* Denon AVR 391 / 591 / 1611 Owner's Thread - AVS Forum


Poza wymienionymi wcześniej różnicami takie funkcje jak Dynamic EQ oraz Dynamic Volume naprawdę się
przydają.
 
Ostatnia edycja:

BRIKSIK

New member
Witajcie zazwyczaj siedzę sobie na forum lcd ale skoro postanowiłem kupić denona 1611 to zajrzałrm do Was, mianowicie czytając opinie na temat tego denona spotkałem się z czymś takim cytuję

"Co mnie irytuje to jednak ustawienia, gdy już ustawię jakąś opcję to okazuje się ze jak przełączę na inne źródło to po powrocie znów muszę klikać na pilocie"

No więc jak to z tym jest ?
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Witajcie zazwyczaj siedzę sobie na forum lcd ale skoro postanowiłem kupić denona 1611 to zajrzałrm do Was, mianowicie czytając opinie na temat tego denona spotkałem się z czymś takim cytuję

"Co mnie irytuje to jednak ustawienia, gdy już ustawię jakąś opcję to okazuje się ze jak przełączę na inne źródło to po powrocie znów muszę klikać na pilocie"

No więc jak to z tym jest ?

Ale jakie ustawienia trzeba ponownie ustawiać ?
Może jakieś ustawiania się przestawiają ale ja bynajmniej z takim czymś się nie spotkałem.
Zresztą w amplitunerze można zapisać 3 konfiguracje dla rożnych źródeł.

Opinie którą zacytowałeś jest mało precyzyjna.
 
Ostatnia edycja:

BRIKSIK

New member
Ale jakie ustawienia trzeba ponownie ustawiać ?
Może jakieś ustawiania się przestawiają ale ja bynajmniej z takim czymś się nie spotkałem.
Zresztą w amplitunerze można zapisać 3 konfiguracje dla rożnych źródeł.

Opinie którą zacytowałeś jest mało precyzyjna.

o widzisz i takie odpowiedzi lubię, ciekaw jestem jak ten sprzęcik gra w stereo, pewnie nie ma polotów do mojego denona pma 710 ae ale tak z ciekawości bo jak wyjdzie że całkiem całkiem to sprzedam denonka bo i tak muzyki słucham na sennheiserach hd 580 z daca ze wzmacniuaczem słuchawkowych baresforda tc-7520 gmod v 3 :)
 
Do góry