Dekodery dźwięku wielokanałowego - głupie pytanie

Koci

New member
Panie i Panowie!

Mam takie, jak sądzę, dość podstawowe pytanie. Są "dekodery dźwięku wielokanałowego" - na przykład Dolby Digital, Dolby Digital EX, Dolby Digital Plus, Dolby Pro Logic, Dolby Pro Logic II, Dolby Pro Logic IIx , Dolby TrueHD.......................... i tak dalej.

Są albo w odtwarzaczu DVD, Blue-ray, albo w amplitunerze, teraz o co mi chodzi - jeżeli na przykład jest jakiś dekoder w amplitunerze, to czy powinien być również "wbudowany" w odtwarzacz żeby był obsługiwany? Jak to jest?

Na przykład - jest w jednym ze sklepów zestaw kina domowego Marantz, i tak ------>

DVD - Standardy odtwarzania dźwięku: CD Audio, CD-R/RW, Dolby Digital, DTS, DVD Audio wielokanałowe, MP3, WMA.

AMPLITUNER - Dekodery dźwięku wielokanałowego: Dolby Digital, Dolby Digital EX, Dolby Digital Plus, Dolby Pro Logic, Dolby Pro Logic II, Dolby Pro Logic IIx , Dolby TrueHD, DTS, DTS 96/24, DTS-ES Discrete 6.1, DTS-ES Matrix 6.1, DTS-HD.....

CZYLI - i w odtwarzaczu DVD jest Dolby Digital i w amplitunerze jest Dolby Digital, a gdyby na przykład był tylko w odtwarzaczu DVD...., albo tylko w amplitunerze? To co, nie zagra w tym standardzie przykładowy film, nawet jeżeli w tym filmie (na płycie DVD) jest dźwięk w Dolby Digital?

To pewnie proste jak budowa cepa, ale interesuję się tematem "kino domowe" od niedawna,
i niewiele wiem, ten zestaw to tylko przykład, raczej go nie kupię.

Pozdrawiam

Koci
 
Ostatnia edycja:

Marek.x

Member
Witam.
Najlepiej kupić amplituner(lub całe kino domowe) z jak największą ilością dekoderów,
oczywiście dekoduje amplituner,czyli w dvd,blu ray,czy w innym odtwarzaczu
dekodowanie dźwięku jest niepotrzebne co nie znaczy że dany odtwarzacz
takich dekoderów nie ma.
Pozdrawiam.
 

Koci

New member
jaki to model ampli i ile chcesz przeznaczyć na ampli i czy tylko marantz?

Nie, mam słabość do Pioneera od lat i niewiele kasy (do 3.000). Wykombinowałem sobie, że złożę takie coś:

Amplituner Pioneer VSX-519V

Odtwarzacz Blue-ray Pioneer BDP-120
KOLUMNY GŁOŚNIKOWE KODA AV-701 + SW-550 v2

To by wyszło niecałe 3.000, wiem, że ten ampli to nie jest full wypas, ten Blue-ray też nie, ale to pewnie lepsze niż te zestawy za 700 zł. Na kolumnach w ogóle się nie znam, nie mam tylko zaufania do plastikowych.

Dzięki i pozdrawiam

Koci
 

LUPO78

Banned
rozważ coś takiego onkyo tx-sr607 i Quadral Quintas 5000 naprawdę dobry komplecik QQ na pewno lepsze będą od kody,co do plajerka bd to polecam LG BD 370 lub już według twojego uznania
 

Koci

New member
Koci
Jeżeli miałbyś zostać przy Pioneerze to nie 519 a 819!

Rozumiem, że chcesz mi pomóc, ale czy ten 819 poza większą ceną i ilością egzotycznych jak mniemam dekoderów ma coś jeszcze, za co warto zapłacić 500 zł. więcej? Nie chcę być ironiczny, po prostu mam nadzieję, że znasz się na tym lepiej niż ja i zechcesz mi pomóc.

Dzięki i pozdrawiam

Koci
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Oczywiście, że w miarę skromnych możliwości chcę pomóc.
819 nie ma "egzotycznych" dekoderów, tylko wszystkie niezbędne. Przecież amplitunera nie kupujesz na kilka miesięcy...( raczej na kilka lat).
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Koci

New member
Oczywiście, że w miarę skromnych możliwości chcę pomóc.
819 nie ma "egzotycznych" dekoderów, tylko wszystkie niezbędne. Przecież amplitunera nie kupujesz na kilka miesięcy...( raczej na kilka lat).
Pozdrawiam

To prawda, nie wiem tylko, czy faktycznie filmy czy muzyka będą w przyszłości wymagały czegoś poza Dolby Digital, ProLogic IIx czy DTS i DTS 96/24. Rozumiem Cię, ale dla mnie te 500 zł. to jednak spora różnica, chociaż........ może kupić ten lepszy amplituner (819) a na razie olać Blue-ray i kupić DVD Pioneera DV-420 (z tych tańszych :) a Blue-ray za jakiś czas, hmmm. Im człowiek więcej o tym czyta tym bardziej głupieje, fajnie byłoby mieć na to 20.000 i się nie szczypać :)

Dzięki i pozdrawiam

Koci
 

vandel

New member
witam. popieram warto dolozyc do 819 lub jakies onkyo np 60x. ale dvd to jest bezsensu kupowaccena okolo 400 zł za tyle masz blu bd370/ lub 350 firmy lg za taka kase to full wypas.w euro byla promocja na lg bd 370 za 399 zł.nic tylko brac
 

Koci

New member
witam. popieram warto dolozyc do 819 lub jakies onkyo np 60x. ale dvd to jest bezsensu kupowaccena okolo 400 zł za tyle masz blu bd370/ lub 350 firmy lg za taka kase to full wypas.w euro byla promocja na lg bd 370 za 399 zł.nic tylko brac

Panowie, jesteście zajebiści, że użyję kolokwializmu :)

Czy ten Blue-ray LG będzie kompatybilny z tym lepszym (819) amplitunerem Pioneera?
Jakoś obawiam się łączenia sprzętu różnych firm, taka fobia :) ale może jestem w błędzie...

EDIT - ten LG czyta Div'x jak widzę, nie wiecie czy czyta również polskie literki (znaki diakrytyczne znaczy się)?

Dziękuję!

Zmieściłbym się w 3.000 mając niezłe ampli, kolumny z subwooferem i Blue-ray, aż mi ciepło :)

Pozdrawiam

Koci
 
Ostatnia edycja:

Marek.x

Member
"Czy ten Blue-ray LG będzie kompatybilny z tym lepszym (819) amplitunerem Pioneera?
Jakoś obawiam się łączenia sprzętu różnych firm, taka fobia :) ale może jestem w błędzie..."

Znów głupie pytanie:Łączysz sprzęt jak chcesz kiedy chcesz i ile chcesz:grin: byle gabaryty i kolor pasowały
Co do lg to tak jak wyżej czyli brać i zamykać oczy za tą cenę,ja rok temu
kupowałem za 350zł lg DVS450H a to tylko DVD z divx hd,z napisami nie pomogę bo takowego sprzętu nie posiadam.
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Koci
Posłuchaj kolegów co pisali wcześniej. Dołóż do 819 i bierz odtwarzacz Blu-Ray - LG. Wszystko będzie pasowało!! ( tylko dobierz komponenty kolorystycznie :p )
Pozdrawiam
 

Koci

New member
Koci
Posłuchaj kolegów co pisali wcześniej. Dołóż do 819 i bierz odtwarzacz Blu-Ray - LG. Wszystko będzie pasowało!! ( tylko dobierz komponenty kolorystycznie :p )
Pozdrawiam

Dziękuję Wam koledzy co pisali wcześniej - serdecznie! :smile:

Fakt, ten LG brzydki jakiś taki, ale może go wcisnę w jakiś ciemny kąt :)

Serdeczne dzięki!

Wpadnę jakbym miał jeszcze jakieś durne pytania :D

Pozdrawiam

Koci
 
Do góry