dekodery n/nc+ pobór prądy w trybie czuwania

voodoopeople

New member
hi

Może mnie ktoś oświecić dlaczego dekodery n/nc+ w trybie czuwania pobierają tyle samo energii co w czasie normalnej pracy? Wiem, że było już to wiele razy tołkowane ale jednego nie czaję - wg norm europejskich pobór mocy nie może przekraczać 2 WAT w standby a jakby nie patrzeć obecnie dostarczane dekodery żrą prawie 10x więcej.
Czy są jakieś wyjątki, czy po prostu u nas wszystko się olewa i dopiero jak postraszą jakąs karą to poprawiają? :confused:
 

max720

Banned
Z tego co pamiętam mój dekoder pobierał 23-25 WAT :( .
Może to przez ten dysk ? Ale problem rozwiązałem wyciągając wtyczkę z gniazdka :) i tak przez rok :)
A potem zasugerowali i rozwiązałem umowę :)

Kiedyś pobiegalem z miernikiem po domu i wyszło , że trzymając wszystko w gotowości , wysysało 250 WAT na godzinę .
Sam piec olejowy , który nie używam (pokazywał tylko temperaturę ciepłej wody ) pobierał 78 WAT ! Następnym rodzynkiem był amplituner Marantz ( naleśnik) 35 , plazma w salonie 25 , w sypialni 16 itd

Teraz nauczeni jesteśmy gasić na listwie lub wyciągać z gwiazdek .
Innego wyjścia oszczędności nie widzę .
Dzięki tym zabiegom płacę jeden rachunek mniej , a drugi jest mniejszy od pozostałych 20-30 zł ( na pól roku )
 
Bo stand by w tunerze to jednak coś innego niż to samo w TV. W tunerze często nastawia się jakieś nagrywanie itd - one nie są tak mądre zeby przechodzić z uśpienia do nagrywania. Sam dysk wciąga około 5W więc to nie to. Mój dekoder N (250GB) ciągnie około 25W wł/wył.
 

max720

Banned
Może i dobre to , co przedstawiłeś , ale nadal to COŚ pobiera prąd .
Napewno znacznie mniej jak dekoder :)
Na dodatek nie chroni sprzętu przed burzami , a zaraz zacznie się sezon grzmotów :(

Jestem zdecydowanie zwolennikiem wyrywania kabla z gniazdka . Tak na wszelki wypadek . Kożyści są obustronne . I jeszcze jeden plus rachunki spadły rocznie około 450zł , może nawet troszkę więcej :)

Miłego dnia wszystkim !
 
Do góry