Demon 2113 i dźwięk z tv po optyku

wysio

Member
Bez reklam
Witam. Mam problem z obrazem z ampli. Chodzi o to, że nie mam obrazu z ampli na tv. Nie wiem, co mogło się skopać i dlaczego. Sprawdzałem na kilku przewodach HDMI - bez efektu. Generalnie już się do tej sytuacji przyzwyczaiłem, ale teraz pojawił się problem, gdyż chciałem podłączyć dźwięk z tv po optyku i nie wiem, w którym miejscu w menu Denona ustawia się wejście optyczne. Mogli byście mnie naprowadzić? Z menu wyświetlanego na wyświetlaczu nie mogę na to trafić....

Wysłano z S3 LTE poprzez Tapatalk
 

chaos123

New member
podłączyłeś w ampli do hdmi out?
Jezeli masz hdmi arc w ampku i w tv to podłącz dokładnie w te porty to nie bedziesz musial uzywac optyka.


Po przełączeniu na hdmi w tv powinienes miec czarny obraz ( tak wyglada startowy w denonie bynajmniej u mnie -> kliknij na pilocie denona menu i sie pokazde dopiero)
 
Ostatnia edycja:

wysio

Member
Bez reklam
Oczywiście, że podłączyłem pod HDMI out. Na początku to działało, później jakoś przestało. Nie wiem, czy mogło się coś popsuć w ampli....

Wysłano z S3 LTE poprzez Tapatalk
 

Henry

Active member
Bez reklam
Spróbuj przywrócić do ustawień fabrycznych, czasem coś się poprzestawia i niestety jedynie reset pomaga, a jeśli i to nie pomoże, to kwestia kabli lub serwis :-?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

wysio

Member
Bez reklam
Jak się przywraca ustawienia fabryczne?
Jaki to nic nie da, to trudno. Głównie chodzi mi o włączenie optyka pod którymś ze źródeł. Niestety nie mogę zlokalizować tej opcji korzystając jedynie z wyświetlacza w ampli.

Wysłano z S3 LTE poprzez Tapatalk
 

d6500

New member
Oczywiście, że podłączyłem pod HDMI out. Na początku to działało, później jakoś przestało. Nie wiem, czy mogło się coś popsuć w ampli....

Wysłano z S3 LTE poprzez Tapatalk

Pewnie poprzestawiałeś sygnał
Ewentualnie spróbuj popatrzeć czy kabel w tv masz w odpowiednim hdmi i czy masz ustawione w tv gdzie ma ciągnąć sygnał
Jeśli jednak nie masz chęci na zabawy to denona 2113 podłącz pod internet i ściągnie aplikacje denon remote app na smartfona i masz całe sterowanie po wi fi lub po prostu wchodzisz z komputera i wchodzisz w ustawienia audio tam możesz zdefiniować port audio
Osobiście nie polecam puszczenia dziwieku z tv po optyki lepiej po hdmi :)
Ps instrukcja obsługi należało by poczytać :)
Setup menu
inputs
input assign i tam zmieniasz port
 

d6500

New member
Oczywiście, że podłączyłem pod HDMI out. Na początku to działało, później jakoś przestało. Nie wiem, czy mogło się coś popsuć w ampli....

Wysłano z S3 LTE poprzez Tapatalk

Pewnie poprzestawiałeś sygnał
Ewentualnie spróbuj popatrzeć czy kabel hdmi monitor arc w tv masz w odpowiednim hdmi 1 i czy masz ustawione w tv gdzie ma ciągnąć sygnał i zaznaczone hdmi guzik surce na pilocie
Jeśli jednak nie masz chęci na zabawy to denona 2113 podłącz pod internet i ściągnie aplikacje denon remote app na smartfona i masz całe sterowanie po wi fi lub po prostu wchodzisz z komputera i wchodzisz w ustawienia audio tam możesz zdefiniować port audio i sterowanie z kompa po wi fi i LAN
Osobiście nie polecam puszczenia dziwieku z tv po optyki lepiej po hdmi :)
Ps instrukcja obsługi należało by poczytać :)
Setup menu
inputs
input assign i tam zmieniasz port
 
Ostatnia edycja:
Do góry