Denerwujące drobiazgi w obcowaniu z N

_MarSs_

New member
Wiem, że takie wpisy pojawiały się już gdzie indziej ale tutaj chciałbym aby wpisy zawierały wyłacznie sprawdzone problemy, które nie są poprawnie rozwiązanie. Będą to oczywiście wrażenia subiektywne ale proszę nie wpisywać problemów typu "dekoder nie wyświetla obrazu po złączu X na tv Y". Mam cichą nadzieję, że temat ten będą czytać producenci oprogramowania do dekoderów N i może kiedyś będziemy bardziej zadowoleni z oferty.
Na początek to co mnie denerwuje najbardziej:
  1. strzały w głośniki przy przełączaniu pomiędzy stacjami nadającymi w DD a PCM przy właczonej opcji odbioru DolbyDigital;
  2. brak przycisku Radio na pilocie - trzeba przechodzić przez EPG;
  3. tylko 3 formaty obrazu "Bez zmian", "Powiększenie", "Rozciągnięcie" a przydałby się jeszcze taki 14/9 jak w Polsacie;
  4. pobieranie VOD nawet gdy abonent nie wykupi tej funkcjonalności;
  5. wyłączanie odbioru programu po wejściu w EPG - mógłby pozostać chociaż głos, a najlepiej żeby był obraz w okienku i głos;
  6. bardzo uboga obsługa Teletekstu;
  7. aż 3 martwe przyciski na pilocie (*, @, APP) - kompletne marnotrastwo;
  8. brak informacji o jakości odbieranego materiału (bitrate, format obrazu i dźwięku, etc);
  9. brak spowolnienia przy TimeShift.
To tyle ode mnie...
 

jedrek_125

New member
Własciwie pozyteczna inicjatywa , ale mam takie dziwne :) przeswiadczenie , ze w N doskonale zdaja sobie sprawe z wlasnych ,,ulomnosci ,, tylko jakos koncentruja sie na duzych projektach zapominajac o drobiazgach ktore denerwuja odbiorce ,ale juz niekoniecznie nadawce :)
Pisanie na stronie forum stanie sie raczej baza informacji dla forumowiczow niz pozytecznym zrodlem informacji dla ,,specow,, z N :), obym sier mylił ale po 2-3 miesiacach jak juz sie ,,nazbiera,, bolaczek powinien nastąpić zmasowany atak e-mailowy do n-bok przez wszystkich uzytkownikow n-ki z podaniem linka do tego postu :) moze wtedy szanowna dyrekcja zauwazy problemy nas czyli odbiorcow :)
Pozdro
 
Do góry