dekodowanie video

marian1532

New member
Witam.Mam tv tcl u43p6046 z oprogramowaniemv8-t658t01-lfv528 tv ten ma tuner dvbt-t2/c/s2 i dekodowanie video h.265 uhd,h.264,mpeg-2 a nie posiada kodeka h.256 hevc , który będzie potrzebny w przyszłości kiedy przejdziemy na nowy system nadawania tv naziemnej z tym kodekiem.
pytanie jest takie czy będzie można jakoś z aktualizować ten tv,producent na chwilę obecną nie ma żadnych propozycji.
 

marian1532

New member
twierdze na tej podstawie, ze mieszkam przy granicy z Czechami a oni już nadawają w tym nowym systemie a ja nie odbieram żadnego ich kanałów. Natomiast kupiłem sobie przystawkę dekoder ,który ma ten kodek w oprogramowaniu i odbieram na nim czeskie programy.Jeżeli chodzi o specyfikację tego tv to owszem ma kodek h.256 uhd a nie wspomniany h.256hevc.chodzi mi oto czyjest jakiś sposób dodania tego kodeka do oprogramowania.
 

marian1532

New member
Myślę,że przeciętny użytkownik nie ma takiej możliwości ale producent danego urządzenia ma chyba możliwość aktualizacji oprogramowania,pytanie czy będzie chciał aktualizować starsze odbiorniki .
 

marian1532

New member
Na postawione w pierwszym poście do odpowiedzi doszedłem sam.Otóż,kiedy tv ustawiony na region polska telewizor nie odbierał czeskich programów a kiedy zmieniłem region na czeski odbieram czeskie i polskie kanały w nowym systemie dvbt-t2 .W sumie tv wyszukuje około 100 kanałów.
 
Do góry