Denerwujące piksele w Samsungu H7000

jac_szcz

New member
Witam
Posiadam telewizor Samsung UE55H7000. Generalnie jestem z niego zadowolony ale przeszkadza mi w nim jedna rzecz, mianowicie podczas grania na ps4 pojawiają się piksele dość mocno widoczne np kiedy postać która kieruje wchodzi w trawę. Nie wiem czy jest to błąd telewizora czy też jakieś złe ustawienie. Próbowałem w jakiś sposób zrobić tego zdjęcie ale bez skutecznie. Problem też pojawia się kiedy widać napisy w grze, wokół nich pojawia się jakby poświata z pikseli. Nie wiem czy są to jakieś moje fanaberie ale może ktoś udzieli mi odpowiedzi dlaczego tak się dzieje.
Zauważyłem też że ten efekt jest nie tylko w grach.
Podczas oglądania filmu gdzie jest dużo ruchu, podczas zmieniania głośności również widać podobny efekt przy wyświetlanych cyfrach poziomu głośności.
Z góry dzięki za pomoc
 

jac_szcz

New member
Takie zdjęcie udało mi się zrobić. Jak widać wokół napisów jest poświata z pikseli
 

Attachments

  • Screenshot_20160518-205430.jpg
    Screenshot_20160518-205430.jpg
    3,4 KB · Wyś: 95

Rudeford

New member
Te dziwne piksele pojawiają się wokół postaci kiedy jest w ruchu lub rozglądasz się, czy także w spoczynku i gdy nie poruszasz kamerą? U mnie na Sony takie objawy w ruchu daje włączony upłynniacz. Na minimalnym ustawieniu dziwne piksele/artefakty nie dają się we znaki, ale na średnim już tak. Na maksymalnym nie da się tego oglądać.
 
Ostatnia edycja:

kaper.1981

New member
Bez reklam
grasz na trybie gra bo to tryb własnie do konsoli włacz i sprawdz system-ogólne-tryb gra-włacz wyłacz .
 
Ostatnia edycja:
Do góry